Red Dead Redemption 2 Poradniki

Red Dead Redemption 2 - zakończenie: Amerykański jad

Misja główna: wielki finał RDR 2.

W poprzednich misjach, Ponowna próba i Marzenie o nowej przyszłości, zacieśnialiśmy więzy rodzinne z Jackiem i Abigail. Naszą towarzyszkę poprosiliśmy także o rękę. Również od Abigail zacznie się ostatnie zadanie, której jest jednocześnie zakończeniem Red Dead Redemption 2.

Red Dead Redemption 2 - Ponowna próba; Marzenie o nowej przyszłości

Misja główna: zacieśniamy więzy rodzinne przed wielkim finałem.

W poprzedniej misji, Naprawdę wielki skurczybyk, po raz ostatni pomogliśmy Sadie Adler w schwytaniu poszukiwanego przestępcy. Przy okazji walczyliśmy także z niebezpiecznym niedźwiedziem. Czas jednak na zadbanie o rodzinę. Pierwsze z opisywanych zadań aktywujesz podczas rozmowy z synem, czyli Jackiem Marstonem. Chłopca znajdziesz pod drzewem na swoim ranczu.

Red Dead Redemption 2 - Naprawdę wielki skurczybyk

Misja główna: tropimy poszukiwanego i walczymy z niedźwiedziem.

W poprzedniej misji, Zły dzień Wujka, odbiliśmy naszego towarzysza z obozu skinnerów. Sytuacja była podbramkowa, jednak Wujek przeżył, a pod koniec zadania do naszego nowego domu przybyła także Abigail z Jackiem. To właśnie nasza towarzyszka jest zleceniodawcą obecnego zadania - kobietę odnajdziesz w domu.

Red Dead Redemption 2 - Zły dzień Wujka

Misja główna: odbijamy Wujka z obozu skinnerów.

W poprzedniej misji, Szybka przysługa dla starej znajomej, raz jeszcze pomogliśmy Sadie Adler w schwytaniu poszukiwanego przestępcy. Nie wszystko poszło - rzecz jasna - po naszej myśli, ale w końcu możemy wrócić do swoich spraw. Początek tej misji odnajdziesz w Beecher's Hope, po obejściu domu przy ikonie „U”, oznaczającej Wujka.

Red Dead Redemption 2 - Nowe Jeruzalem; Szybka przysługa dla starej znajomej

Misja główna: budujemy dom i łapiemy kolejnego poszukiwanego.

W poprzedniej misji, Skrzynka z narzędziami, pozyskaliśmy materiały i narzędzia, które posłużą nam do budowy domu. Całość jednak wymsknęła się spod kontroli i zaatakowali nas przebywający nieopodal skinnerzy. Mimo wszystko, wracamy do wątku budowy, a zleceniodawcą tej misji jest Wujek, którego znajdziemy na terenie Beecher's Hope.

Red Dead Redemption 2 - Skrzynka z narzędziami

Misja główna: kupujemy dom i walczymy ze skinnerami.

W poprzedniej misji, Dzień uczciwej pracy, wróciliśmy do pomocy Sadie Adler. Tym razem odzyskaliśmy wcześniej schwytanego poszukiwanego, ale nie obyło się bez strzelaniny. Teraz także poleje się krew, chociaż w nieco innym wydaniu. Zadanie rozpoczniesz od rozmowy z niejakim Albertem Cakesem, którego znajdziesz w Blackwater.

Red Dead Redemption 2 - Dzień uczciwej pracy

Misja główna: odbijamy poszukiwanego z rąk konkurencyjnych łowców nagród.

W poprzednich misjach, Męska przyjaźń i Remont dla początkujących, najpierw odnaleźliśmy Charlesa w Saint Denis, po czym wróciliśmy z nim na ranczo Beecher's Hope, gdzie wspólnymi siłami (oraz z pomocą koni) dokonaliśmy rozbiórki znajdującej się tam rudery. Zleceniodawcą tego zadania jest ponownie Sadie Adler, którą znajdziesz w saloonie w Blackwater.

Red Dead Redemption 2 - Męska przyjaźń; Remont dla początkujących

Misja główna: odnajdujemy Charlesa w Saint Denis.

W poprzedniej misji, Dochodowe zatrudnienie, spotkaliśmy się z Sadie Adler, której od tej pory będziemy pomagać łapać mniej lub bardziej groźnych przestępców. To jednocześnie nasz najlepszy sposób na zarobek, który potrzebny jest do spłaty kredytu za nieruchomość. Tym razem wracamy na naszą ziemię, czyli do Beecher's Hope, gdzie odnajdujemy Wujka, będącego jednocześnie zleceniodawcą tego zadania.

Red Dead Redemption 2 - Dochodowe zatrudnienie

Misja główna: spotykamy się z Sadie Adler.

W poprzedniej misji, Dom szlachty?, udało nam się kupić nieruchomość i przepędzić dzikich lokatorów. Mamy ambitne plany, bowiem Abigail nie chce towarzyszyć nam, gdy zajmujemy się gangsterką. Do spokojnego życia daleka droga, dlatego decydujemy się na spotkanie z Sadie Adler, od której otrzymaliśmy niedawno telegram. Sadie znajdziesz w saloonie w Valentine.

Red Dead Redemption 2 - Macierzyństwo; Dom szlachty?

Misja główna: odbieramy telegram i zaciągamy pożyczkę na dom.

W poprzedniej misji, Jim Milton znów wkracza do akcji?, nacieraliśmy na wrogie ranczo. Gangsterska historia depcze po piętach Johnowi Marstonowi i finalnie ciężko mu zaznać spokojnego życia z „uczciwą pracą”. Nie podoba się to także Abigail. Misja Macierzyństwo rozpocznie się automatycznie po ukończeniu poprzedniego zadania.

Red Dead Redemption 2 - Jim Milton znów wkracza do akcji?

Misja główna: nacieramy na wrogo nastawione ranczo.

W poprzedniej misji, Ojcostwo dla opornych, przypadkowo została odkryta prawdziwa tożsamość Johna Marstona. Spowoduje to reakcję łańcuchową, która rozwijać się będzie aż do końca gry. Zleceniodawcą kolejnego zadania jest David Geddes. Tradycyjnie znajdziesz go na terenie rancza Pronghorn, przy stajni.

