Pokémon: Let's Go! Pikachu

Pokemon Let's Go to świetny pomost między klasyczną formułą serii a Pokemon Go. Przyjemne odświeżenie kultowej gry z GameBoya.

Pokemon: Let's Go - Recenzja

RekomendacjaPokemon: Let's Go - Recenzja

Upiększone wspomnienia z młodości.

Powrót po latach do ulubionych gier z dzieciństwa nie sprawia często takiej przyjemności, jakiej oczekujemy. Jednak sprawa wygląda inaczej w przypadku remake'ów, które łączą nasze wspomnienia z przyjemnym poczuciem świeżości. Dokładnie takie wrażenia oferuje Pokemon Let's Go, zapewniając sporo świetnej zabawy - nawet jeśli może nie przypaść do gustu weteranom zainteresowanym jak najbardziej rozbudowaną mechaniką rozgrywki.

Otrzymujemy bowiem odświeżoną wersję Pokemon Yellow, które ukazało się 20 lat temu na konsolce GameBoy. To właśnie „żółta” część skupiała się na tym, co oglądaliśmy w telewizji - na przygodach młodego trenera i jego wyjątkowego Pikachu. Let's Go występuje jednak w dwóch wersjach, więc nie tylko dla fanów elektrycznego gryzonia, ale też w edycji Eevee, w której naszym kompanem jest sympatyczny, liskowaty stworek.

Oba Pokemony są niesztampowe. W trakcie rozgrywki siedzą nam na głowie, wskazują ukryte skarby, a nawet domagają się uwagi. By zacieśnić więzi z pupilem, uruchamiamy czasem minigrę z głaskaniem i karmieniem futrzaka. Oczywiście to tylko drobny dodatek, a nie symulacja Tamagotchi.

Czytaj więcej...

Pokemon: Let's Go - pierwsze recenzje

Dla początkujących, ale nie tylko.

W internecie pojawiły się już pierwsze recenzje gier Pokemon: Let's Go Pikachu i Let's Go Eevee na Nintendo Switch. Opinie są w zdecydowanej większości pozytywne, choć obyło się bez wielkich zachwytów.