God of War Artykuły

ArtykułJak powstawała seria God of War

Historia twórców Kratosa.

Bogowie starożytnej Grecji lubili się bawić żywotami herosów i zwykłych śmiertelników. Chwała im za to, bo dzięki temu otrzymaliśmy jedną z najlepszych serii gier wideo w historii. Jej głównym bohaterem jest Kratos, spartański wojownik, którego zawiłe i burzliwe losy zawstydziły niejeden hollywoodzki hit za grube miliony.

Nordycka mitologia to współcześnie temat dość chwytliwy. Serial „Wikingowie” oglądają miliony, marvelowe ekranizacje komiksów już w trzech częściach zabrały nas na wycieczkę do Asgardu, a wikińskie inspiracje w Skyrimie aż biją po oczach. Niemniej jednak coraz mniej mamy dziś gier, które skupiają się tylko na tej tematyce - a najnowszy God of War wpasowuje się tu idealnie, niczym topór w czaszkę trolla.

Digital FoundryGod of War to kolejny technologiczny majstersztyk na PS4

Spektakularne efekty pracy studia Santa Monica.

God of War powraca z nową wizją serii, opartą na technologii jednego z najlepszych deweloperów w branży. Santa Monica Studio zawsze było znane z przekraczania kolejnych technologicznych granic - i nowa gra zespołu nie jest tu wyjątkiem. Co więcej, jasnym jest, że twórcom został przydzielony odpowiedni budżet oraz czas na pełną realizację ambitnej wizji - czyli kluczowe składniki, które są niezbędne przy projektowaniu tytułów najwyższej jakości. Od najmniejszych, przypadkowych szczegółów otoczenia po najbardziej skomplikowane modele bestii, God of War wynosi grafikę generowaną w czasie rzeczywistym na nowy poziom, jednocześnie przybliżając PlayStation 4 do granic możliwości.

Jeszcze niedawno trudno było sobie wyobrazić, że będę snuć refleksje o ojcostwie i pozornej gruboskórności, zainspirowane... wieczorami spędzonymi z grą God of War. Ponad 50 godzin podróży Kratosa i Atreusa na najwyższy szczyt Midgardu zmusza jednak do takich właśnie przemyśleń. Podczas wędrówki relacje między ojcem i synem zmieniają się, a ja - w pewnym sensie - razem z nimi.

ArtykułNajlepsze walki z bossami w cyklu God of War

Bez spoilerów z najnowszej odsłony.

God of War to seria reprezentująca coraz mniej popularny gatunek slasherów. Przygody wściekłego Kratosa od lat stanowiły wyznacznik dobrego systemu walki, opierającego się na prostych kombinacjach. To również cykl, który oferował jedne z najbardziej niezapomnianych walk z bossami.

Najnowsza odsłona serii God of War trafi do sklepów już 20 kwietnia. Tytuł ten już okrzyknięto jedną z najlepszych gier na wyłączność dla konsoli Sony. Nasza redakcja nie była tu wyjątkiem - Łukasz przyznał grze złotą Rekomendację.

Już 20 kwietnia w ręce graczy trafi siódma część konsolowego blockbustera od studia Santa Monica. Tym razem dla odmiany przetestujemy wytrzymałość skandynawskich bogów. Zanim jednak chwycimy do ręki nordycki topór, by siać śmierć i zniszczenie w świecie Thora i Lokiego, przypomnijmy sobie najważniejsze chwile z dotychczasowej opowieści.

Artykuł10 pytań o God of War

Co z tym Kratosem?

Nowa gra studia Santa Monica debiutuje już 20 kwietnia. Możecie już przeczytać naszą recenzję God of War, ale postanowiliśmy też przygotować podręczne zestawienie najważniejszych pytań dotyczących gry i zwięźle na nie odpowiedzieć.

God of War (2018) to najnowsza odsłona znanego cyklu od Sony i studia Santa Monica, tym razem na konsolę PS4. Chociaż tytuł - bez żadnej cyfry czy podtytułu - może sugerować, że mamy do czynienia z restartem serii, to twórcy nie zdecydowali się na taki krok.

Digital FoundryGod of War to kolejny pokaz możliwości PS4

Digital Foundry sprawdza fragmenty gry na PS4 Pro.

Studio z niesamowitym dorobkiem technologicznej doskonałości, Sony Santa Monica, jest coraz bliżej ukończenia najnowszego tytułu z serii God of War. W zeszłym tygodniu wreszcie mieliśmy okazję zobaczyć grę w akcji, w rozdzielczości 4K na PS4 Pro. Od razu widać, że prezentowane efekty są niezwykle obiecujące. God of War, pod względem jakości technologii, powinien bez kompleksów stanąć w szeregu obok Uncharted 4 i Horizon: Zero Dawn.

ArtykułGod of War - już graliśmy

Angażująca i szalenie satysfakcjonująca rozgrywka.

Po niemal trzech godzinach spędzonych z nowym God of War można stwierdzić jedno - obawy związane ze zmienioną formułą rozgrywki są nieuzasadnione. Kolejny epizod przygód boga wojny angażuje tak bardzo, że ciężko oderwać się od ekranu.