The Elder Scrolls V: Skyrim Wiadomości

Skyrim z trybem kooperacji - wkrótce ruszą testy beta moda

Skyrim Together to modyfikacja do piątej odsłony serii The Elder Scrolls, wprowadzająca do gry Bethesdy kooperację. Twórcy poinformowali, że „niedługo” ruszą z serią testów moda (dzięki, Wccftech).

Początkowo Skyrim Together sprawdzą wyłącznie osoby, które wsparły projekt w serwisie Patreon. Zamknięta beta nie będzie jednak trwała długo, a otwarte testy - dostępne dla wszystkich zainteresowanych - ruszą tydzień lub dwa tygodnie później. Nie podano jednak konkretnych dat.

Testy posłużą autorom do sprawdzenia stabilności modyfikacji. Początkowo liczba graczy w sesji zostanie ograniczona do 8 osób, ale niewykluczone, że w pełnej wersji na mapie spotka się więcej użytkowników.

Czytaj więcej...

Bethesda tworzy dwie nowe gry

The Elder Scrolls 6?

Ted Price z Insomniac Games przeprowadził wywiad z Toddem Howardem, szefem Bethesda Game Studios. Z rozmowy wynika, że twórcy serii The Elder Scrolls pracują nad niezapowiedzianym projektem, a dodatkowo zespół zajmuje się również innym tytułem, znajdującym się w fazie przedprodukcyjnej.

Prace nad nową odsłoną The Elder Scrolls jeszcze się nie rozpoczęły - przypomniał Pete Hines w odpowiedzi na pytanie fana, dotyczące ewentualnych wieści o nowej odsłonie cyklu RPG. Wiceszef działu marketingu i PR w Bethesdzie przywołał swoje własne słowa z czerwca 2017 roku, kiedy powiedział, że deweloper nie rozpoczął jeszcze produkcji.

Remaster Skyrima z premierą w październiku

Remaster Skyrima z premierą w październiku

Za darmo na PC, jeśli posiadamy bazową grę i wszystkie DLC.

Remaster The Elder Scrolls 5: Skyrim - znany oficjalnie jako Skyrim Special Edition - zadebiutuje 28 października na PC, PlayStation 4 i Xbox One.

Twórcy przygotowują odświeżoną grafikę, nowe efekty, rozbudowane oświetlenie czy ładniejszy śnieg i wodę.

Jedną z większych innowacji jest jednak wsparcie dla modów na konsolach, na wzór podobnego rozwiązania w Fallout 4.

Czytaj więcej...

Fani Skyrima stworzyli niezliczoną liczbę mniejszych i większych modyfikacji, ale dotychczas biblioteka na Steamie ograniczona była do tej pierwszej kategorii. Teraz deweloperzy zdecydowali się jednak zdjąć limit 100 MB, jaki wcześniej narzucono dla projektów ze Steam Workshop.

Czołówka „Gry o Tron” w wersji Skyrim

„Tysiące” godzin pracy.

Charakterystyczna czołówka serialu „Gra o Tron” doczekała się nowej wersji w wykonaniu jednego z fanów - miasta znane z ekranów telewizorów zamieniono na miejsca odwiedzane w The Elder Scrolls 5: Skyrim.

Skyrim na X360 za 33 zł, FIFA 14 za 110 zł

Trwa przecena na Xbox Live.

Microsoft kontynuuje promocję Ultimate Games Sale w Xbox Live. W trzecim dniu akcji znaleźć można między innymi The Elder Scrolls 5: Skyrim za 33 zł, Fifę 14 za 110 zł czy pierwszą część serii Mass Effect za 15 zł.

Skyrim ze sprzedażą na poziomie 20 mln sztuk

Wynik w ścisłej światowej czołówce.

W ostatniej informacji prasowej Bethesdy, opisującej aktorską obsadę w The Elder Scrolls Online, wydawca „drobnym drukiem” wyjawił, że The Elder Scrolls V: Skyrim rozeszło się na całym świecie w nakładzie 20 milionów egzemplarzy.

Jutro nowe gry w ofercie Biedronki

M.in. Tomb Raider, Skyrim i Metro: Last Light za 80 zł oraz Fallout: New Vegas za 20 zł.

Od jutra, 25 lipca, w sieci sklepów Biedronka pojawi się 11 nowych tytułów. Tym razem w popularnych dyskontach kupimy także większe tytuły, w odpowiednio wyższej cenie.

Kompozytor muzyki do Skyrima zbiera pieniądze na stworzenie klasycznej symfonii

Jeremy Soule zbiera pieniądze na Kickstarterze. Zgromadził już dwa razy więcej niż planował.

Jeremy Soule, popularny kompozytor muzyki do gier, znany m.in. z prac przy The Elder Scrolls V: Skyrim czy Neverwinter Nights, zbiera pieniądze na Kicstarterze. Celem jest pozyskanie 10 tys. dolarów na stworzenie symfonii, zatytułowanej „Soule Symphony No. 1, The Northerner”.

Reżyser Wiedźmina 3 uważa, że zadania w Skyrim były „generyczne”

Tomaszkiewicz: dzięki naszemu doświadczeniu, Dziki Gon może stać się „idealnym RPG”.

Reżyser trzeciej części serii Wiedźmin, Konrad Tomaszkiewiecz starał się zapamiętać imiona pięciu postaci ze Skyrim, ale mu się nie udało. Według twórcy, fabuła i zadania w najnowszej części serii The Elder Scrolls były „generyczne”, a więc odtwórcze i powtarzalne.

Ogłoszono daty premiery dodatków do Skyrim na PlayStation 3

AKTUALIZACJA: Potwierdzono dni wydania w Europie. Wszystkie DLC ukażą się w lutym.

Aktualizacja: Wiceprezydent firmy Bethesda, Pete Henes poinformował poprzez Twittera, że daty wydania dodatków do Skyrim na PlayStation 3 w Europie są takie, jak można było przewidywać. W każdym wypadku poczekamy tylko dzień dłużej niż Amerykanie.

Skyrim: Dragonborn - szczegółowe informacje o dodatku

AKTUALIZACJA: PC i PS3 na początku roku.

Aktualizacja: Bethesda ogłosiła, że Dragonborn zostanie wydany na PC i PlayStation 3 na początku przyszłego roku. W tym samym okresie twórcy planują publikację szczegółów dotyczących kolejnych dodatków do Skyrim - czytamy na oficjalnym blogu.