Red Dead Redemption 2 - Ojcostwo dla opornych

Misja główna: odpieramy atak łowców nagród.

W poprzedniej misji, Ojcostwo dla początkujących i Stare nawyki, kontynuowaliśmy prace na ranczu. Oswajaliśmy wierzchowca, odbieraliśmy koński poród, a na końcu wybraliśmy się na wycieczkę z Jackiem. Po powrocie zastaliśmy jednak bandytów z gangu z Laramie i teraz kontynuujemy ten wątek. Zleceniodawcą zadania jest Abigail Roberts, którą znajdziesz w naszym tymczasowym domu.

Red Dead Redemption 2 - Ojcostwo dla początkujących; Stare nawyki

Misja główna: oswajamy konia i uczymy jeździć konno Jacka.

W poprzedniej misji, Rolnictwo dla początkujących, konstruowaliśmy płot i pomagaliśmy w uspokojeniu i schwytaniu rozjuszonego byka. Dalsza część opowieści z Johnem Marstonem w roli głównej wciąż pozostawia nas na ranczu, a zleceniodawcą tego zadania jest tym razem sam David Geddes, którego znajdziesz po zbliżeniu się do głównego budynku na ranczu.

Red Dead Redemption 2 - Rolnictwo dla początkujących

Misja główna: budujemy płot i uspokajamy byka.

W poprzedniej misji, Proste przyjemności, oficjalnie otrzymaliśmy pracę na pewnym ranczu. Udało się nam nawet wydoić krowę i posprzątać stajnię. Podobnie jak w poprzednim zadaniu, tak tutaj zleceniodawcą jest Tom Dickens, którego znajdziesz na terenie rancza, przy ogrodzeniu. Czas na więcej codziennej pracy.

Red Dead Redemption 2 - nieznajome osoby: Weteran

Niebezpieczne przygody ze starym traperem.

Weteran to jedno z wieloetapowych zadań pobocznych w RDR 2. Na szczęście - mimo ograniczeń czasowych - możemy je wykonać za jednym razem, korzystając z szybkiej drzemki. Misja jest dostepna od momentu rozpoczęcia szóstego rozdziału fabularnego.

Red Dead Redemption 2 - Proste przyjemności

Misja główna: pomagamy na ranczu.

W poprzedniej misji, nazwanej po prostu Koło, rozpoczęliśmy pierwszą część epilogu gry, wcielając się tym samym w nikogo innego, jak Johna Marstona, bohatera pierwszej części RDR. Szukając szczęścia w Strawberry przypadkowo trafiliśmy na pewne ranczo, w którym być może znajdziemy zatrudnienie. Zleceniodawcą tej misji jest Tom Dickens, którego znajdziesz właśnie na wspomnianym ranczu, w stodole.

Red Dead Redemption 2 - Koło

Misja główna: szukamy szczęścia w nowym miejscu.

Ostatnia misja szóstego rozdziału, Krew, śmierć i odkupienie, przyniosła dość smutny finał i zakończenie głównej części gry. To jednak nie koniec przygody w Red Dead Redemption, gdyż przed nami jeszcze dwie części epilogu, w którym - tu raczej obyło się bez zaskoczeń - wcielamy się w Johna Marstona, bohatera pierwszej części gry.

Red Dead Redemption 2 - Krew, śmierć i odkupienie

Misja główna: zakończenie szóstego rozdziału.

W poprzedniej misji, Co w nas najlepsze, lufy naszej broni praktycznie nie stygły. Wraz z zakończeniem zadania obecne, Krew, śmierć i odkupienie, zostało uruchomione automatycznie, więc nie ma klasycznego zleceniodawcy.

Red Dead Redemption 2 - Co w nas najlepsze

Misja główna: walka w pociągu.

W poprzedniej misji, Mój ostatni chłopiec, przebijaliśmy się przez mnóstwo nieprzyjaciół. Pozostawiliśmy za sobą wiele trupów, a teraz czas na to, aby spotkać się z Dutchem w naszym aktualnym obozie na zachód od Annesburga. Przywitaj się z szefem, którego znajdziesz w namiocie przy wejściu do jaskini.

Red Dead Redemption 2 - Mój ostatni chłopiec

Misja główna: przebijamy się przez hordy wrogów.

W poprzedniej misji, Pani Sadie Adler, wdowa, pomagaliśmy naszej towarzyszce zemścić się na bandytach, którzy są odpowiedzialni za zabicie jej męża. Przed nami kolejne zadanie, w którym musimy wykazać się celnym okiem. Zleceniodawcą tej misji jest Dutch, które (wraz z Micah) spotkasz w aktualnym obozie.

Red Dead Redemption 2 - Pani Sadie Adler, wdowa

Misja główna: pomagamy Sadie dokonać zemsty.

W poprzedniej misji, Syn króla, w trakcie nocy zakradaliśmy się wspólnie z Charlesem do Fortu Wallace. Choć początkowo nasze ciche działania nie zostały wykryte, tak oczywiście potem nawiązała się ogromna strzelanina. Nie inaczej będzie i tym razem - zleceniodawcą tego zadania jest tytułowa Sadie Adler, którą znajdziesz nieopodal Annesburga.

Red Dead Redemption 2 - Syn króla

Misja główna: zakradamy się do Fortu Wallace.

W poprzedniej misji, Ulubieni synowie, nie pozwalaliśmy lufom naszych broni wystygnąć. Teraz również nie będzie zbyt dużo czasu na oddech. Zleceniodawcą tego zadania jest Charles, którego znajdziesz w rezerwacie na północy. Po rozmowie z mężczyzną wejdź do namiotu Szybującego Orła, a następnie dosiądź swojego wierzchowca.

Red Dead Redemption 2 - Ulubieni synowie

Misja główna: tworzymy zasadzkę w lesie.

W poprzedniej misji, Żegnaj, drogi przyjacielu, zadbaliśmy o to, aby egzekucja Calma O'Driscolla nie została zakłócona. W przebraniu policjanta zlikwidowaliśmy pozostałych członków gangu. Obecne zadanie nie będzie w ogóle spokojniejsze, a tempo zostanie wręcz podkręcone. Zleceniodawcą tej misji jest Szybujący Orzeł. Znajdziesz go na szczycie klifu, dokładnie w środku żółtego okręgu oznaczającego początek misji.

