PlayStation 4 Wiadomości

Sony zapowiedziało State of Play - internetowy program w stylu Inside Xbox i Nintendo Direct, podczas którego firma zaprezentuje przygotowywane nowości. Pierwszy odcinek w poniedziałek, 25 marca, o godzinie 22:00 czasu polskiego.

PS4 otrzymało aktualizację 6.50

Z grą zdalną dla iOS.

Sony opublikowało dzisiaj kolejną aktualizację oprogramowania konsol PS4 i PS4 Pro. Wersja oznaczona numerem 6.50 wprowadza do systemu platformy nowe opcje.

PS Now to abonamentowa usługa w „chmurze”, umożliwiająca uruchamianie gier z konsol PlayStation na PS4 i PC. W Europie dostępna jest tylko w ośmiu krajach, ale nieoficjalne informacje sugerują, że trafi do pozostałych.

Sprzedaż PS4 przekroczyła 86 milionów egzemplarzy

Wzrosła też liczba subskrypcji PS Plus.

W najnowszym raporcie finansowym Sony poinformowało, że od dnia debiutu sprzedano 86,1 miliona egzemplarzy PS4. Firma prognozuje, że do końca bieżącego roku sprzęt rozejdzie się łącznie w liczbie 100 milionów sztuk.

Błąd systemu wiadomości zawieszał PS4

Sony naprawiło usterkę.

W weekend niektórzy posiadacze PS4 otrzymali nietypowe wiadomości, które prowadziły do zawieszenia konsoli. Jedynym sposobem na ponowne włączenie urządzenia było przywrócenie sprzętu do ustawień fabrycznych.

PS4 wchodzi w „końcowy cykl życia konsoli”

Twierdzi prezydent Sony Interactive Entertainment.

John Kodera, prezydent Sony Interactive Entertainment, powiedział podczas przemówienia na Investor Relations Day 2018 w Tokio, że PlayStation 4 wchodzi już w finalny cykl swojego „życia” - informuje Takashi Mochizuki z Wall Street Journal.

Sony Interactive Entertainment poinformowało o obniżeniu ceny zestawu PlayStation VR do 299 euro (około 1258 zł). Przecena wejdzie w życie na terenie Polski i pozostałych państw Europy jutro - 29 marca.

Sony kończy produkcję PS3 w Japonii

Po dekadzie w sklepach i dziesiątkach świetnych gier.

Po dekadzie w sprzedaży, Sony zakończy wkrótce produkcję konsol PS3 w Japonii, co zazwyczaj sygnalizuje zatrzymanie linii montażowych na całym świecie.

PS4 Pro - premiera 10 listopada

Konsolę wyceniono na 400 euro.

Oficjalnie zapowiedziane dziś PS4 Pro trafi do sklepów już 10 listopada bieżącego roku - poinformował dziś Andrew House z Sony Interactive Entertainment podczas konferencji w Nowym Jorku.

Sony zapowiada konferencję E3

Ale na ujawnienie PS4 Neo poczekamy do jesieni?

Większą niespodzianką nie będzie zapewne ujawnienie, że Sony zorganizuje w tym roku konferencję na targach E3, zajmując swój „standardowy” slot na czerwcowej imprezie.

PlayStation napędza wyniki Sony

Cztery miliony sprzedanych PS4 w ostatnim kwartale.

Sony wypracowało 278,2 mln dol. zysków w okresie od początku lipca do końca września tego roku, głównie dzięki wysokiej sprzedaży PlayStation 4 oraz komponentów do kamer cyfrowych.

PlayStation 4 napędza przychody Sony

Już 18,5 mln sprzedanych PS4, ale korporacja nadal prognozuje stratę.

Wysokie zainteresowanie PlayStation 4 pozytywnie wpłynęło na wyniki Sony w ostatnim kwartale fiskalnym, czyli w okresie od początku października do końca grudnia ubiegłego roku.

Zwariowane reklamy PlayStation

PSOne obchodzi 20 urodziny. Wspominamy nietypowe kampanie reklamowe.

Pierwszy model PlayStation obchodzi 20 urodziny już jutro, 3 grudnia. Sony świętuje okazję, ponownie publikując szereg materiałów reklamowych z przeszłości.

Aplikacja Player.pl dostępna na PS4

Polskie i amerykańskie seriale oraz oferta dla dzieci.

