Diablo III: Ultimate Evil Edition

Spotlight

Najważniejsze

Prezes Blizzard Entertainment zrezygnował ze stanowiska

Studio pracuje nad największą liczbą gier w historii.

Współzałożyciel i prezes Blizzard Entertainment - Mike Morhaime - poinformował, że zrezygnował z dotychczas zajmowanego stanowiska, które piastował od 2004 roku. Pozostanie jednak doradcą firmy.

Diablo 3 i pojedynek na skalowanie rozdzielczości: Xbox One X i PS4 Pro

Diablo 3 prezentowane było w przyszłości jako jeden z przykładów rozgrywki w 4K na Xbox One X. Jak się okazuje, produkcja bazuje na rozwiązaniach z PS4 Pro, celując w natywne 2160p, ale za pomocą dynamicznego skalowania rozdzielczości w celu podtrzymania 60 klatek na sekundę, zmieniając liczbę pikseli na ekranie w zależności od obciążenia. Jest też kilka mniejszych poprawek wizualnych. Jak duże są jednak różnice pomiędzy obiema konsolami? Czy większe możliwości Xbox One X pozwalają częściej uzyskać pełne 4K?

Wyraźnie widać, że choć już wsparciu na PS4 Pro nie można wiele zarzucić, to Xbox One X idzie o krok dalej, bliżej trzymając się rozmiaru ultra HD. W przypadku konsoli Sony pełne 3840 × 2160 widać tylko w małych podziemiach lub we wnętrzach, jak w karczmie w Nowym Tristram. W praktyce obserwujemy mniej pikseli, podczas gdy nowe urządzenie Microsoftu to 4K w niemal każdej sytuacji.

Przechodząc do liczb, spojrzenie na Nowe Tristram po rozpoczęciu kampanii nową postacią to 3840 × 2160 na Xbox One X, podczas gdy na PS4 Pro oglądamy 2880 × 1620. Mówimy więc o 77-procentowym przyroście pikseli w identycznym momencie, zanim jeszcze wciśniemy jakikolwiek przycisk. Sytuacja zmienia się wraz ze zbliżaniem do bram miasta.

Czytaj więcej...

Battle.net zmienia nazwę, znowu

Aplikacja to teraz Blizzard Battle.net, z nowym logo.

Popularna aplikacja Battle.net zmieniła nazwę na proste Blizzard, lecz takie określenie nie zostało przyjęte i nawet pracownicy studia nadal posługiwali się tradycyjnym określeniem, powstałym ponad 20 lat temu wraz z debiutem Diablo.

VideoVideo: Nekromanta w Diablo 3

Powrót ulubieńca.

Diablo 3 otrzyma w ciągu najbliższych tygodni nową klasę postaci - Nekromantę. To postać znana z Diablo 2. Będzie dostępna w formie płatnego DLC, ale cena nie jest jeszcze znana.

Nekromanta trafi do Diablo 3

W przyszłym roku, w ramach płatnego DLC.

Nekromanta trafi do Diablo 3 w 2017 roku - poinformowali deweloperzy ze studia Blizzard. Nowa postać będzie dostępna w ramach płatnego DLC.

Diablo 4 z zapowiedzią na BlizzConie? - raport

AKTUALIZACJA: Szef projektu Diablo 2 nie pracuje nad serią.

Aktualizacja: David Brevik zaznaczył na Twitterze, że nie pracuje obecnie nad żadną grą związaną z uniwersum Diablo. Można więc się domyślać, że jego wcześniejsze wypowiedzi dotyczyły innej gry action RPG.

Gracze donoszą, że aktualizacja 2.4 do konsolowej wersji Diablo 3 wprowadza kłopoty z płynnością, nieobecne w poprzednich wersjach. Łatka dodaje sporo nowych elementów, zawartości i modyfikacji, lecz fani na oficjalnym forum dyskusyjnym sugerują, że dzieje się to kosztem wydajności, co przekłada się na mniej dokładne sterowanie, a nawet opóźnienia w menu i częstsze awarie gry, wymagające resetowania.

Metallica gwiazdą BlizzCon 2014

Impreza rozpoczyna się 8 listopada.

Amerykański zespół Metallica zagra na żywo na targach BlizzCon 2014 w kalifornijskim Anaheim - poinformowali dziś przedstawiciele studia. Koncert odbędzie się drugiego dnia imprezy, 8 listopada.

Digital Foundry kontra Diablo 3: Ultimate Evil Edition

Diablo 3 zarówno na PS4, jak i Xbox One doczekało się pełnej rozdzielczości HD - co oznacza, że najwyższy czas przyjrzeć się ostatecznej wersji gry. Na platformie Microsoftu przeskok z 900p na 1080p zaowocował spadkiem płynności animacji. Czy problem dotyczy również sprzętu Sony? I czy oprawa graficzna dorównuje maksymalnym ustawieniom na PC?

Na kilka dni przed europejską premierą Diablo 3 obie platformy dostały swoje patche. Na PS4 (i w mniejszej mierze - Xbox One) łatka rozwiązuje problem z renderowaniem klatek (na ekranie powitalnym zauważymy sygnaturę C.2.0.9.26396). Efekt? Koniec ze spadkami płynności zahaczającymi o okolice 40 klatek - animacja kurczowo trzyma się 60 FPS.

