Heroes of the Storm

Wciągająca i dynamiczna MOBA. Oferuje zestaw różnorodnych map, dzięki czemu zabawa nie nudzi.

Dziś startuje BlizzCon

Z konferencją otwierającą o godzinie 19:00.

Ceremonia otwarcia tegorocznych targów BlizzCon odbędzie się już dzisiaj, 3 listopada, o godzinie 19:00 polskiego czasu.

Genji i Hanamura w Heroes of the Storm - pierwsze wrażenia

Kolejna porcja Overwatch w grze MOBA od Blizzarda.

Dwa tygodnie temu pisaliśmy o Heroes of the Storm 2.0 - aktualizacji modyfikującej system progresji oraz wprowadzającej bohaterkę Kasję, czyli amazonkę z Diablo 2. Dziś możemy podzielić się kolejnymi informacjami - do gry wkracza Genji, cyborg z Overwatch. Twórcy wprowadzą też rodzinną twierdzę asasyna - lokację Hanamura, wraz z nowym trybem rozgrywki.

Nadchodzi Heroes of the Storm 2.0

Amazonka, skrzynki i inne nowości.

Do Heroes of the Storm, gry MOBA łączącej wszystkie uniwersa Blizzarda, nadchodzą poważne zmiany. Łatka 2.0, która już niedługo trafi w ręce graczy, to przede wszystkim nowy system progresji, pozwalający podnosić poziom konta i poszczególnych bohaterów bez żadnych ograniczeń.

Rozpoczęta wczoraj impreza BlizzCon była okazją na ujawnienie szeregu nowości w grze Heroes of the Storm, reprezentującej gatunek MOBA. Najważniejsze ogłoszenia to zapewne dwie nadchodzące postacie z uniwersum Warcraft: Varian oraz Ragnaros.

Heroes of the Storm - Recenzja

Blizzard wkroczył na scenę gatunku MOBA z pewnością siebie i garścią pomysłów, dzięki którym Heroes of the Storm odróżnia się od swoich największych konkurentów. Nie jest to rewolucja ani ideał, ale po prostu świetna gra.

Założenia nie są skomplikowane - mamy do czynienia z sieciową rywalizacją dwóch pięcioosobowych drużyn. W ich skład wchodzą bohaterowie StarCrafta, WarCrafta, Diablo i innych produkcji stworzonych przez deweloperów z Zamieci. Każdy gracz wybiera swoją postać przed rozpoczęciem meczu.

Akcję obserwujemy od góry, jak w strategii. Polecenia ruchu i ataków wydajemy przy użyciu myszy i kilku klawiszy. Głównym celem jest zawsze zniszczenie bazy przeciwnika, niezależnie od planszy. Od pola bitwy zależne są jednak zadania poboczne - mamy tu do czynienia z największą zaletą Heroes of the Storm. Otóż, gra oferuje obecnie siedem różnych map, dlatego trudno tu o nudę.

Czytaj więcej...

Sieciowa strategia MOBA Heroes of the Storm może i dopiero co ukazała się w pełnej wersji, ale Blizzard planuje już pierwsze większe rozszerzenie. Dodatek o tytule Eternal Conflict koncentruje się na zawartości związanej z Diablo i wprowadza nową mapę - Battlefield of Eternity.

Giveaway: 400 kodów do bety Heroes of the Storm

Wciąż są klucze do wzięcia.

Beta Heroes of the Storm nabiera rumieńców. Jeśli jeszcze nie mieliście okazji zagrać w najnowszą mobę prosto od Blizzarda, w naszym kolejnym giveawayu mamy miłą pulę 400 kluczy.

Giveaway: 400 kodów do bety Heroes of the Storm

AKTUALIZACJA: Zaczynamy rozsyłanie kodów!

AKTUALIZACJA: Zaczynamy rozsyłanie kodów. Powinny dotrzeć do wylosowanych czterystu osób w ciągu najbliższych godzin. Pamiętajcie, aby sprawdzić folder „Spam”, gdzie czasami może trafić mail od nas.

Heroes of the Storm wkracza w fazę zamkniętych testów beta

Darmowa, sieciowa strategia (MOBA) Heroes of the Storm od studia Blizzard wkracza w fazę zamkniętych testów beta, oferując szereg nowości.

Dziś rano wyłączono serwery produkcji, by twórcy mogli zaktualizować wersję alpha. Gra powinna powrócić jeszcze dzisiaj wieczorem, już jako beta.

Poniższy materiał wideo przedstawia zmiany, jakie wprowadzają deweloperzy. Gracze mogą liczyć między innymi na rozbudowany samouczek dla początkujących, ale „głównym daniem” wydaje się być tryb rankingowy - część „ligi herosów”.

