Seven: The Days Long Gone

Debiutancki projekt polskiego studia przyciąga uwagę wyjątkowym światem, a rozgrywka jest na tyle nietypowa, że nie pozwala się nudzić.

Najważniejsze

VideoVideo: Gramy w polskie Seven

The Days Long Gone.

Seven: The Days Long Gone to debiutancki projekt polskiego studia Fool's Theory. To połączenie gry RPG, skradanki, a nawet gry akcji w stylu Assassin's Creed. Całość rozgrywa się w post-apokaliptycznym świecie.

Seven: The Days Long Gone - Recenzja

RekomendacjaSeven: The Days Long Gone - Recenzja

Kiedy Commandos spotyka Assassin's Creed.

Co by było, gdyby połączyć pewne elementy Assassin's Creed i serii Commandos, a do tego dorzucić jeszcze parę aspektów z gier RPG? Takie pytanie zadali sobie deweloperzy z polskiego Fool's Theory - w efekcie otrzymujemy pomysłowe i wyjątkowe Seven: The Days Long Gone.

Od początku widzimy, że mamy do czynienia z czymś nietypowym. Bohatera - złodzieja Teriela - obserwujemy od góry, w rzucie izometrycznym. W żadnej grze z podobną kamerą nie mieliśmy jednak jeszcze takiego systemu poruszania się. Twórcy postawili bowiem na parkour, niczym w Mirror's Edge.

Biegamy więc, skaczemy po dachach, pokonujemy różne przeszkody. Co najważniejsze, szybko orientujemy się, że dzięki takiemu rozwiązaniu niemal zawsze możemy poszukać skrótów prowadzących obok miejsca, które z jakiegoś powodu są trudno dostępne. Nie mamy pozwolenia na przejście przez punkt kontrolny? Być może uda się go ominąć skacząc po skałach nad przepaścią.

Czytaj więcej...

Gra paragrafowa: Nektar starożytnych

Czytaj, podejmuj decyzje i poznaj opowieść ze świata gry Seven: The Days Long Gone.

Gra paragrafowa - inaczej paragrafówka - to opowiadanie, które powstaje w oparciu o decyzje Czytelnika. Rozgrywka polega na czytaniu kolejnych partii tekstu i podejmowaniu decyzji, którą z zaoferowanych przez autora dróg gracz pragnie podążyć. W zależności od wyborów Czytelnika, gra przenosi go do odpowiedniego paragrafu.

Polskie Seven: The Days Long Gone - trailer systemu skradania

Imgn.pro opublikowało nowy zwiastun Seven: The Days Long Gone - produkcji od polskiego studia Fool's Theory. Materiał poświęcono systemowi skradania.

Podczas zabawy otrzymamy opcję wykonywania poszczególnych misji po cichu. Twórcy podkreślają, że prześlizgiwanie się pomiędzy nieprzyjaciółmi bez wzbudzania alarmu wymaga cierpliwości i wykorzystania elementów otoczenia.

Nie obejdzie się bez odwracania uwagi przeciwników w celu wyeliminowaniu wrogów z zaskoczenia. Pojawi się też możliwość wyłączania kamer i innych systemów bezpieczeństwa.

Czytaj więcej...

Imgn.pro ujawniło, że Seven: The Days Long Gone osiągnęło tak zwany „złoty” status, co oznacza, że prace nad projektem polskiego studia Fool's Theory zostały zakończone. W związku z tym opublikowano nowy trailer gry.

Porcja skradania w trailerze polskiego Seven: The Days Long Gone

Studio Fool's Theory przygotowało nowy materiał wideo z Seven: The Days Long Gone, izometrycznej gry RPG w futurystycznym świecie.

Materiał wideo koncentruje się na skradaniu i cichym zabijaniu. Otrzymujemy spojrzenie na system swobodnego przemieszczania się i parkuru. Jest też chowanie się w krzakach i eliminacja strażnika za pomocą ostrza, a później także nieco otwartej walki.

W Seven wcielamy się w samotnego wędrowca o imieniu Teriel, przemierzającego imperium Vetrall. Miejscem akcji jest postapokaliptyczne uniwersum, w którym resztki ludzkości cofnęły się do czasów średniowiecza, choć przy obecności zapomnianej, zaawansowanej technologii.

Czytaj więcej...

Niemal dwadzieścia minut gameplayu z polskiego Seven

Serwis RPG Watch opublikował kilka dni temu obszerną zapowiedź polskiego Seven: The Days Long Gone, przygotowując także obszerny gameplay z wczesnej wersji alpha tej izometrycznej gry akcji.

Wcielamy się w samotnego wędrowca, przemierzającego tereny imperium Vetrall. Miejscem akcji jest postapokaliptyczne uniwersum, w którym resztki ludzkości cofnęły się do czasów średniowiecza, choć przy obecności zapomnianej, zaawansowanej technologii.

Ważny jest upływ czasu w otwartym świecie, ponieważ każda postać funkcjonuje według własnej rutyny dnia. Niekiedy trzeba poczekać na odpowiedni moment, w czym pomóc ma przycisk szybkiego przewijania - prawie jak w Metal Gear Solid.

Czytaj więcej...

Pierwszy trailer polskiego Seven oferuje spojrzenie na rozgrywkę

Studio Fool's Theory opublikowało pierwszy zwiastun Seven, izometrycznej gry RPG osadzonej w postapokaliptycznych realiach.

Materiał skupia się na głównym bohaterze. Jest on opisywany jako silny i odważny człowiek o nadzwyczajnych umiejętnościach.

Jednym z ważniejszych elementów rozgrywki będzie dowolne przemieszczanie się po terenie, z wykorzystaniem technik parkouru. Wideo prezentuje postać skaczącą po budynkach, zwisającą z kładek i zjeżdżającą po linach.

Czytaj więcej...