Fallout 4 Wiadomości

Mod do Fallout 4 upodabnia grę do Fallout 76

Niewiele postaci, polujący na gracza wrogowie i bomba atomowa.

Internauta posługujący się pseudonimem SKK50 przygotował dosyć nietypową modyfikację do Fallout 4 - mod upodabnia produkcję do zapowiedzianego niedawno Fallout 76.

Fallout 4 otrzyma następną dużą i ambitną modyfikację - grupa dowodzona przez gracza o pseudonimie IceFlamez ogłosiła, że pracuje nad projektem zatytułowanym Fallout: North Star.

Bethesda tworzy dwie nowe gry

The Elder Scrolls 6?

Ted Price z Insomniac Games przeprowadził wywiad z Toddem Howardem, szefem Bethesda Game Studios. Z rozmowy wynika, że twórcy serii The Elder Scrolls pracują nad niezapowiedzianym projektem, a dodatkowo zespół zajmuje się również innym tytułem, znajdującym się w fazie przedprodukcyjnej.

Fallout 4 za darmo na PC

Do końca weekendu.

Bethesda poinformowała na oficjalnej stronie, że wszyscy gracze będą mogli przez weekend przetestować najnowszą odsłonę serii Fallout na PC. Oferta jest ważna od 1 do 4 lutego.

Fallout: New Vegas na silniku Fallout 4 - trailer moda prezentuje Goodsprings

Twórcy modyfikacji przenoszącej Fallout: New Vegas na silnik gry Fallout 4 opublikowali nowy zwiastun projektu. Nagranie prezentuje fragmenty rozgrywki z wczesnej wersji alpha moda.

Materiał przedstawia sekwencję toczącą się w Goodsprings, czyli początkowej lokacji z oryginalnej produkcji. Pokazano przykładową strzelaninę z napotkanym cywilem, przy czym w walce główny bohater skorzystał ze strzelby.

Film przybliża także kilka podstawowych mechanizmów zabawy. Są między innymi perki, a więc rozwijane przez gracza w trakcie rozgrywki talenty dla prowadzonej postaci.

Czytaj więcej...

„Totalne konwersje” - rozbudowane i ambitne modyfikacje - to niemal codzienność wśród fanów gier Bethesdy. Efekty końcowe są mniej imponujące, lub - najczęściej - wcale ich nie ma. Pozostaje mieć nadzieję, że w przypadku pomysłu na Fallout: New Vegas na silniku Fallout 4 twórcy doprowadzą projekt do końca.

Bethesda opublikowała na PC wersję beta kolejnej aktualizacji gry Fallout 4. Najważniejszym elementem wprowadzanym przez łatkę 1.10 jest tak zwany klub twórczości - ujawniona na E3 usługa oferująca płatne modyfikacje do produkcji.

Autor utworu z trailera Fallout 4 pozywa wydawcę gry

Autor utworu z trailera Fallout 4 pozywa wydawcę gry

Twórcy nie podoba się kontekst.

Amerykański piosenkarz Dion DiMucci pozwał firmę ZeniNax - właściciela Bethesdy - za nieodpowiednie i niewłaściwe wykorzystanie jego utworu w zwiastunie gry Fallout 4.

Chodzi o piosenkę „The Wanderer”, która została użyta w trailerze live-action.

Jak informuje serwis The Wrap, autor utworu uważa, że materiały promocyjne budzą wątpliwości, ponieważ „zawierają wielokrotne sceny morderstw w mrocznym, dystopijnym świecie, w którym przemoc jest gloryfikowana”.

Czytaj więcej...

Fallout 4 i remaster Skyrim jednak z modami na PS4

Bethesda ogłosiła, że Fallout 4 oraz The Elder Scrolls 5: Skyrim Special Edition jednak pozwolą na instalację modyfikacji graczy na PS4, co miało być niemożliwe.

