Fortnite Wiadomości

Fortnite otrzyma tryb w stylu Minecrafta

Budowanie świata bez ograniczeń.

Twórcy Fortnite zaimplementują do strzelanki sieciowej trzeci tryb rozgrywki - wynika z nieoficjalnych materiałów, które prezentują gameplay. Wariant określony jako „Creative” pozwoli budować własne poziomy - bez strzelania i walki.

Fortnite Battle Royale otrzymało system turniejów

Zmagania organizowane przez twórców.

Deweloperzy z Epic Games wprowadzili do Fortnite Battle Royale system turniejów, który pozwala twórcom organizować otwarte dla wszystkich zainteresowanych graczy specjalne zawody bezpośrednio w grze.

Internauta o pseudonimie Max Box przygotował film, w którym pokazał jak wyglądałby Fortnite, gdyby deweloperzy z Epic Games umożliwili rozgrywkę w perspektywie pierwszej osoby.

Fortnite doczeka się własnej wersji Monopoly

Walka o przetrwanie za pomocą kostek.

Monopoly to słynna gra planszowa, która dotychczas doczekała się wielu wersji o zróżnicowanych tematach przewodnich. Okazuje się, że powstaje kolejna - oparta na sieciowym Fortnite.

Fortnite Battle Royale - rusza beta na systemie Android

Fortnite Battle Royale - rusza beta na systemie Android

Na początku na telefonach Samsung Galaxy.

Fortnite Battle Royale trafia na urządzenia z systemem Android. Na początku wyłącznie na telefonach i tabletach firmy Samsung, a w ciągu najbliższych dni także na innych sprzętach.

Do tej pory mobilny Fortnite dostępny był tylko na platformach z iOS.

Betę mogą już od dziś pobrać - po rejestracji na oficjalnej stronie - użytkownicy następujących urządzeń: Galaxy S7 i S7 Edge, Galaxy S8 lub S8+, S9 lub S9+, Note 8, Note 9, Galaxy Tab S3 oraz Tab S4.

Czytaj więcej...

Fortnite - wyzwania urodzinowe już dostępne

Unikalne przedmioty do zdobycia.

Dziś - 24 lipca - Fortnite świętuje swoje pierwsze urodziny. Z tej okazji przedstawiciele Epic Games przygotowali specjalne wyzwania, których ukończenie gwarantuje otrzymanie unikalnych przedmiotów kosmetycznych i innych nagród.

Lama z Fortnite znaleziona w Warszawie

Oraz Londynie, Barcelonie i Kolonii.

Fortnite po raz kolejny wychodzi poza ekran. Po wielkim burgerze pozostawionym na pustyni przyszedł czas na lamy. Statuetki kolorowych piniat znaleziono w kilku europejskich miastach, w tym w Warszawie.

Kilka dni temu w Fortnite pojawił się Plac Zabaw, czyli tryb treningowy pozwalający bez presji zapoznać się z mapą oraz na spokojnie wznieść określone konstrukcje. Część graczy wykorzystuje wariant w nietypowy sposób - do tworzenia wyścigów w stylu Mario Kart.

Fortnite - kosmiczne szczeliny usuwają elementy mapy

Pęknięcie na niebie powiększa się.

Kilka dni temu Epic Games - twórcy Fortnite - przygotowali dla graczy niezwykłe wydarzenie. W górę wystrzeliła rakieta, po czym zostawiła ogromną rysę na niebie. Pęknięcie stale się powiększa, a dodatkowo w świecie pojawiają się niewielkie szczeliny czasoprzestrzeni, usuwające elementy mapy.

Thanos w Fortnite osłabiony. Gameplay prezentuje moce postaci

W strzelance sieciowej Fortnite pojawił się Thanos - czarny charakter z filmu „Avengers: Wojna bez granic”. Epic Games w odpowiedzi na sugestie graczy osłabia specjalną postać, modyfikując atrybuty.

Już kilka godzin po wprowadzeniu nowego trybu rozgrywki, użytkownicy Reddita wyrazili niezadowolenie ze zbyt dużej mocy Szalonego Tytana. W krótkiej publikacji na forum twórcy gry informują, że postać czekają zmiany.

Wytrzymałość tarczy Thanosa spadnie z 300 do 200, a obrażenia zadawane przez laser zmniejszą się z 15 do 12. Co ciekawe, zwiększy się wartość życia właściciela potężnej Rękawicy Nieskończoności.

Czytaj więcej...

Fortnite na konsolach w 60 FPS

Plus szereg innych usprawnień.

Ruszył trzeci sezon rozgrywek w Fortnite. Twórcy przygotowali w związku z tym szereg zmian związanych z rozgrywką i balansem. Ponadto, posiadacze konsol mogą od tej pory grać w 60 klatkach na sekundę.

Fortnite Battle Royale cieszy się ogromną popularnością, przyciągając milion osób w ciągu pierwszego dnia od premiery. Wśród uczestników zabawy znaleźli się jednak niezbyt uczciwi gracze, z którymi twórcy gry postanowili walczyć.

Fortnite z 7 milionami graczy

Pomógł darmowy tryb Battle Royale w stylu PUBG.

Epic Games ogłosiło na Twitterze, że sieciowa strzelanka Fortnite przyciągnęła na serwery już ponad siedem milionów graczy.

W piątek informowaliśmy o tym, że twórcy PUBG wyrazili „zaniepokojenie" podobieństwami, których doszukali się w darmowym Fortnite Battle Royale od Epic Games. Producent wykonawczy Chang Han Kim postanowił teraz doprecyzować niektóre wypowiedzi z komunikatu prasowego.

Trailer Fortnite prezentuje wesołych bohaterów, bez rozgrywki

Po wielu miesiącach ciszy, Epic Games powraca do świadomości graczy z kolorową strzelanką Fortnite. W czerwcu opisywaliśmy wrażenia z pokazu, a teraz przygotowano animowany trailer.

Materiał wideo nie prezentuje niestety ujęć z rozgrywki, a skupia się na wesołych bohaterach graczy i podstawowych założeniach: świecie opanowanym przez potwory oraz możliwości błyskawicznego budowania przeróżnych konstrukcji i umocnień.

Decyzja o nie prezentowaniu zbyt wielu scen z akcji może być sensowna, ponieważ część krytyków uważa, że zapowiedziane jeszcze w 2011 roku Fortnite wydaje się być spóźnione o kilka lat.

Czytaj więcej...