Resident Evil 2 (remake) Wiadomości

Resident Evil 2 - gameplay z walką i eksploracją

Na oficjalnym kanale PlayStation w serwisie YouTube opublikowano nowy materiał z odświeżonej wersji Resident Evil 2. To rozszerzony fragment, który widzieliśmy już wcześniej, a więc między innymi moment, w którym Claire spotyka lickerów.

To potężniejszy od zwykłych zombie rodzaj przeciwnika - monstrum bez skóry, które posługuje się jedynie słuchem. Istnieje więc możliwość cichego ominięcia oponentów.

W materiale nie zabrakło jednak walki. Bohaterka eksploruje posterunek policji, odpierając ataki nieumarłych.

Czytaj więcej...

Resident Evil 2 Remake - gameplay prezentuje walkę z bossem

Resident Evil 2 Remake - gameplay prezentuje walkę z bossem

Aktualizacja: jest też nagranie wersji PC w 4K i 60 FPS.

Aktualizacja: Nvidia opublikowała materiał, w którym Leon eksploruje komisariat i odpiera ataki zombie. Wideo nagrano w rozdzielczości 4K i przy 60 klatkach na sekundę.

Oryginalna wiadomość: Capcom opublikował nowy fragment rozgrywki i screeny z odświeżonej wersji Resident Evil 2. Wideo prezentuje tym razem Claire Redfield, która musi stawić czoła masywnemu monstrum, znanemu jako G.

Potwór pojawił się w oryginale, jednak w nowej wersji porusza się znacznie szybciej. Jest też wyjątkowo odporny i potrafi chwycić bohaterkę.

Czytaj więcej...

Capcom: nowy Resident Evil 2 to nie remake

Do gry wprowadzono wiele zmian.

Zaprezentowana na tegorocznym E3 nowa wersja Resident Evil 2 często określana jest remakiem, ale w oficjalnej nazwie zabrakło wspomnianego słowa. Przedstawiciel Capcomu twierdzi, że to było celowe działanie.

Przedstawiciele firmy Capcom zaprezentowali wymagania sprzętowe przygotowywanego remake'u Resident Evil 2 w wersji PC. Konfiguracje nie należą jednak do nazbyt wygórowanych.

Remake Resident Evil 2 - gameplay prezentuje wymagającą walkę

Remake Resident Evil 2 - gameplay prezentuje wymagającą walkę

Plus: porównanie graficzne z oryginałem.

Sony opublikowało pierwszy oficjalny fragment rozgrywki z remake'u Resident Evil 2. Zwiastun produkcji zaprezentowano podczas konferencji japońskiego koncernu poprzedzającej targi E3.

Kilkunastominutowy materiał uzupełnia komentarz twórców. Podkreślono, że to nie tylko odświeżona wersja, więc miłośnicy oryginalnej gry zobaczą wiele nowych elementów, dostosowanych do nowoczesnych standardów.

Kamera - zamiast blokować w ustalonych pozycjach - umiesczono za plecami bohatera, co przypomina widok użyty w Resident Evil 4. Zachowano jednak pierwotną ideę rozgrywki, nie starając się stworzyć strzelanki z zombie, a raczej survival horror z elementami gatunku metroidvania. Walka pozostanie wymagająca, a amunicja trudna do znalezienia.

Czytaj więcej...