Nintendo Switch

Switch to nowa konsola firmy Nintendo - jednocześnie stacjonarna i przenośna. Możliwe jest granie na ekranie telewizora, jak na PS4 czy Xbox One, ale w dowolnym momencie możemy wyjąć konsolę (wyposażoną we własny wyświetlacz dotykowy) ze stacji dokującej i kontynuować rozgrywkę w innym pokoju, w pociągu czy w hotelu na wakacjach.

Gry niezależne na Nintendo Switch

SteamWorld Dig 2, Runner 3, Stardew Valley i inne.

Nintendo przeprowadziło wczoraj wieczorem prezentację kilkunastu gier niezależnych zmierzających na konsolę Switch. Zapowiedziano między innymi SteamWorld Dig 2 i Runner 3.

W piątek informowaliśmy, że szczęśliwy gracz z dostępem do bardzo wczesnego egzemplarza Nintendo Switch opublikował materiał wideo, w którym uruchamia nową konsolę. Niejaki „hiphoptherobot” zapewniał, że jeden ze sklepów popełnił błąd i przedwcześnie zrealizował zamówienie.

Premiera Nintendo Switch rozczarowuje

Nie samą Zeldą żyje człowiek.

Nintendo Switch zadebiutuje 3 marca, a więc za niecałe dwa miesiące. Konsola prezentuje się interesująco - szczególnie różne możliwości związane z kontrolerami JoyCon. Na ostatniej konferencji zaprezentowano też parę ciekawych gier. Problem jednak w tym, że w dniu premiery Switch nie zaoferuje zbyt wiele.

Kto kupi Nintendo Switch

Stacjonarny handheld.

Mój związek z Nintendo jest prosty i wygodny - konsole tego producenta zawsze stanowiły dla mnie dodatek do głównej platformy, czyli do PC. Podobnie zresztą jak inne urządzenia, choćby od Sony czy Microsoftu.

NX ostatnią szansą dla Nintendo

Najważniejsza konsola w historii firmy.

NES, N64, Wii - bez wątpienia konsole te zostałyby wymienione błyskawicznie przez graczy zapytanych o najważniejsze urządzenia w historii Nintendo. Faktycznie, były czymś wyjątkowym i oferowały mnóstwo świetnych gier. Jednak żadna nie miała tak wielkiego znaczenia dla przyszłości firmy, jak nadchodzące NX.

Do NX razy sztuka

Dlaczego warto kibicować nowej platformie Nintendo.

Nikt nie wierzy w sukces nowej konsoli Nintendo. Twórcy uważają, że platforma już przed premierą wydaje się problematyczna - brakuje bowiem informacji na temat specyfikacji sprzętu. Znani analitycy wieszczą, że bez wsparcia firm z zewnątrz, konsola nie ma większych szans na obecnym rynku.