Czytaj więcej...

VideoVideo: Gramy w Heroes of the Storm

Jak walczą bohaterowie gier Blizzarda?

Heroes of the Storm to nowa produkcja Blizzard Entertainment, znajdująca się obecnie na etapie zamkniętych testów alpha. Czy po sukcesie karcianki Hearthstone Blizzard znów nas zaskoczy?

Heroes of the Storm - wrażenia z wczesnej wersji

Zmagania bohaterów Diablo, StarCrafta i WarCrafta zaskakują przystępnością.

Gatunek gier sieciowych MOBA (Multiplayer Online Battle Arena) stał się w ciągu ostatnich lat bardzo popularny, szczególnie na PC. League of Legends i Dota 2 cieszą się ogromnym powodzeniem. Blizzard nie chce zostać w tyle, dlatego pracuje nad własną grą tego typu, również darmową. Główną zaletą projektu twórców Diablo i StarCrafta ma być przystępność.

Choć Blizzard stara się unikać łatki „MOBA” i zapowiada innowacje, Heroes of the Storm w wersji alpha nadal korzysta z dobrze znanych schematów: dwie drużyny po pięć osób, unikatowe umiejętności dla każdej postaci czy obrona własnych struktur. Pomiędzy elementami znanego konceptu pojawia się jednak różnorodność - to właśnie ona przyciąga graczy do Doty 2 czy League of Legends. Podstawy są proste do zrozumienia: pokonaj przeciwników, zatrzymaj niekończące się fale sterowanych sztuczną inteligencją wrogów i zniszcz budynki.

Rozgrywka w Heroes of the Storm

Materiał wideo z nowej strategii Blizzarda.

Blizzard opublikował nowy materiał wideo, w którym prezentuje około 17 minut rozgrywki z gry strategicznej Heroes of the Storm, czerpiącej inspirację z popularnych tytułów pokroju League of Legends czy Dota 2.

Co wiemy o Heroes of the Storm

Najważniejsze informacje na temat gry sieciowej z bohaterami Diablo, WarCrafta i StarCrafta.

Heroes of the Storm będzie sieciową grą drużynową. Twórcy czerpią inspirację z gatunku MOBA (ang. multiplayer online battle arena), reprezentowanego przez tytuły, takie jak Dota czy League of Legends. W każdym meczu na polu bitwy staną dwie pięcioosobowe drużyny.

Heroes of the Storm - Zapowiedź

Nową grę Blizzarda można pokochać lub znienawidzić, lecz trudno będzie przejść obok niej obojętnie.

Heroes of the Storm to przedstawiciel gatunku sieciowych gier drużynowych typu MOBA. Przedstawiciel, który zostanie znienawidzony przez obecnych miłośników tej odmiany strategii. I nie ma w tym nic złego. Choć gra ma być bardziej otwarta na nowych graczy, nie zabraknie rozgrywki na wysokim poziomie.

Ruszyły zapisy do testów Heroes of the Storm

Poznaliśmy też pierwsze szczegóły dotyczące rozgrywki w nowej grze sieciowej Blizzarda.

Na trwających obecnie targach BlizzCon 2013 poinformowano, że wszyscy chętni mogą zapisywać się do testów gry sieciowej Heroes of the Storm. Wystarczy odwiedzić oficjalną stronę produkcji i kliknąć w odpowiednim polu.

Jutro rozpoczyna się BlizzCon

Prezentacje najnowszych gier Blizzarda. Transmisja w Internecie za 30 euro (ok. 125 zł).

Dwudniowa impreza BlizzCon rozpoczyna się jutro w kalifornijskim Anaheim. Blizzard jak co roku szykuje pokazy swoich najnowszych tytułów, a także spotkanie z reżyserem filmu Warcraft.

Blizzard rejestruje nazwę Heroes of the Storm

W związku z Blizzard All-Stars?

Firma AJ Park zarejestrowała w Nowej Zelandii nazwę „Heroes of the Storm”. Ta sama kancelaria prawnicza odpowiadała wcześniej za opatentowanie tytułów „Hearthstone” oraz „Reaper of Souls” - innych gier Blizzarda.

Blizzard „aktywnie pracuje” nad Blizzard All-Stars

Problemem jest model Free to Play.

Niewiele informacji na temat Blizzard All-Stars ujrzało światło dzienne od ogłoszenia w 2010 roku. Okazuje się, że amerykańska firma „aktywnie pracuje” nad grą, lecz problemów nastręcza model Free to Play, wspierany płatnościami elektronicznymi, z którymi twórcy nie mają dużego doświadczenia.