Red Dead Redemption 2 - Żegnaj, drogi przyjacielu

Misja główna: pomagamy w egzekucji Calma O'Driscolla.

W poprzedniej misji, Trudna sztuka konwersacji, uratowaliśmy kapitana Monroe'a i wdaliśmy się w strzelaninę o naprawdę dużej skali. Tym razem musimy zadbać o to, by egzekucja Calma O'Driscolla nie została udaremniona przez jego gangsterów. Zleceniodawcą tej misji jest Sadie Adler, którą znajdziesz w saloonie w Saint Denis.

Red Dead Redemption 2 - Trudna sztuka konwersacji

Misja główna: ratujemy kapitana Monroe'a.

W ramach poprzedniej misji, Most donikąd, wspólnie z Johnem Marstonem wysadziliśmy most kolejowy, co - czysto teoretycznie - ma pomóc całemu gangowi. Zleceniodawcą kolejnej misji jest Josiah Trelawny, którego znajdziesz w aktualnym obozie.

Red Dead Redemption 2 - Most donikąd

Misja główna: wraz z Marstonem wysadzamy most.

W poprzedniej misji, Honor wśród złodziei, kradliśmy szczepionki z wozu na zlecenie sierżanta Monroe'a. Była to część wątku z Indianami, ale nieco wcześniej z Billem pozyskaliśmy wóz z dynamitem. Czas wykorzystać ładunki wybuchowe, a zleceniodawcą tego zadania jest John Marston. Znajdziesz go na stacji kolejowej Bacchus - miejsce przedstawiamy na poniższym obrazku.

Red Dead Redemption 2 - Honor wśród złodziei

Misja główna: odzyskujemy szczepionkę.

W poprzedniej misji, Archeologia dla początkujących, pomogliśmy Szybującemu Orłowi w odzyskaniu reliktów z wrogiego obozu. Nie było to zadanie zbyt trudne, jednak i tym razem możemy być spokojni o wyzwania.

Red Dead Redemption 2 - Archeologia dla początkujących

Misja główna: odzyskujemy relikty.

W poprzedniej misji, Uroki Van Horn, wspólnie z Billem ukradliśmy wóz z dynamitem. Z kolei jeszcze w poprzednim zadaniu mogliśmy zdecydować się na pomoc Indianom. Jeśli to zrobiliśmy, misja Archeologia dla początkujących powinna już być dostępna. Zleceniodawcą jest Szybujący Orzeł, którego znajdziesz przy ikonie „EF”, na północy mapy.

Red Dead Redemption 2 - Uroki Van Horn

Misja główna: przejmujemy wóz z dynamitem.

W poprzedniej misji, Gniew wyzwolony, zakradliśmy się nocą na statek, wyeliminowaliśmy załogę i ukradliśmy konie. W tym zadaniu będziemy co prawda ściśle współpracować z Billem, ale zleceniodawcą misji jest Micah Bell, którego znajdziesz niedaleko na zachód od Van Horn Trading Post.

Red Dead Redemption 2 - Gniew wyzwolony

Misja główna: kradniemy konie ze statku.

W poprzedniej misji, Godziny odwiedzin, w końcu udało się nam wydostać Johna Marstona z więzienia. Tym razem będziemy przekradać się na statek, z którego… ukradniemy konie. Zleceniodawcą tego zadania jest Wielebny Swanson, którego znajdziesz przy ikonie „RS” w aktualnym obozie.

Red Dead Redemption 2 - Godziny odwiedzin

Misja główna: odbijamy Johna Marstona z więzienia.

W poprzedniej misji, Ikar i przyjaciele, za pomocą balonu przedostaliśmy się na teren, gdzie pracowali więźniowie. Wśród nich znajduje się także zatrzymany niedawno John Marston. Całość zakończyła się jednak niezbyt szczęśliwie, a latającego ołowiu również nie brakowało. Kontynuujemy wątek i spotykamy się z Sadie Adler, która jest zleceniodawcą tego zadania.

Red Dead Redemption 2 - Na rozstajach; Ikar i przyjaciele

Misja główna: udajemy się do lekarza i podróżujemy balonem.

W poprzedniej misji, To są ziemie Murfreech, oczyściliśmy jaskinię z niebezpiecznych osobników i uratowaliśmy pewną kobietę. Tym samym znaleźliśmy miejsce, które posłuży gangowi jako nowa kryjówka. W tym momencie zaczynamy również szósty - ostatni przed epilogiem - rozdział gry.

Red Dead Online - poradnik i najlepsze porady

Jak grać, zarabiać, misje fabularne, tryby gry, porady ogólne do RDR 2 Online.

Witamy w poradniku do Red Dead Online, czyli sieciowego trybu gry Red Dead Redemption 2. Na wstępie pragniemy zaznaczyć, że na obecną chwilę zawartość multiplayer znajduje się w fazie beta.

Red Dead Online - początek i cenne wskazówki na start

Zaczynamy przygodę w trybie online Red Dead Redemption 2.

Choć wielu graczy podejrzewało, że Red Dead Online będzie przypominać GTA Online, początek przygody na wirtualnym Dzikim Zachodzie jest znacznie bardziej filmowy i wypełniony fabułą niż w w komponencie sieciowym poprzedniej gry studia Rockstar.

Red Dead Redemption 2 - To są ziemie Murfreech

Misja główna: przygotowujemy jaskinię pod nowy obóz.

W poprzedniej misji, Ulotna radość, okazało się, że nasz powrót z tropikalnej wyspy nie należał do najbardziej udanych. Naszą tymczasową kryjówkę odkryli ludzie agenta Miltona i po masakrze musimy jak najszybciej pomyśleć, co dalej. Zleceniodawcą obecnego zadania jest Dutch, którego znajdziesz na południe od jeziora Lagras.

Red Dead Redemption 2 - Ulotna radość

Misja główna: odpieramy ataki pinkertonów.

W poprzedniej misji, Drogi wujku Tacitusie, dostaliśmy się do nowego obozu. Gdy tylko spotkaliśmy naszych starych znajomych, automatycznie rozpoczęło się właśnie to zadanie. Na pierwszy ogień wróci temat Johna Marstona, który kilka zadań wstecz został pojmany i znajduje się w Sisika.