Już w grudniu informowaliśmy, że na PlayStation 4 powróci aplikacja TVN Player. Dzieje się tak dopiero teraz, a program oferowany jest pod nową nazwą - Player.pl

Sony „zmieniło” część prezentacji z targów E3 w 2013 roku, gdy firma zobaczyła, jak gracze zareagowali na ogłoszenie Xbox One z kontrowersyjną polityką DRM czy blokowaniem sprzedaży używanych kopii gier - dowiadujemy się z dzisiejszej konferencji Develop 2014. Nie zmieniono jednak pierwotnych planów, a jedynie „udoskonalono” przekaz.

PlayStation podbije Szanghaj?

Sony szykuje dwie inicjatywy biznesowe na nowo otwartym rynku w Chinach.

Na początku tego roku Chiny zniosły embargo na sprzedaż konsol w wydzielonej strefie ekonomicznej w Szanghaju. Sytuację chcą teaz wykorzystać najwięksi producenci, do których dołączyło właśnie Sony.

Menedżerowie Sony rezygnują z premii

Poprawa kondycji finansowej firmy wymaga poświęceń.

Menedżerowie wysokiego szczebla w Sony zrezygnują z tegorocznych premii. Już jutro japońska korporacja ma ogłosić wyniki za zakończony 31 marca rok fiskalny, informując o miliardowych stratach.

Rośnie sprzedaż konsol w Polsce

Udział sprzętu PlayStation w lutym wyniósł 70 procent.

Rośnie sprzedaż konsol w Polsce - informuje portal Forsal. Udział sprzętu PlayStation w lutym wyniósł już 70 procent - przyznaje z kolei przedstawiciel Sony. Tymczasem Microsoft czeka na wrześniową premierę Xbox One w Polsce.

Japonia szykuje się na premierę PS4

Przed siedzibą Sony tworzy się już kolejka.

Premiera konsoli PlayStation 4 odbędzie się w Japonii jutro, ale już teraz przed oficjalnym sklepem formują się kolejki. Jedna, wybrana losowo osoba z tłumu zbierającego się przed siedzibą producenta otrzyma specjalny zestaw.

PlayStation 4 napędza wyniki Sony

Firma sprzedaje działy PC i TV.

W trzecim kwartale roku fiskalnego dział gier w Sony, odpowiedzialny także za konsole PlayStation, zanotował wzrost przychodów o niemal 300 procent w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku.

Jutro aktualizacja oprogramowania PS4

Wsparcie dla słuchawek bezprzewodowych Sony, lepsza stabilność i wyciszanie kamery.

Jutro, 4 lutego Sony opublikuje aktualizację oprogramowania 1.60 dla PlayStation 4, wprowadzając między innymi wsparcie dla słuchawek bezprzewodowych z PS3 oraz nowego headsetu.

Posiadacze PlayStation 4 kupili 9,7 mln gier

Liczba abonentów PS Plus wzrosła o 90 procent od premiery nowego modelu konsoli.

Sony podzieliło się wczoraj nie tylko wynikiem sprzedaży konsoli PlayStation 4, ale także danymi na temat rozprowadzonego oprogramowania - gracze kupili w 2013 roku podobno ponad 9,7 mln egzemplarzy gier.

Ponad 4 mln konsol PlayStation 4 sprzedanych w 2013 roku

Sony zapowiada usługę PlayStation Now związaną z technologią Gaikai.

Andrew House, prezydent Sony Computer Entertainment, poinformował w trakcie wystąpienia na targach CES 2014, że do 28 grudnia ubiegłego roku sprzedano 4,2 mln egzemplarzy PlayStation 4. Konsola zadebiutowała 15 listopada w Ameryce Północnej i 29 listopada w Europie.

Gracze popularnym celem hakerów

Polska na drugim miejscu pod względem liczby ataków w Europie.

Firma Kaspersky Lab, producenci popularnego oprogramowania antywirusowego policzyli liczbę ataków przeprowadzanych na graczy od czasu premier nowych konsol w listopadzie tego roku.

Aplikacje Ipla i TVN Player na PlayStation 4?

„Trwają prace” - ustalił Eurogamer.

Lista oficjalnych aplikacji i usług medialnych z konsoli PlayStation 4 i brak jakichkolwiek opcji dla graczy z Polski wywołały niezadowolenie u części posiadaczy konsoli. Jak jednak dowiedział się Eurogamer, powrót na nową konsolę Sony rozważają twórcy programów Ipla i TVN Player, które dostępne są także na PlayStation 3.

