God of War Wiadomości

The Game Awards 2018 - God of War grą roku

Lista wszystkich zwycięzców nagród.

Podczas gali The Game Awards 2018 ogłoszono zwycięzców tytułowych nagród. Najlepszą grą roku został God of War od studia Santa Monica. Red Dead Redemption 2 doceniono natomiast za narrację oraz dźwięk i muzykę.

Ostatni sekret God of War odnaleziony?

Gracze są zawiedzeni.

Aktywna społeczność miłośników God of War próbuje dociec, czy odnaleziony właśnie sekret to ostatnia niespodzianka, jaką deweloperzy ukryli w wirtualnym świecie. Wielu graczy zdaje się w to nie wierzyć, ponieważ odkrycie to „tylko” easter egg.

God of War otrzyma tryb New Game+

Wyższy poziom trudności z zebranym ekwipunkiem.

Przedstawiciele Santa Monica Studio poinformowali, że God of War otrzyma tryb New Game+, czyli wariant rozgrywki pozwalający rozpocząć zabawę od nowa, ale z zebranym już ekwipunkiem.

Reżyser God of War komentuje początek gry

Co twórca miał na myśli.

Przedstawiciele PlayStation opublikowali na YouTube materiał, w którym Cory Barlog - reżyser God of War - komentuje początek przygód Kratosa i Atreusa. Dowiadujemy się, jak duże znaczenie mają detale, a także poznajemy trudności, jakie napotkali twórcy.

God of War nie otrzyma fabularnych DLC

Twórcy podkreślają, że gra jest kompletna.

Sekretne zakończenie God of War mogło sugerować, że odpowiedzialni za grę deweloperzy zamierzają przygotować fabularne DLC kontynuujące opowieść. Okazuje się jednak, że twórcy nie mają w planach dodatków.

Mapa God of War z edycji kolekcjonerskiej skrywa zagadkę

Z legendarną bronią jako nagrodą.

Twórcy God of War przygotowali nietypową łamigłówkę, której rozwiązanie wymagało skorzystanie z dołączonej do edycji kolekcjonerskiej gry mapy wirtualnego świata. Nagrodą za wykonanie zagadki jest legendarna broń.

God of War - pierwsze recenzje

Bóg wojny na medal.

Opublikowaliśmy dziś naszą recenzję God of War na PS4, w której chwalimy nowy kierunek obrany przez deweloperów z Santa Monica. Inne redakcje z całego świata też wydały już werdykt - poniżej zebraliśmy oceny i argumenty największych serwisów.

Do premiery God of War pozostało jeszcze trochę czasu, ale niektórzy przedstawiciele mediów uzyskali dostęp do kopii recenzenckich gry. Dzięki temu ujawniono wielkość tytułu na dysku twardym konsoli.

Twórcy God of War o relacji Kratosa z synem

Bóg wojny musiał przejść przemianę.

Na oficjalnym blogu PlayStation opublikowano wpis, w którym twórcy God of War ujawnili nowe szczegóły na temat relacji Kratosa z synem. Udostępniono też film poświęcony obu postaciom.

God of War z efektowną reklamą telewizyjną

Współpraca Kratosa z Atreusem.

Oficjalny kanał PlayStation opublikował za pośrednictwem serwisu YouTube najnowszą reklamę gry God of War. Film został już zaprezentowany w amerykańskiej stacji telewizyjnej Fox, a teraz dostępny jest także w Internecie.

God of War - nowy gameplay prezentuje brutalną walkę

Internauta o pseudonimie Vincent Vega opublikował na swoim kanale YouTube trwający nieco ponad dziewięć minut gameplay z God of War.

Nagranie zostało najwyraźniej opublikowane przedwcześnie. Wideo powinno ujrzeć światło dzienne dopiero w najbliższy poniedziałek, 19 marca.

Film składa się z różnych fragmentów. W większości Kratos - główny bohater gry - rozprawia się ze sterowanymi przez sztuczną inteligencję stworami. W walce korzysta przede wszystkim z topora, który po rzucie wraca do właściciela.

Czytaj więcej...

Jak Platige Image stworzyło nietypowy trailer God of War

Polski zespół Platige Image przygotował nietypowy zwiastun God of War - wyświetlany na boisku NBA - bez wykorzystania fragmentów gry ani żadnych konkretnych scen.

Twórcy nie mogli też przetestować nowej odsłony serii, by lepiej poznać materiał źródłowy.

- Znaliśmy ogólny zarys scenografii, jakie będą wykorzystane w grze. Ze względu na tajemnicę, w jakiej przygotowywany jest ten tytuł, nie mogliśmy jednak mieć dostępu do wszystkich informacji - wyjaśnia w rozmowie z Eurogamerem Kamil Pohl, specjalista od efektów specjalnych.

Czytaj więcej...

God of War otrzyma opcjonalne walki z bossami

Po raz pierwszy w historii cyklu.

Premiera God of War coraz bliżej, w związku z tym twórcy projektu dzielą się kolejnymi szczegółami na temat gry. Niedawno ujawnili, że w produkcji pojawią się opcjonalne walki z bossami.

Gdy Sony ujawniło datę premiery God of War wraz z nowym zwiastunem, niektórzy miłośnicy serii odkryli zmiany w grafice między pierwszym a najnowszy trailerem, zarzucając twórcom „downgrade”. Jeden z artystów studia Sony Santa Monica przekonuje, że nie doszło do obniżenia jakości oprawy wizualnej.

Krótkie spojrzenie na rozgrywkę w trailerze God of War

Sony pojawiło się na Paris Games Week z nowym materiałem z gry akcji God of War, choć zaprezentowane na konferencji wideo zaoferowały tylko nieco ponad minutę akcji.

Wydaje się jednak, że otrzymujemy pierwsze konkretne spojrzenie na rozgrywkę, podczas gdy Kratos-wiking rozprawia się z kilkoma przeciwnikami, korzystając z otoczenia oraz z powracającego na zawołania topora, prosto z arsenału Thora.

Walka wydaje się nie być już tak akrobatyczna, jak w poprzednich odsłonach, ale nadal jest brutalna i chyba nieco bardziej filmowa.

Czytaj więcej...

Dwóch ważnych producentów opuszcza Sony

Twórcy Second Son i God of War.

Kolejne zmiany w studiach należących do Sony. Z pracy w Sucker Punch Productions zrezygnował James Griesemer, główny projektant Infamous: Second Son, a Sony Santa Monica opuścił Stig Asmussen, dyrektor kreatywny God of War 3.

Zwolnienia w Sony Santa Monica

AKTUALIZACJA: Anulowano jeden z projektów.

Aktualizacja: Potwierdziły się informacje mówiące o tym, że przyczyną zwolnień w Sony Santa Monica było skasowanie jednego z rozwijanych projektów.