Jeszcze we wrześniu informowaliśmy, że Sony nie zgodziło się na wprowadzenie wsparcia dla modyfikacji, zapewne ze względu na ograniczenia techniczne.

„Mody pojawią się najpierw w Skyrimie. Ciężko pracowaliśmy z Sony, by to umożliwić” - wyjaśnia teraz Bethesda. Co ważne, gracze nie będą jednak mogli używać żadnych dodatkowych obiektów poza tymi, które znajdują się już w grze.

Czytaj więcej...

Tryb Survival do Fallout 4 już dostępny na PC w wersji beta

Tryb Survival do Fallout 4 już dostępny na PC w wersji beta

Większe obrażenia, brak szybkiej podróży i inne zmiany w rozgrywce.

Deweloperzy z Bethesdy udostępnili na Steamie wczesną wersję trybu Survival w Fallout 4. Betę może pobrać każdy posiadacz pełnej wersji gry.

Jak wskazuje nazwa, nowy tryb znacznie zmieni zasady rozgrywki, czyniąc przygodę bardziej realistyczną i wymagającą. Gracze będą musieli zadbać o różne potrzeby bohatera. Szczegóły ujawniono już jakiś czas temu.

Opcja szybkiej podróży nie będzie dostępna, co zmusi do pieszych wycieczek. Jedyny sposób zapisania stanu gry to sen, a wszyscy - nasza postać i wrogowie - będą zadawać większe obrażenia.

Czytaj więcej...

Patch 1.4 do Fallout 4 trafi na konsole w tym tygodniu

Bethesda poinformowała, że aktualizacja 1.4 do Fallout 4 zadebiutuje na konsolach PlayStation 4 i Xbox One jeszcze w tym tygodniu.

Nie podano dokładnego terminu. Łatka jest już od jakiegoś czasu dostępna na PC, a na urządzeniach Sony i Microsoftu zaoferuje zapewne ten sam zestaw nowości i poprawek.

Główną innowacją jest przygotowanie wsparcia dla planowanych rozszerzeń DLC. Pierwsze z nich - Automatron - ma ukazać się jeszcze w tym miesiącu.

Czytaj więcej...

Fallout 4 grą roku na gali DICE

Wiedźmin 3 z trzema wyróżnieniami.

Wczoraj wieczorem odbyło się dziewiętnaste coroczne wręczenie nagród DICE, przyznawanych przez Amerykańską Akademię Sztuk i Nauk Interaktywnych.

Wczoraj wieczorem Fallout 4 otrzymał łatkę 1.02 także na PlayStation 4, a obejmująca 512 MB aktualizacja ma na celu rozwiązanie części problemów z produkcją. Ne cel wzięto błędy, usterki i kłopoty z wydajnością - choć posiadacze Xbox One muszą jeszcze poczekać. Z listy zmian i poprawek wynika, że skupiono się na fabryce Corvega, gdzie premierowa wersja gry notowała spadki w okolice 20 klatek na sekundę na PS4. Na szczęście mamy dobre wieści.

Kolejna wersja łatki beta do Fallout 4 usuwa problem z terminalami

Bethesda opublikowała na Steamie kolejną wersję łatki Fallout 4 w wersji beta, wprowadzając kilka pomniejszych poprawek.

Z listy zmian w aktualizacji oznaczonej numerem 1.2.37 znajdujemy wzmianki o „ogólnym usprawnieniu stabilności i zarządzania pamięcią” oraz poprawieniu działania gry na terenie fabryki Corvega.

Do tego dochodzi jeszcze usunięcie błędu powodującego „zacinanie się” postaci podczas korzystania z wszechobecnych w świecie gry terminali komputerowych.

Czytaj więcej...

Fallout 4 - zestaw filmów z gry

Budowa bazy, unikatowa broń, romans i nie tylko.

Na polską premierę Fallout 4 musimy poczekać do jutra, ale minęło już nałożone przez Bethesdę embargo na materiały z gry, więc w sieci pojawiło się sporo nowych filmów.