Sony wyjaśnia wysokie ceny gier cyfrowych na PlayStation 4

Producent nie chce robić konkurencji pudełkom.

Wczoraj Sony podało ostateczne ceny cyfrowych wersji gier na PlayStation 4 w sklepie PS Store, co spotkało się z głosami niezadowolenia - większość tytułów kosztuje więcej, niż pudełkowe odpowiedniki, oraz więcej niż ekskluzywne gry na Xbox One.

PS4 - prezentacja komend głosowych

„PlayStation, Killzone.”

PlayStation Access opublikowało nowy film, prezentujący obsługę konsoli PlayStation 4 za pomocą komend głosowych, wyłapywanych przez PlayStation Camera lub dodawany do każdego zestawy headset.

Sony wymienia uszkodzone PS4

Producent zapewnia, że awarie dotknęły „mniej niż jeden procent” użytkowników.

Już pierwsze raporty użytkowników potwierdziły, że PlayStation 4 nie jest wolne od usterek. Sony pierwotnie zakładało, że liczba uszkodzonych konsol wynosi 0,4 procent, ale w komunikacie dla serwisu Game Informer podano, że „mniej niż jeden procent” urządzeń narażonych jest na uszkodzenia.

Wkrótce po piątkowej premierze PlayStation 4 w Ameryce Północnej, w Internecie zaczęły pojawiać się raporty użytkowników wadliwych egzemplarzy konsol, mówiące najczęściej o „pulsującym, błękitnym świetle”, określanym już jako BLoD (Blue Light of Death, nawiązując do popularnego „RRoD” z Xboksa 360).

Pierwsze doniesienia o awariach PS4

AKTUALIZACJA: Sony przygląda się problemom.

Aktualizacja: Szef Sony Worldwide Studios, Shuhei Yoshida zapewnił na Twitterze, że producent urządzenia sprawdza doniesienia o problemach z PlayStation 4.

Dziś premiera PlayStation 4

Konsola nowej generacji debiutuje w Ameryce Północnej. Za dwa tygodnie w Europie.

PlayStation 4 zadebiutowało dziś w Ameryce Północnej. Oficjalnej premierze towarzyszyła zorganizowana przez Spike TV impreza, w trakcie której zapowiedziano nową część serii Uncharted.

Siedem szczegółów na temat PS4

Także ładowanie przez USB w trybie czuwania.

Serwis Engadget miał już okazję dość dokładnie poznać najnowsza konsolę Sony. W jednym z artykułów opublikowano siedem małych, ale istotnych szczegółów na temat PlayStation 4.

PlayStation 4 rozpakowane

Oficjalny film od Sony.

Premiera PlayStation 4 zbliża się nieubłaganie, a Sony potęguje napięcie, publikując kolejny film, w którym sam Shuhei Yoshida, szef Sony Worldwide Studios rozpakowuje egzemplarz konsoli.

Problemy z dostawą PlayStation 4 w Polsce? - raport

Zapotrzebowanie większe niż liczba konsol.

Polska premiera PlayStation 4 może stać pod znakiem mniejszej liczby konsol względem potrzeb rynku. W związku z dużą popularnością zamówień preorderowych, nie wszyscy chętni mogą otrzymać konsolę w okolicy premiery.

Słabszy kwartał fiskalny w wykonaniu Sony

Wzrasta presja na powodzenie PlayStation 4.

Coraz większa presja ciąży na listopadowej premierze PlayStation 4, podczas gsy Sony publikuje słabsze wyniki za ostatni kwartał fiskalny i obniża o 40 procent prognozy zysków w całym roku.

PlayStation 4 - tytuły startowe

AKTUALIZACJA: Drobne zmiany.

Aktualizacja: Sony potwierdziło, że Trine 2: The Complete Story oraz darmowe Blacklight: Retribution to dwa kolejne tytuły startowe dla PlayStation 4, dostępne już 15 listopada. Przesunięto także premierę Need For Speed Rivals, by gra zdążyła na premierę.

„Fenomenalne” tempo produkcji PS4

Ale Xbox One ma problemy z częściami.

Zmniejszają się zasoby dostępnych preorderów konsol PlayStation 4 i Xbox One. Wiele wskazuje na to, że właśnie nowy sprzęt Sony będzie łatwiejszy do znalezienia w sklepach podczas listopadowej premiery.