Red Dead Redemption 2 - Drogi wujku Tacitusie

Misja główna: czas wyprowadzki z Shady Belle.

W poprzedniej misji, Raj w końcu opuszczony, wreszcie udało się nam opuścić tropikalną wyspę Guarma. Wróciliśmy tym samym na ląd i czas na powrót do obecnego obozu, Shady Belle. Musimy się jednak wyprowadzić stamtąd jak najszybciej, dlatego kierujemy się właśnie tam - obóz oznaczony jest żółtym znacznikiem.

Red Dead Redemption 2 - Raj w końcu opuszczony

Misja główna: wydostajemy się z tropikalnej wyspy.

W poprzedniej misji, Piekło nie zna takiej furii, wykonaliśmy ogromny krok ku temu, aby wydostać się z tropikalnej wyspy, a przy okazji mieliśmy szansę na ostrzał wielkiego okrętu z armaty. Jak więc widać, dzieje się naprawdę dużo - opisywane zadanie wystartuje automatycznie po ukończeniu poprzedniego.

Red Dead Redemption 2 - Piekło nie zna takiej furii

Misja główna: odbijamy ataki na plaży i strzelamy z armaty do okrętu.

W poprzedniej misji, Miły i dobroduszny deposta, uratowaliśmy Javiera, a nasza przygoda na tropikalnej wyspie powoli zmierza do końca. Zanim jednak to nastąpi, czeka nas naprawdę wystrzałowa (dosłownie i w przenośni) zabawa. Aktualne zadanie wystartuje automatycznie po ukończeniu poprzedniego.

Red Dead Redemption 2 - Miły i dobroduszny despota

Misja główna: odbijamy Javiera.

W poprzedniej misji, Okrucieństwo wyzwolone, pomogliśmy miejscowym niewolnikom. Do wydostania się z wyspy wciąż jeszcze daleko, dlatego poznajemy kolejne zadanie, którego zleceniodawcą będzie tym razem Dutch van der Linde, do którego musisz się wspiąć po półkach skalnych widocznych na poniższym obrazku.

Red Dead Redemption 2 - Witaj w nowym świecie

Misja główna: przetrwanie na tropikalnej wyspie.

W poprzedniej misji, Bankowość, stara amerykańska sztuka, napadliśmy na bank w Saint Denis. Plan nie poszedł jednak do końca po naszej myśli, a wskutek pewnych wydarzeń wylądowaliśmy… na tropikalnej wyspie, na wschód od Kuby.

Red Dead Redemption 2 - Bankowość, stara amerykańska sztuka

Misja główna: przeprowadzamy wielki napad na bank w Saint Denis.

W poprzedniej misji, Zemsta smakuje najlepiej, wdarliśmy się do posiadłości Brontego i ostatecznie rozprawiliśmy się z mężczyzną, robiąc przy tym dużo hałasu. Tym razem czas na jeszcze więcej hałasu w ramach kolejnej misji, której zleceniodawcą jest ponownie Dutch van der Linde - znajdziesz go w obecnym obozie.

Red Dead Redemption 2 - romanse i seks

Domy publiczne, związki, romanse w misjach, kąpiele.

Red Dead Redemption 2 na swój własny sposób podchodzi do kwestii romansów i seksu. O ile wielu twórców gier wprowadza takie rozwiązania do swoich gier, poświęcając im nawet duże, wielowątkowe misje, tak w przypadku RDR 2 typowe romanse nie istnieją.

Red Dead Redemption 2 - Zemsta smakuje najlepiej

Misja główna: wdzieramy się do posiadłości Brontego.

W poprzedniej misji, Wiejskie marzenia, uganialiśmy się za wielkim aligatorem na bagnach. Kolejne zadanie ma swój początek w miejscu, gdzie skończyło się poprzednie, dlatego możemy od razu przejść do rzeczy. Zleceniodawcą jest ponownie Dutch van der Linde, którego zauważysz na jednym z pomostów.

Red Dead Redemption 2 - Wiejskie marzenia

Misja główna: walka z aligatorem na bagnach.

W poprzedniej misji, Miejskie przyjemności, znacząco narozrabialiśmy w Saint Denis. Tym razem nasze drogi wiodą na bagna, a zleceniodawcą tej misji jest Dutch, którego znajdziemy w obozie. Jednocześnie trzeba też przyznać, że zadanie Wiejskie marzenia jest prawdopodobnie najnudniejszą i najbardziej dłużącą się misją w całej grze.

Red Dead Redemption 2 - Amerykańscy ojcowie

Misja główna: infiltrujemy fabrykę.

W poprzedniej misji, Jeźdźcy i apokalipsa, nasz obóz Shady Belle został napadnięty. Aktualne zadanie jest podzielone na części, a pierwszą z nich aktywujesz, gdy podejdziesz do nieznajomej osoby na jednej z ulic Saint Denis i przywitasz się z nią. Miejsce wskazujemy na poniższej mapie.

Red Dead Redemption 2 - Jeźdźcy i apokalipsa

Misja główna: odpieramy atak o'driscolli na obóz.

W poprzedniej misji, Noc pełna rozpusty, narozrabialiśmy na pewnym statku, wzbogacając się przy tym znacznie. Czas jednak zejść na ląd i wrócić do typowo gangsterskich obowiązków. Zleceniodawcą tego zadania jest Sadie Adler, którą znajdziesz w aktualnym obozie, Shady Belle.

Red Dead Redemption 2 - Noc pełna rozpusty

Misja główna: gramy w pokera na statku i okradamy sejf.

W zadaniu Nie, nie i po trzykroć nie ratowaliśmy Tilly z rąk braci Foreman. Tym razem wracamy „na salony”, a w tym celu udajemy się do Saint Denis, gdzie spotykamy się z Josiahem Trelawnym, który jest zleceniodawcą tej misji. Znajdziesz go opartego o ogrodzenie i czytającego gazetę.

Red Dead Redemption 2 - Nie, nie i po trzykroć nie

Misja główna: ratujemy Tilly z rąk Foremanów.

W poprzedniej misji, Złota klatka, braliśmy udział w wytwornym przyjęciu zorganizowanym przez Angelo Bronte. Na końcu zadania wróciliśmy także do obozu, gdzie szybko możemy aktywować kolejną misję, tym razem dla Mary-Beth. Kobietę znajdziesz przy wozach, czytającą książkę.