Fallout 4 - pierwsze recenzje

Świetna gra, z błędami.

Wspaniały, ogromny świat i całkiem spora liczba błędów - tak opisać można chyba wszystkie gry Bethesdy, a Fallout 4 nie jest tutaj wyjątkiem. Oceny wśród krytyków są jednak wysokie, co także nie powinno być chyba niespodzianką.

Auta z Fallout 4 w grze Forza 6

Na początek Ford F100.

Przedstawiciele Turn 10 Studios oraz Bethesdy zapowiedzieli dziś, że Forza Motorsport 6 otrzyma dwa samochody prosto z post-apokaliptycznych pustkowi Fallouta 4.

Garść szczegółów na temat Fallout 4

Osłony, bronie, perki i inne. Są też filmy z rozgrywki.

Choć do premiery Fallouta 4 został jeszcze nieco ponad tydzień, to wybrani szczęśliwcy mają już okazję grać w najnowszą produkcję w Bethesdy, ujawniając przy tym w sieci drobne detale.

Serwis internetowy Exophase, zajmujący się śledzeniem osiągnięć i trofeów do gier, opublikował pełną listę achievementów z Fallout 4. Łącznie jest ich 51 i większość wyjaśnia sama nazwa, ale kilka innych zaprasza do spekulacji i analizy.

Fallout 4 „ozłocony”

Nabywcy wersji PC nie znajdą na płycie wszystkich danych.

Przedstawiciele Bethesdy poinformowali, że Fallout 4 osiągnął już „złoty” status. Tytuł trafił do tłoczni, gotowe są już pierwsze egzemplarze.

Nowe odsłony serii Fallout prezentują akcję w perspektywie pierwszej lub trzeciej osoby, w zależności od upodobań. Nie zawsze tak było - zasłużony cykl gier fabularnych zaczynał od rzutu izometrycznego, traktowanego teraz jako „klasyczny”.

Już za późno na zmiany w Fallout 4

Gra była „niemal skończona” jeszcze przed ogłoszeniem.

Pete Hines, odpowiedzialny za marketing w firmie Bethesda, przyznał w ostatnim wywiadzie, że prace nad Fallout 4 są już niemal skończone, więc sugestie graczy na zmiany będą musiały poczekać.

Dokładniejsze spojrzenie na screeny z trailera Fallout 4

Otrzymaliśmy paczkę screenshotów, pochodzących z debiutanckiego zwiastuna Fallout 4. Zachęcamy do bliższego przyjrzenia się imponującym obrazkom.

Przy okazji prezentujemy też kilka naszych teorii spiskowych na temat oczekiwanej produkcji Bethesdy, zdjęcie po zdjęciu.

Ten pan wygląda jak post-apokaliptyczny Michael Jackson, ale przybliżenie widoku na prawą dłoń sugeruje coś innego - metalowy hak? Mamy więc do czynienia z piratem lub z robotem. Fani spekulują na bazie wyglądu, że jest to dobrze znany z poprzednich odsłon Nieznajomy - The Stranger.

Czytaj więcej...

Pierwszy trailer Fallout 4

Pierwszy trailer Fallout 4

Wizje z przeszłości i wierny pies.

Przedstawiciele Bethesdy opublikowali pierwszy zwiastun Fallout 4, tym samym oficjalnie zapowiadając najnowszą część popularnej serii post-apokaliptycznych gier RPG.

Materiał przedstawia sceny na silniku gry. Widzimy owczarka niemieckiego - trailer sugeruje, że to pies głównego bohatera. Przedstawiono także wiele różnorodnych lokacji - pustkowi oraz miasteczek.

Akcja została osadzona w okolicach Bostonu. Wskazuje na to chociażby obecność monumentu Bunker Hill, budynku Massachusetts State House, czy też placu Scollay Square.

Czytaj więcej...