Gra w wersji na platformę Sony wyświetlana jest w natywnej rozdzielczości 1920×1080 i 60 klatkach. Na PS4 twórcy zastosowali postprocessingowy antyaliasing dedykowany wygładzaniu krawędzi o wysokim kontraście. Ząbki pojawiają się wyłącznie w określonych sceneriach, jak choćby na piaszczystym bazarze w Kaldeum, gdzie podkreślają zarysy liści palmowych czy worków z ziarnem. Na takie kontrastujące ze sobą i sprzyjające aliasingowi krawędzie nie natkniemy się podczas wędrówek po mrocznych, porośniętych brudem lochach.

Czytaj więcej...

Diablo 3: Ultimate Evil Edition - premiera 19 sierpnia

Gra z dodatkiem Reaper of Souls trafi na obie generacje konsol.

Blizzard potwierdził, że Diablo 3: Ultimate Evil Edition - zestaw z podstawową grą i dodatkiem Reaper of Souls - ukaże się także na Xbox One, X360 i PlayStation 3. Dotychczas wiedzieliśmy jedynie o wydaniu na PS4.

ArtykułJeszcze więcej przygody w Diablo 3

Dodatek Reaper of Souls wprowadzi kilka nowości, w tym oczekiwany Tryb Przygodowy.

Diablo 3: Ultimate Evil Edition na PlayStation 4 zdaje się zasługiwać na słowo „Ultimate” w tytule. Otrzymujemy podstawową wersję gry, dodatek Reaper of Souls, kampanię, tryby wieloosobowe - lokalnie i w sieci - a także całą masę dynamicznej i płynnej rozgrywki, którą można była sprawdzić już na PS3 lub X360. Z tej pierwszej konsoli można nawet importować swoją postać.

ArtykułCo wiemy o Diablo 3: Reaper of Souls

Omawiamy najważniejsze zmiany, jakie wprowadzi dodatek. W środku fragmenty rozgrywki.

Najbliższe miesiące będą dla Diablo 3 znaczące - Blizzard wprowadzi sporo interesujących zmian do podstawowej wersji gry, a nową zawartość zaoferuje dodatek Reaper of Souls. W wersji na PlayStation 4 pod tym tytułem ukaże się kompletne wydanie popularnego hack'n'slasha.

Diablo 3: Reaper of Souls - testy „dla znajomych i rodzin pracowników” rozpoczęte

Zamknięta beta ruszy przed końcem roku. W sieci pojawiły się już pierwsze filmy z rozgrywki.

Rozpoczęły się testy dodatku do Diablo 3 zatytułowanego Reaper of Souls. Jak zwykle w przypadku gier Blizzarda, do pierwszej fazy bety dostęp zyskali pracownicy firmy oraz ich rodziny i najbliżsi znajomi. Tym razem jednak, twórcy postanowili też wysłać zaproszenia do około 3000 tysięcy przedstawicieli mediów i stron fanowskich.

Diablo 3: Reaper of Souls także na PS4

Ze wsparciem dla DualShock 4.

Tegoroczny BlizzCon zbliża się wielkimi krokami. Blizzard ogłosił, że na imprezie w Kalifornii zadebiutuje pierwszy dodatek do Diablo 3 - Reaper of Souls, także w wersji na konsolę PlayStation 4.

Reaper of Souls pierwszym dodatkiem do Diablo 3

Nowa klasa postaci i rozdział historii. Opublikowano pierwsze fragmenty rozgrywki i teaser.

Blizzard potwierdził krążące od jakiegoś czasu nieoficjalne informacje. Podczas konferencji na Gamescomie ujawniono, że Reaper of Souls będzie pierwszym dodatkiem do Diablo 3.

Diablo 3 na PS4 w przyszłym roku

Blizzard niedawno otrzymał zestawy producenckie; chce wykorzystać możliwości DualShock 4.

Twórcy Diablo 3 w wersji na konsole nie śpieszą się z premierą na sprzęcie nowej generacji - gra ukaże się na PlayStation 4 w przyszłym roku.

Twórcy Diablo 3 o konwersji na konsole

Wersja na PS3 i PS4 będzie wzbogacona o nowy element mechaniki.

Na blogu PlayStation opublikowano materiał, w którym deweloperzy studia Blizzard opowiadają o pracach nad konsolową wersją Diablo 3 - gra ma ukazać się zarówno na PlayStation 3, jak i PlayStation 4.

ArtykułPierwsze wrażenia z Diablo 3 na konsole

Niemal 20 minut z grą pozwalają stwierdzić, że całość nie straciła diabelskiego uroku.

Diablo 3 na PS3 i PS4 to duży krok do przodu i pierwsza konsolowa gra Blizzarda od wielu lat - nie licząc konwersji wykonanych przez inne studia. Firma celuje w odbiorców, którzy preferują szybką akcję, hordy potworów i dziesiątki magicznych przedmiotów, znajdywanych na każdym kroku - relacjonuje korespondent Eurogamera w USA, który spędził z grą 20 minut na targach PAX East w Bostonie.