Red Dead Redemption 2 - Złota klatka

Misja główna: na przyjęciu o Angelo Bronte.

W ramach misji Angelo Bronte, człowiek honoru udało się nam odzyskać Jakca, syna Johna Marstona. Nie obyło się jednak bez ofiar, a przy okazji wywarliśmy na Angelo Bronte niemałe wrażenie. Z tego też powodu zostaliśmy zaproszeni na specjalne przyjęcie organizowane przez ekscentrycznego Włocha.

Red Dead Redemption 2 - Angelo Bronte, człowiek honoru

Misja główna: jatka na cmentarzu - odzyskujemy Jacka Marstona.

W poprzedniej misji, Uroki cywilizacji, oficjalnie rozpoczęliśmy czwarty rozdział gry, a także odwiedziliśmy największe miasto na mapie - Saint Denis. To właśnie tam prowadzi trop za Angelo Bronte, człowiekiem, który uprowadził syna Johna Marstona.

Red Dead Redemption 2 - Uroki cywilizacji

Misja główna: odwiedzamy miasto i ścigamy złodzieja.

W poprzedniej misji, Bitwa o Shady Belle, ponownie przeprowadziliśmy się do innego obozu i odwiedziliśmy pierwsze miasto z prawdziwego zdarzenia. To Saint Denis i właśnie tak nazywa się również czwarty rozdział gry. W mieście zauważysz trzy żółte ikony z czarnym symbolem „BR” - udaj się do tej wskazanej strzałką na poniższym obrazku, aby rozpocząć zadanie.

Red Dead Redemption 2 - Bitwa o Shady Belle

Misja główna: zakładamy nowy obóz.

W poprzedniej misji, Krwawe zatargi, stare i nowe, bezskutecznie poszukiwaliśmy syna Johna Marstona, Jacka. Mocno narozrabialiśmy także w rezydencji Braithwaite'ów, a sytuacja skomplikowała się już na tyle mocno, że to najwyższy czas, aby ponownie poszukać innego obozu. Zadanie to rozpocznie się automatycznie po zakończeniu poprzedniego.

Red Dead Redemption 2 - Krwawe zatargi, stare i nowe

Misja główna: w poszukiwaniu Jacka Marstona.

Poprzednie zadanie, Krótki spacer w ładnym miasteczku, skończyło się sporym rozlewem krwi w miasteczku Rhodes. Zginął Sean i cudem odzyskaliśmy Billa Williamsona. Czas więc porozmawiać z Dutchem, którego - jak w większości przypadków - znajdziesz w obecnym obozie.

W poprzedniej i bardzo krótkiej misji, Przyjaciele z marginesu, wraz z Trelawnym podstępem napadliśmy na dyliżans i zgarnęliśmy całkiem niezłe pieniądze. Co ciekawe, tym razem obyło się bez rozlewu krwi, czego nie można powiedzieć o tym zadaniu, którego zleceniodawcą jest Bill Williamson. Znajdziesz go w Rhodes, przy jednym z budynków.

Red Dead Redemption 2 - Przyjaciele z marginesu

Misja główna: okradamy dyliżans przy użyciu wytrychu.

W poprzedniej misji, Błogosławieni pokój czyniący, wpadliśmy w pułapkę o'driscolli. Udało się nam jednak uciec z potrzasku i wracamy do naszych obecnych zajęć. Jakiś czas wcześniej uratowaliśmy także Josiaha Trelawny'ego i to właśnie on jest zleceniodawcą tego krótkiego zadania. Mężczyznę znajdziesz w obozie Clemens Point, pod drzewem.

Red Dead Redemption 2 - Błogosławieni pokój czyniący

Misja główna: uciekamy z pułapki o'driscolli.

W poprzedniej misji, Konina na obiad, wraz z Johnem Marstonem kradliśmy konie. Tym razem rozpoczynamy zadanie dla innego obozowego zawadiaki, Micah Bella. Znajdziesz go w obecnym obozie - w swoim namiocie czyści broń. Przywitaj się z mężczyzną, aby zacząć misję.

Red Dead Redemption 2 - Konina na obiad

Misja główna: przechwytujemy najlepsze konie ze stadniny.

W zadaniu Magicy dla sportu uganialiśmy się po polach kukurydzy za łowcami nagród, a przy okazji uratowaliśmy Trelawny'ego. Kolejną misję wykonamy dla Johna Marstona, którego znajdziesz niedaleko na wschód od Rhodes. Zadanie rozpocznie się automatycznie po podjechaniu do bramy posiadłości.

Red Dead Redemption 2 - Magicy dla sportu

Misja główna: ratujemy Trelawny'ego i biegamy po polach kukurydzy.

W poprzedniej misji, Uroki tytoniu, podpalaliśmy pola i robiliśmy niezłą zadymę wraz z Seanem. Czas jednak wrócić do naszego aktualnego obozu, gdzie z kolejnym głównym zadaniem czeka na nas Dutch. Znajdziesz go w jego namiocie. Przywitaj się, aby rozpocząć misję.

Red Dead Redemption 2 - Uroki tytoniu

Misja główna: podpalamy pola tytoniu.

W poprzedniej misji, Reklama, nowa amerykańska sztuka, zajmowaliśmy się bimbrem i narozrabialiśmy nieco w saloonie w Rhodes. Aktualna misja jest również związana z trunkiem pędzonym przy księżycowym świetle, a jego zleceniodawcą jest także Hosea Matthews.

Red Dead Redemption 2 - Reklama, nowa amerykańska sztuka

Misja główna: stajemy za barem w saloonie w Rhodes.

Zadanie to będzie dostępne dopiero po ukończeniu innych dwóch misji - Prawdziwa miłość i Destylacja po amerykańsku. Hosea Matthews, bo to właśnie on jest zleceniodawcą tej misji, znajduje się niedaleko na północny wschód od aktualnego obozu.

Red Dead Redemption 2 - Sodoma? Powrót do Gomory

Misja główna: napadamy na bank i otwieramy sejfy.

Po sporej strzelaninie, w której uczestniczyliśmy wraz z Lennym w poprzedniej misji, I będąc w drodze, prawił o wybaczaniu, czas na jeszcze więcej emocji. Zleceniodawcą tej misji jest Bill Williamson, którego znajdziesz w aktualnym obozie - odpoczywa na jednym z wozów.

