The Last of Us: Part 2

Najważniejsze

The Last of Us 2, czyli przygotowywana przez deweloperów ze studia Naughty Dog kontynuacja produkcji z 2013 roku, zadebiutuje na rynku w październiku - wynika z nieoficjalnych informacji.

The Last of Us 2 zadebiutuje w 2019 roku?

Sugeruje materiał Sony i była dziennikarka IGN.

Data premiery The Last of Us 2 nie jest znana, ale nowe informacje wskazują na debiut w 2019 roku. Mowa o materiale wideo promującym nadchodzące gry Sony oraz wypowiedzi byłej redaktorki IGN (dzięki, Pushsquare).

The Game Awards 2018 bez The Last of Us 2

Mimo obecności w zwiastunie gali.

Deweloperzy ze studia Naughty Dog poinformowali, że 7 grudnia, na tegorocznym The Game Awards, nie zobaczymy żadnych nowych materiałów z The Last of Us 2 - pomimo że gra pojawiła się w zwiastunie gali (dzięki, GamingBolt).

The Last of Us 2 opowie o przemianie Ellie

Plus: Seattle nie jest jedynym miejscem akcji.

Twórcy powstającego The Last of Us 2 ze studia Naughty Dog ujawnili, że jednym z motywów, na których skoncentruje się fabuła gry, jest przemiana głównej bohaterki - Ellie.

Digital FoundryThe Last of Us 2 i nowy poziom realizmu

Doskonały system animacji studia Naughty Dog pod lupą.

Do jakiego stopnia kolejne nowinki technologiczne będą implementowane na obecnej generacji konsol? Sony na tegorocznych targach E3 wyróżniło się serią wspaniałych zwiastunów prezentujących rozgrywkę - a gwoździem programu była druga część The Last of Us od studia Naughty Dog.

The Last of Us 2 - pierwszy gameplay

The Last of Us 2 - pierwszy gameplay

Skradanie, walka i romans.

Na konferencji Sony poprzedzającej targi E3 zaprezentowano kolejny zwiastun The Last of Us 2 połączony z fragmentem rozgrywki. Zobaczyliśmy sekcję skradankową, ale nie zabrakło walki i ucieczki.

Prezentację rozpoczęła animacja CGI. Ellie rozmawia z dwiema postaciami na imprezie, po czym dochodzi do zbliżenia między nią a inną dziewczyną.

Następnie zaprezentowano właściwą rozgrywkę. Bohaterka przemieszcza się po wrogim obozie, pozostając niezauważoną. Wkrótce jednak zostaje wykryta - rozpoczyna się otwarta walka. Protagonistka korzysta z pistoletu, łuku i noża.

Czytaj więcej...

The Last of Us 2 - jaki kierunek obierze sequel?

Uwaga: Jeżeli nie graliście w pierwszą część serii, lepiej nie czytajcie poniższego tekstu. Rozmyślając nad sequelem nie sposób uniknąć spoilerów dotyczących poprzedniej gry.

Finałowe sceny The Last of Us to chyba najbardziej pokręcony i depresyjny „happy end” w historii gier wideo. Jednocześnie jednak końcówka otworzyła furtkę dla kontynuacji. Choć początkowo sądziliśmy, że Naughty Dog nie powróci do tego mrocznego świata, to sequel został jednak zapowiedziany.

Wciąż wiemy niewiele na temat gry, ale już sam tytuł dobrze oddaje zamysł twórców, którzy chcą przygotować swego rodzaju dopełnienie znanej nam już historii.

Czytaj więcej...

Autor muzyki z trailera The Last of Us 2 z trzema koncertami w Polsce

Amerykański muzyk Shawn James wystąpi w Polsce na trzech koncertach już w przyszłym tygodniu. To autor utworu „Through the Valley”, który wykonuje Ellie w zwiastunie The Last of Us: Part 2.

Pierwszy występ odbędzie się 27 marca w Katofonii w Katowicach. Dzień później James zagra w klubie Beerokracja w Warszawie, a w środę - 29 marca - we wrocławskim Liverpoolu.

Pierwszy zwiastun sequela The Last of Us zaprezentowano w grudniu. James napisał wtedy na forum Reddit, że nie spodziewał się, do czego wykorzystany zostanie jego utwór.

Czytaj więcej...