Red Dead Redemption 2 Artykuły

Red Dead Redemption 2 jest przełomowym osiągnięciem technologicznym - i końcowym rezultatem unikalnej sytuacji produkcyjnej. Wraz z GTA 5, Rockstarowi udało się wydać najbardziej dochodowy tytuł w historii branży gier. Dzięki temu studio zyskało pewność, aby zainwestować czas, pieniądze i inne niezbędne zasoby w celu zrealizowania swojej wizji gry doskonałej. Finalny produkt jest technologicznym majstersztykiem, dorównującym, a nawet przekraczającym osiągnięcia najlepszych exclusive'ów tej generacji.

Red Dead Redemption 2 debiutuje 26 października. Premiera najnowszej gry legendarnego studia Rockstar to dobry moment, by kupić konsolę w zestawie z grą i zaoszczędzić na pakiecie. Przygotowaliśmy spis ofert w wybranych sklepach.

ArtykułBrutalność, polowania i realizm w Red Dead Redemption 2

Rockstar zaoferuje nowy poziom w grach z otwartym światem.

Kilka dni temu mieliśmy okazję zagrać w najnowsze dzieło studia Rockstar - Read Dead Redemption 2. Nasze ogólne wrażenia z tego pokazu opisaliśmy już w osobnym artykule. Ciężko zawrzeć jednak wszystkie myśli i spostrzeżenia w jednym miejscu.

Digital FoundryJak Red Dead Redemption 2 wykorzystuje moc PS4 Pro

Przyglądamy się pierwszej grze Rockstar na ulepszone konsole.

Opublikowany niedawno zwiastun Red Dead Redemption 2 oferuje o wiele więcej niż samo spojrzenie na rozgrywkę - to również okazja na dokładniejsze zbadanie pierwszej gry studia Rockstar przeznaczonej na ulepszone wersje konsol - cały zwiastun został wykonany przy użyciu PlayStation 4 Pro. Jak więc deweloper korzysta ze wzmocnionego sprzętu oraz, na podstawie naszych obserwacji, czego możemy oczekiwać od wersji na Xbox One X?

Red Dead Redemption 2 i bogactwo szczegółów - analiza trailera

Po miesiącach oczekiwań i podgrzewania temperatury, otrzymaliśmy pierwszy, pełnoprawny gameplay z Red Dead Redemption 2. Choć pani narrator opisuje wszystko, co dzieje się na ekranie, w zwiastunie od Rockstar kryje się znacznie więcej ciekawych szczegółów imponującego świata.

Możemy być pewni, że widzieliśmy autentyczne fragmenty rozgrywki - nie zabrakło przecież elementów interfejsu i drobnych potknięć animacji. Tym bardziej zdumiewa oprawa graficzna. Tereny są gęsto wypełnione zielenią, miasta doskonale zaprojektowane, a ilość szczegółów - nawet w oddali - robi niesamowite wrażenie. Trudno nie oprzeć się poczuciu, że Red Dead Redemption 2 stanie się najładniejszym tytułem obecnej generacji konsol, choć na ostateczny werdykt musimy oczywiście poczekać do premiery.

Rockstar zadbał o wiele detali, które uczynią świat jeszcze bardziej autentycznym. Warto chociażby zwrócić uwagę na ślady na śniegu, które wierzchowce zostawiają za sobą w jednej ze scen. To oczywiście nie nowość, bo imponujący śnieg zaprojektowano chociażby w Horizon: Zero Dawn czy poprzednich częściach serii Tomb Raider.

Czytaj więcej...

Digital Foundry: Trailer Red Dead Redemption 2 pod lupą

Red Dead Redemption 2 to ważna premiera, nie tylko dla studia Rockstar, ale i dla całej generacji konsol. To pierwszy projekt tej firmy zaprojektowany od początku na PS4 i Xbox One. GTA 5 trafiło oczywiście na współczesne urządzenia, ale korzeniami sięgało znacznie starszej technologii. RDR2 idzie dalej, a najnowszy trailer potwierdza usprawnienia wprowadzane do silnika Rage.

Otwartą kwestią pozostają szczegóły na temat tego, na co patrzymy. Jaka to platforma docelowa? Czy to ujęcia rozgrywki w czasie rzeczywistym, przerywniki czy pre-renderowane sceny? Jesteśmy skłoni uwierzyć, że to wideo prosto z gry, ponieważ w zwiastunie widać wiele technik dobrze znanych z GTA 5 czy nawet z pierwszego RDR. Przykładem może być chociaż rysowanie linii wysokiego napięcia (lub, w tym przypadku, telegrafu). Wracają też artefakty w miejscach, w których włosy przechodzą z przezroczystości na stały kolor.

Idąc dalej, choć obserwujemy piękny, otwarty świat, nie widać niczego, co wykluczałoby fakt, że oglądamy rozgrywkę. Warto też zwrócić uwagę, że trailer stawia na natywne 1080p, choć z „filmowymi” paskami na górze i dole. Kanał PlayStation w serwisie YouTube sugeruje nawet, że całość zarejestrowano na PS4. spodziewamy się oczywiście wsparcia także na PlayStation 4 Pro i Xbox One X i mamy nadzieję na HDR - silnik Rage wspiera ten format barw.

Czytaj więcej...

Analiza drugiego trailera Red Dead Redemption 2

Deweloperzy ze studia Rockstar opublikowali drugi zwiastun Red Dead Redemption 2. Materiał składa się głównie z cut-scenek, ale mimo to, pozwala wyciągnąć kilka ciekawych wniosków i rodzi pewne pytania.

W naszej krótkiej analizie trailera pominiemy wszelkie oczywiste elementy - na przykład obecność dzikich zwierząt, jazdy konnej, miasteczek i tak dalej. Skupimy się na najbardziej interesujących scenach godnych spekulacji.

1. Nowy bohater

Czytaj więcej...

Dyrektor generalny wydawnictwa Take-Two, Strauss Zelnick, w rozmowie z serwisem GamesIndustry powiedział niedawno, że „działalność Rockstara została zmieniona przez GTA Online”. Trzeba przyznać, że brzmi to trochę niepokojąco, szczególnie w obliczu nadchodzącego Red Dead Redemption 2.

ArtykułDwie strony głównego bohatera Red Dead Redemption

Trudna przeszłość Johna Marstona.

Rockstar w charakterystyczny dla siebie, minimalistyczny sposób zapowiedział niedawno nową odsłonę westernu - Red Dead Redemption 2. Obecnie o nowej produkcji wciąż wiemy niewiele. Jedno jest jednak pewne - scenarzyści kontynuacji stanęli przed wyjątkowo trudnym zadaniem, a to za sprawą głównego bohatera poprzedniej części. Mowa oczywiście o Johnie Marstonie.

Analiza pierwszego trailera Red Dead Redemption 2

ArtykułAnaliza pierwszego trailera Red Dead Redemption 2

Interesujące szczegóły i ujęcia.

Po długich oczekiwaniach, Rockstar zdecydował się w końcu zapowiedzieć swoją kolejną produkcję - Red Dead Redemption 2. Po pierwszym trailerze spodziewaliśmy się chyba nieco więcej, ale nadal nie brakuje imponujących widoków.

Dowiedzieliśmy się także, że całość zarejestrowano na PS4, ale nadal nie wiemy absolutnie nic na temat fabuły czy choćby czasu akcji. Twórcy promują wizerunek siedmiu rewolwerowców, ale czy graczom przyjdzie wcielić się w aż tyle postaci?

Poniżej kilka wybranych scen ze zwiastuna, razem z krótkim opisem i przewidywaniami.

Czytaj więcej...