Red Dead Redemption 2 - łapacze snów, dreamcatchers (mapa)

Gdzie znaleźć wszystkie łapacze snów w RDR 2 i jak zdobyć starożytny grot.

W grze Red Dead Redemption 2 odkryjesz wiele znajdziek i sekretów. Jednym z nich są łapacze snów, czyli indiańskie amulety, zwykle umieszczane na drzewach. Odnalezienie 20 łapaczy snów w RDR 2 nie jest związane z żadną misją, ale warto poświęcić nieco czasu na odnalezienie wszystkich.

Red Dead Redemption 2 - I będąc w drodze, prawił o wybaczaniu

Misja główna: wykradamy wóz z dynamitem.

W poprzedniej misji, Destylacja po amerykańsku, zaraz po przyznaniu nam tytułu zastępcy lokalnego szeryfa, likwidowaliśmy nielegalną bimbrownię. Całość zakończyła się oczywiście wymianą ognia i nie inaczej ma się to w tym zadaniu. Aktywujesz je, gdy porozmawiasz z Lennym w obecnym obozie. Mężczyznę znajdziesz nad wodą.

Red Dead Redemption 2 - Destylacja po amerykańsku

Misja główna: niszczymy nielegalną bimbrownię.

W poprzedniej misji, Scena z amerykańskiej idylli, wspólnie z Micah Bellem napadliśmy na dyliżans przewożący całkiem niezłą sumę pieniędzy. Tym razem udajemy się jednak do Dutcha, którego spotkasz w Rhodes, a dokładniej - w biurze szeryfa.

Red Dead Redemption 2 - Scena z amerykańskiej idylli

Misja główna: napadamy na dyliżans wraz z Micah.

W poprzedniej misji, Błąd w dobrej wierze, uciekaliśmy przed niebezpieczną obławą. Tym razem będzie nieco spokojniej, chociaż strzelania też nie zabraknie. Zleceniodawcą tej misji jest Micah Bell, którego znajdziesz na północny wschód od Strawberry, w niewielkim wąwozie przy ognisku.

Red Dead Redemption 2 - Błąd w dobrej wierze

Misja główna: napadamy na wóz przewożący kosztowności i uciekamy z płonącej stodoły.

W poprzedniej misji, Prawdziwa miłość, w dość nietypowy sposób próbowaliśmy się wkupić w łaskę lokalnych przedsiębiorców, Greyów. Czas jednak wrócić do naszego aktualnego obozu, na zachód od Rhodes. Znajdziesz tam żółtą ikonę z czarnym symbolem „MO” - skrót od Molly O'Shea, która jest zleceniodawcą tego zadania.

Red Dead Redemption 2 - Prawdziwa miłość

Misja główna: poznajemy ród Grayów i wyświadczamy przysługę.

W poprzedniej misji, Dalsze pytania o prawa kobiet, wybraliśmy się z Sadie na zakupy do Rhodes. Na południowy wschód od wspomnianego miasteczka możesz uruchomić także kolejne zadanie, związane z miejscowymi przedsiębiorcami.

Red Dead Redemption 2 - Dalsze pytania o prawa kobiet

Misja główna: zakupy z Sadie i kłopoty na trakcie.

W poprzedniej misji, Nowe Południe, na dobre zadomowiliśmy się już w nowym obozie, a także uratowaliśmy przed więzieniem kolejnego kompana. Zadanie zakończyliśmy w nowym obozowisku, dlatego bez problemu możemy od razu przystąpić do kolejnej misji, mającej początek właśnie tutaj.

Red Dead Redemption 2 - Nowe Południe

Misja główna: pomagamy szeryfowi z Rhodes i wędkujemy.

W ramach poprzedniej misji, Dziwna uprzejmość, zakończyliśmy drugi rozdział i rozpoczęliśmy trzeci - Clemens Point. To efekt spotkania z magnatem kolejowym, Leviticusem Cornwallem, który w końcu postanowił się zemścić na gangsterach napadających na jego pociągi.

Red Dead Redemption 2 - Dziwna uprzejmość

Misja główna: szukamy miejsca na nowy obóz.

W poprzednim zadaniu, Błogosławieni cisi?, dość mocno narozrabialiśmy w Strawberry. Uwolniliśmy z więzienia Micah Bella i narobiliśmy mnóstwo hałasu, przez co jesteśmy poszukiwani.

Red Dead Redemption 2 - Błogosławieni cisi?

Misja główna: wydostajemy Micah Bella z więzienia w Strawberry.

W poprzedniej misji, Owce od kozłów, spędziliśmy nieco czasu z Johnem Marstonem, kradnąc przy tym stado owiec. Sprawy nie potoczyły się jednak po naszej myśli, ale tym razem kontynuujemy wątek związany z Micahem Bellem.

Red Dead Redemption 2 - Owce od kozłów

Misja główna: kradniemy i sprzedajemy stado owiec.

W poprzedniej misji, Rybak ludzi, spędziliśmy nieco czasu z Jackiem, kilkuletnim synem Johna Marstona. Przy okazji też dowiedzieliśmy się, jak zdobyć wędkę, która pozostanie już na stałe w ekwipunku. Po krótkiej sielance wracamy więc do gangsterskich obowiązków, choć tym razem dość nietypowe.

Red Dead Redemption 2 - Rybak ludzi

Misja główna: zdobywamy wędkę i łowimy z Jackiem.

Po udanym obrabowaniu pociągu w misji Dolewając ropy do ognia, czas na zlecenie dla Abigail Roberts. Kobietę znajdziesz w obozie - przebywa w swoim namiocie. Przywitaj się z nią, aby rozpocząć zadanie.

Red Dead Redemption 2 - Dolewając ropy do ognia

Misja główna: napad na pociąg.

W ramach poprzedniego zadania, Kto kiedyś kochał prawdziwie, pomagaliśmy naszej starej miłości. Czas jednak wrócić do gangsterskich obowiązków, a w tym celu rozmawiamy z nikim innym, jak z Johnem Marstonem - bohaterem pierwszej części Red Dead Redemption.

Red Dead Redemption 2 - Kto kiedyś kochał prawdziwie

Misja główna: wyświadczamy przysługę Mary Linton.

