Far Cry 3 Artykuły

Far Cry 3 zadebiutował pod koniec 2012 roku i szybko zdobył ogromną popularność. Dość powiedzieć, że w ciągu 12 miesięcy od premiery gra osiągnęła nakład przekraczający 10 milionów egzemplarzy, a według wielu opinii tytuł wciąż pozostaje niedoścignionym wzorem i najlepszą odsłoną w historii serii.

ArtykułTryb kooperacji w Far Cry 3

Krótki raport prosto z Rook Island.

Tryb kooperacji w Far Cry 3 opowiada historię niezwiązaną z Jasonem i jego przyjaciółmi. Gracz wciela się w jednego z czterech bohaterów, którzy - trzeba przyznać - wyróżniają się z tłumu. Rosjanin wygląda jakby dopiero co opuścił ciężki zakład karny; były policjant naśladuje Stevena Seagala; wojskowa pani ma niebagatelne doświadczenie w strzelaniu; i wreszcie Szkot (Irlandczyk?), którego zrozumieć można jedynie po włączeniu napisów.

ArtykułPsychopatyczny Vaas w Far Cry 3 - Zapowiedź

„Pieprzyć schematy, chcemy mówić o prawdziwych ludziach.”

Bardzo intrygująco zapowiada się zwrot, jakiego zamierzają dokonać autorzy trzeciej części Far Cry. Czarny charakter wycina swojego irokeza maczetą, a bohater gry traci wszystko i trafia do piekła, z którego tylko on sam może się wydostać.

ArtykułFar Cry 3: czy można przeżyć piekło i pozostać sobą?

Rozwój postaci, doświadczenie i spójna fabuła w nowej odsłonie serii Far Cry.

Far Cry 2 pamiętamy jako grę z otwartym światem i luźnymi wątkami fabularnymi. W trzeciej odsłonie świat pozostanie otwarty, ale fabuła jest teraz osią gry. Pojawią się też nowe rozwiązania w mechanice i rozgrywce.