Fortnite Poradniki

Fortnite: sezon 8 - wyzwania tygodniowe

Zadania karnetu bojowego. Tydzień 9.

Wyzwania w Fortnite Battle Royale to specjalne zadania, które gracze mogą wypełniać w trakcie rozgrywania meczów. Są dodatkiem do głównych celów rozgrywki, czyli strzelania i próby jak najdłuższego przeżycia podczas rywalizacji.

Urodzinowe torty w Fortnite to zestaw bonusowych wyzwań, stworzonych w ramach pierwszych urodzin gry. Taniec przy dziesięciu różnych tortach to nagroda w postaci graffiti „Wszystkiego najlepszego!”. Komplet zadań gwarantuje za to dostęp do plecaka „Tort Urodzinowy”.

Fortnite - najlepsze bronie i przedmioty

Plus nowy pistolet maszynowy.

Jak w wielu strzelankach, także w Fortnite występują różne rodzaje broni. Poniżej postaramy się przedstawić, które są - nie tylko naszym zdaniem, ale i całej społeczności - najlepsze.

Dotarcie do celu oznaczonego na mapie z Przyjemnego Parku to jedno z wyzwań 7 tygodnia w Fortnie Battle Royale. Wykonanie zadania, jak zawsze, zapewnia bonusowe punkty XP, które pozwolą osiągać kolejne stopnie karnetu bojowego, a więc zdobywać kolejne nagrody sezonowe.

Fortnite - wyzwania: gumowe kaczuszki

Gdzie znaleźć kaczki.

Wśród wyzwań karnetu bojowego w 4 sezonie rozgrywek Fortnite Battle Royale znajduje się sporo zadań związanych z poszukiwaniem czegoś na mapie. Tym razem chodzi o dosyć wyjątkowy przedmiot.

Fortnite - jak zagrać Thanosem

Tryb Rękawica Nieskończoności.

Thanos jest już dostępny w Fortnite... W pewnym sensie. Możemy zamienić się w tę postać - znaną z komiksów Marvela i filmu „Avengers: Wojna bez granic” - po znalezieniu specjalnej rękawicy.

Tańczenie to jedna z tak zwanych emotek w Fortnite. W miarę postępów odblokowujemy różne rodzaje tanecznych ruchów. Jednym z pojawiających się co jakiś czas wyzwań jest zatańczenie na różnych parkietach. Można tego dokonać na przestrzeni kilku rozgrywek, a niekoniecznie w jednym meczu - warto o tym pamiętać i się nie stresować.

Fortnite - lokalizacje stacji benzynowych i mapy skarbu z Akrów Anarchii

Kolejne wyzwania związane z 5 tygodniem trzeciego Sezonu.

W 5 tygodniu wyzwań trzeciego sezonu Fortnite gracze stają przed zadaniem dotarcia do stacji benzynowych (Odwiedź różne stacje benzynowe w jednej grze). W poprzednich tygodniach zdarzały się już wyzwania związane z docieraniem do różnych miejsc, jednak trzeba pamiętać, że tym razem należy do nich dotrzeć w trakcie trwania jednego meczu.

Fortnite - miejsca z zakazem tańca

Mapa z miejscami, gdzie tańcowanie jest zabronione.

Odnalezienie miejsc z zakazem tańca jest jednym z tygodniowych wyzwań w Fortnite. Jego ukończenie, polegające na odwiedzeniu pięciu tego miejsc, zapewni dodatkowe punkty doświadczenia (XP), a tym samym ułatwi zdobycie nagród w Sezonie 3.

Fortnite - lokalizacje samochodów-lodziarni

Zobacz, gdzie na wyspie odnaleźć lodziarki związane z jednym z wyzwań.

Odnalezienie lokalizacji Lodziarek jest jednym z wielu Tygodniowych Wyzwań w Fortnite. Jego ukończenie zapewni dodatkowe punkty doświadczenia (XP), które pozwalają odblokować wiele nagród z Sezonu 3. Należy zaznaczyć, że aby podjąć się tego wzywania należy być posiadaczem Karnetu Bojowego.

Rozesłana została pierwsza tura zaproszeń do mobilnej wersji gry Fortnite: Battle Royale. Gra, dostępna do tej pory na komputerach osobistych i konsolach, jest prezentowana coraz szerszej grupie odbiorców na urządzeniach przenośnych.

Twórcy gry Fortnite dodali do niej darmowy tryb Battle Royale wraz z końcem września 2017 roku. Każdy chętny może więc zapoznać się z produkcją podobną w zamysłach do niezwykle popularnego PUBG. Gra dostępna jest na platformach PC, PlayStation 4, Xbox One oraz Mac.

Fortnite: Battle Royale - burza, poruszanie się, apteczki i broń

Szczegółowe informacje na temat środka rozgrywki.

Po udanym rozpoczęciu gry i znalezieniu początkowego wyposażenia przejdziemy do środkowego fragmentu rozgrywki, kiedy na wyspie pozostanie kilkudziesięciu graczy, każdy z szansami na końcowy sukces. Abyśmy to my przetrwali jak najdłużej warto pamiętać o kilku zagadnieniach mniej istotnych na początku, które teraz nabiorą znaczenia.

Początek naszej przygody na wyspie determinuje nasze dalsze poczynania i szanse na końcowy sukces. Źle rozegrany skutkuje szybkim zgonem lub niekorzystną sytuacją wyjściową do dalszych zmagań podczas gry. W tej części poradnika omówimy najważniejsze zagadnienia, kluczowe dla tej części.

Fortnite Battle Royale - poradnik dla początkujących

Jak grać, wskazówki, porady ogólne, przebieg rozgrywki.

Witamy w poradniku do gry Fortnite: Battle Royale. Jest to samodzielny, darmowy tryb do gry Fortnite od studia Epic Games. Obecnie gra dostępna jest na komputerach osobistych oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4.