Poprzednia misja, Chwila spokoju, dała się nam mocno we znaki. Gdy Arthur dojdzie już do siebie po alkoholowym wypadzie na miasto, można zająć się misją dla Mary Linton. Zadanie to odblokuje się jednak dopiero wtedy, gdy przeczytasz list, który otrzymałeś w obozie.

Red Dead Redemption 2 - Chwila spokoju

Misja główna: wybieramy się z Lennym na popijawę.

W poprzedniej misji, Pierwsi będą ostatnimi, odbijaliśmy naszego irlandzkiego kompana - rudowłosego Seana. Gdy wróciłeś do obozu Horseshoe Overlook prawdopodobnie trwała tam impreza, a wszyscy obozowicze świętowali powrót kolegi.

Red Dead Redemption 2 - Pierwsi będą ostatnimi

Misja główna: szukamy Seana nieopodal Blackwater.

W poprzedniej misji, Kręgosłup Ameryki, wykonywaliśmy dość spokojne zadanie - okradaliśmy dom oraz zwinęliśmy ze stodoły elegancki dyliżans. Tym razem czas powrócić do typowej gangsterki. Zleceniodawcą tej misji jest Javier Escuella.

Red Dead Redemption 2 - rewolwerowcy: Flaco Hernandez

Gangster w obozie nad zamarzniętym jeziorem.

Flaco to jeden z czterech pierwszych przeciwników, jakich możesz pokonać w strzeleckich pojedynkach. Misja związana jest z zadaniem Najszlachetniejszy z mężczyzn i kobieta, w którym otrzymujesz zdjęcia kilku bandytów, z którymi możesz się zmierzyć.

Red Dead Redemption 2 - Kręgosłup Ameryki

Misja główna: kradniemy kosztowny wóz.

W poprzedniej misji, Kto nie jest bez grzechu, z opresji ratowaliśmy pastora. Była to dość zabawna historia, podczas której nauczyliśmy się (lub nie, w zależności od wyboru) grać w pokera. Tym razem wracamy do bardziej przyziemnych zadań.

Top 10 zaskakujących sekretów Red Dead Redemption 2

Tajemnice RDR 2: UFO, meteoryty i Ku Klux Klan.

Red Dead Redemption 2 to kolejna udana gra studia Rockstar. Produkcja została przyjęta rewelacyjnie praktycznie od samej premiery, generując olbrzymi obrót. Zaledwie w kilka dni RDR 2 wygenerował niemal miliard euro przychodów.

Red Dead Redemption 2 - Dziwne posągi: rozwiązanie zagadki

Jak rozwiązać łamigłówkę w jaskini z figurami i zdobyć trzy sztabki złota.

Jaskinia z Dziwnymi posągami to jeden z najbardziej ukrytych sekretów w Red Dead Redemption 2. Już nawet samodzielne odnalezienie miejsca mogłoby być problematyczne, nie mówiąc o samym rozwiązaniu zagadki Dziwnych posągów.

Red Dead Redemption 2 - wszystkie groby (mapa)

Uwaga na spoilery! Gdzie znaleźć nagrobki.

Ostrzeżenie o spoilerach! Poniższa strona zawiera bardzo duże spoilery związane z rozgrywką i finałem historii w Red Dead Redemption 2. Sugerujemy, aby nie czytać i nie przewijać dalej tej strony do momentu, gdy dotrzesz do epilogu gry lub zakończysz ją kompletnie.

Red Dead Redemption 2 - Osiągnięcia i Trofea

Spis wszystkich osiągnięć i trofeów.

Gra Red Dead Redemption 2 oferuje ponad 50 trofeów i osiągnięć. Większość wyzwań jest dosyć prosta w teorii, ale wymaga dużo cierpliwości i czasu. Niektóre trofea są dosyć nieoczywiste, związane z drobnymi zadaniami i czynnościami.

Red Dead Redemption 2 - skarb gangu Jacka Halla (mapa)

Jack Hall i jego skarb - zobacz, jak odnaleźć.

Czym byłby Dziki Zachód bez poszukiwania skarbów? Możemy się tym zająć także w Red Dead Redemption 2 - i nie chodzi tu o wypłukiwanie złota w rzece, a faktyczny skarb gangu, dzięki któremu można zarobić 1000 dolarów.

Red Dead Redemption 2 - nieznajome osoby: Arkadia dla amatorów

Wszystkie etapy zadania z fotografem Albertem Masonem.

Arkadia dla amatorów to nieskomplikowane zadanie, które podzielono jednak na cztery etapy. W misji spotykamy Alberta Masona - pasjonata fotografii, który próbuje wykonać doskonałe zdjęcie niebezpiecznych zwierząt. Na szczęście dla postaci, Arthur zawsze zdąży z pomocą, gdy „modele” przestaną współpracować.

Red Dead Redemption 2 to opowieść o bandytach i ludziach żyjących poza prawem. Jednak to tylko od nas zależy, czy bohater - Arthur Morgan - będzie brutalnym zakapiorem, czy bardziej szlachetnym złoczyńcą. W skrócie: chodzi o honor w RDR 2.

Red Dead Redemption 2 - Kto nie jest bez grzechu

Misja główna: gramy w pokera i ratujemy pastora.

W poprzedniej misji, Lichwiarstwo i inne grzechy, odzyskiwaliśmy długi dla Leopolda Straussa, jednego z naszych kompanów w obozie. Tym razem pomożemy Wielebnemu Swansonowi, który oznaczony jest żółtą ikoną z czarnym symbolem „RS”. Wielebny znajduje się niedaleko na południowy zachód od obozu Horseshoe Overlook.

Red Dead Redemption 2 - przypadkowe spotkania

Losowe wydarzenia, ludzie w potrzebie i mniejsze zadania.

Podczas swoich podróży wielokrotnie trafisz na pomniejsze, niespodziewane zadania, które nie mają nazwy. To misje zaznaczone białą kropką. Nie musisz się ich podejmować, ale sukces zagwarantuje ci wzrost poziomu Honoru.

Red Dead Redemption 2 - Wizyta towarzyska

Misja główna: rozbijamy obozowisko o'driscolli.

W poprzedniej misji, Koniec i ucieczka przed urażonym ego, upolowaliśmy (lub nie, w zależności od wyboru) wielkiego niedźwiedzia. Czas wrócić do obozu, gdzie czeka nas co najmniej kilka misji do wyboru. Musimy zająć się gangiem o'driscollów, dlatego zmierzamy do symbolu „K” w obozie.

Red Dead Redemption 2 - Koniec i ucieczka przed urażonym ego

Misja główna: polujemy na wielkiego niedźwiedzia grizzly.

Poprzednie zadanie, Amerykanie odpoczywają, miała swoje miejsce w pierwszym mieście, Valentine. Sprawy dość mocno się pokrzyżowały i nasze rozróby widziało całe miasto, dlatego dobrym pomysłem jest powrót do naszego pierwszego obozu, czyli Horseshoe Overlook.

Red Dead Redemption 2 - Amerykanie odpoczywają

Misja główna: rozróba w saloonie.

W poprzedniej misji, Cywilizowane społeczeństwo w stylu Valentine, dotarliśmy do pierwszej większej miejscowości, tytułowego Valentine. Możesz pozostać dłużej w mieście, aby poznać wszystkie możliwe opcje interakcji w tym terenie. Szybko pojawi się tu również możliwość rozegrania kolejnej misji głównego wątku.

Broń to obowiązkowy element każdego westernu, a szczególnie westernowej gry wideo. Red Dead Redemption 2 od studia Rockstar oferuje nieco więcej rodzajów pistoletów i karabinów niż pierwsza część, jednak najważniejszą nowością jest mile widziana możliwość modyfikowania broni.

Czymże jest kowboj bez rewolweru? Na pewno nie kowbojem. Nam w Red Dead Redemption 2 na szczęście nie grozi niedostatek broni, a jeden z rewolwerów mamy przy sobie od samego początku. Tutaj wymieniamy wszystkie dostępne w grze bronie - w tym te najlepsze. Wypisujemy też ich statystyki oraz wskazujemy, gdzie każdą zdobyć.

Red Dead Redemption 2 - Cywilizowane społeczeństwo w stylu Valentine

Misja główna: udajemy się do pierwszego miasta.

Poprzednie zadanie, W drodze na wschód, było jednocześnie zwieńczeniem pierwszego rozdziału. Drugi rozdział Red Dead Redemption 2 nazywa się Horseshoe Overlook i rozpoczyna się wraz z zakończeniem wcześniejszej misji. Opuściliśmy tymczasową, zimową kryjówkę i założyliśmy nasz pierwszy obóz z prawdziwego zdarzenia.

Red Dead Redemption 2 - W drodze na wschód

Misja główna: zmierzamy do pierwszej, dużej kryjówki.

W poprzedniej misji, Kim do diabła jest Leviticus Cornwall?, mieliśmy okazję przeprowadzić zuchwały napad na jadący pociąg. Okazało się, że przewoził kosztowności niejakiego Cornwalla. Na razie jednak nie przejmujemy się tym i wracamy do naszego gangu, który powoli przygotowuje się do opuszczenia swojej pierwszej, zimowej kryjówki.

Red Dead Redemption 2 - Co następuje na początku

Misja główna: udajemy się na pierwsze polowanie.

Na zakończenie poprzedniej misji, Starzy przyjaciele, wylądowaliśmy z powrotem w naszym tymczasowym obozie. To dobry moment, aby udać się po kolejne zadanie, tym razem do Pearsona. Znajdziesz go przy żółtej ikonie z czarnym „P” w środku.

Red Dead Redemption 2 - Starzy przyjaciele

Misja główna: rozprawiamy się z gangiem o'driscollów.

Po zakończeniu poprzedniego zadania, Początek i ucieczka przed wspomnieniem, możesz wybrać, którą misją chcesz się teraz zająć. Otwórz mapę, przyciskając przez dłuższy czas Options na kontrolerze, aby sprawdzić lokalizację zleceniodawców. Będą zaznaczeni żółtymi kółkami z inicjałami postaci w środku.

Red Dead Redemption 2 - Początek i ucieczka przed wspomnieniem

Misja główna: poznajemy Johna Marstona.

W poprzedniej misji, Bandyci z Zachodu, przemierzaliśmy wysokie śniegi w poszukiwaniu cywilizacji i zapasów. Zadanie się udało, choć z pewnymi problemami i wróciliśmy do naszej tymczasowej kryjówki. Kolejna misja rozpoczęła się automatycznie.

Red Dead Redemption 2 - Bandyci z Zachodu

Misja główna: wyruszamy na poszukiwanie zapasów.

Rozpoczynamy naszą wielką przygodę w Red Dead Redemption 2. Obserwujemy przedzierający się przez wysokie śniegi gang Dutcha van der Linde, który po nieudanym napadzie w mieście Blackwater szuka nowej kryjówki dla swojej grupy.

Red Dead Redemption 2 - Kody, Tipsy

Pieniądze, nieśmiertelność, zdrowie, amunicja, pogoda.

W grze Red Dead Redemption 2 możemy użyć specjalnych kodów, które ułatwią nam grę albo po prostu urozmaicą zabawę. Kody nie działają jednak w standardowy sposób, bo musimy wpisać do gry pełne zdania, a niektóre cheaty trzeba najpierw odblokować.

Łowiectwo to istotny aspekt Red Dead Redemption 2. Dzięki bogatemu wachlarzowi fauny nie braknie okazów do upolowania. Z każdego zwierzęcia można zdobyć coś pożytecznego, ale trzeba najpierw wiedzieć, w jaki sposób dopaść ofiarę.

Red Dead Redemption 2 - przestępstwa i napady

Sposoby na zarabianie pieniędzy - jak się wzbogacić?

W Red Dead Redemption 2 nie tylko wcielamy się w przestępcę - jesteśmy też członkiem niebezpiecznego, zorganizowanego i profesjonalnego gangu. Ekipa Dutcha van der Linde to nie pierwsza lepsza zgraja rabusiów.

Red Dead Redemption 2 - walka, zabójcza precyzja

Jak radzić sobie z przeciwnikami.

Bohater Red Dead Redemption 2 jest członkiem gangu, a więc nikogo nie zdziwi fakt, że dużo czasu w grze spędzamy na walce. Oczywiście nie musimy być brutalnym rozbójnikiem, który wszędzie szuka okazji do sięgnięcia po broń, ale często konfrontacji nie sposób uniknąć.