Destiny Wiadomości

Analitycy: Destiny 3 ukaże się w 2020 roku

Decyzja Bungie i Activision korzystna dla serii.

Analitycy z amerykańskiej firmy Cowen & Company w notce rozesłanej inwestorom odnieśli się do zerwania współpracy między Bungie a Activision. Przewidują, że Destiny 3 może zadebiutować w 2020 roku.

Dziś premiera Destiny: Rise of Iron

Czwarte większe rozszerzenie do sieciowej strzelanki.

Dzisiaj - 20 września - na PS4 i Xbox One debiutuje Rise of Iron, czwarte większe rozszerzenie do sieciowej strzelanki Destiny od Activision i studia Bungie.

Trailer Destiny: Rise of Iron pojawił się w sieci

Studio Bungie oficjalnie zaprezentuje rozszerzenie Rise of Iron do Destiny dzisiaj o godzinie 19, ale w sieci pojawił się już pierwszy zwiastun dodatku.

Już wczoraj wieczorem w sieci ujawniono szykowaną zawartość, a teraz możemy zobaczyć nowe treści w akcji - dzięki reklamie, która pojawiała się w aplikacji SnapChat.

Rise of Iron zawiera nową lokację na Ziemi, hub społecznościowy, zmutowaną wersję przeciwników Fallen, kolejny raid i strike, a także sporo wyposażenia do zebrania, w tym bojowe młoty.

Czytaj więcej...

Destiny 2 opóźnione, sequel miał ukazać się we wrześniu - raport

Sequel strzelanki Destiny miał ukazać się we wrześniu bieżącego roku, ale Bungie i Activision przesunęli datę premiery na późniejszy okres - informuje Kotaku, powołując się na anonimowe źródła.

Destiny 2 nie zostało nigdy zapowiedziane, ale jeszcze przed debiutem pierwszej części twórcy mówili o 10-letnim planie rozwoju marki, a nieoficjalne informacje od anonimowych deweloperów z Bungie wskazywały na premierę kontynuacji w 2016 roku.

Po premierze udanego dodatku The Taken King we wrześniu, projektanci nie podzielili się z graczami żadnymi planami związanymi z nową zawartością. Co jakiś czas wprowadzane są tylko czasowe wydarzenia - w grudniu były to wyścigi, w lutym użytkownicy otrzymają dodatkowy tryb PvP.

Czytaj więcej...

Destiny otrzyma transakcje cyfrowe

Dodatkowe animacje postaci za srebro. Misje za darmo?

Studio Bungie ogłosiło, że od 13 października rozpocznie oferować w Destiny kosmetyczne dodatki, do kupienia w ramach transakcji cyfrowych.

Najważniejsze zmiany w Destiny 2.0

Zadebiutowała nowa wersja gry.

„Destiny 2.0” to największa aktualizacja sieciowej strzelanki Bungie od czasu premiery, rozpoczynająca drugi „rok” zmagań Guardianów z przeróżnymi przeciwnościami losu.

Co nowego w Destiny: The Taken King

Więcej miejsca w skarbcu, schematy, tańce i inne.

Studio Bungie przeprowadziło wczoraj wieczorem prezentację na żywo, koncentrując się na dodatku The Taken King do Destiny. Poniżej znaleźć można luźny zbiór najciekawszych informacji i szczegółów.

Destiny: The Taken King ukaże się 15 września

Dodatek wprowadzi rajd oraz nowe specjalizacje dla każdej klasy.

Dodatek The Taken King do Destiny zadebiutuje 15 września - poinformowali przedstawiciele Sony na konferencji w Los Angeles. DLC trafi na wszystkie platformy: PS3, PS4, X360 i Xbox One.

Trailer House of Wolves przypomina o premierze DLC do Destiny

Studio Bungie przygotowało premierowy zwiastun dodatku House of Wolves do sieciowej strzelanki Destiny.

Rozszerzenie zadebiutuje 20 maja na konsolach PlayStation 3 i PS4, a dzień wcześniej na platformach Microsoftu - X360 i Xbox One.

Fabuła rozszerzenia skupi się na tajemniczej królowej, którą gracze mogli spotkać wyłącznie w scenkach przerywnikowych w lokacji Reef. Użytkownicy pomogą kobiecie w ukaraniu zdrajców z jej szeregów.

Czytaj więcej...

Analiza nowości pokazanych w trailerze Destiny: House of Wolves

Bungie opublikowało krótki trailer, oferujący spojrzenie na dodatek House of Wolves do Destiny i wprowadzaną w DLC zawartość - w tym nowy hub społecznościowy w tajemniczej lokacji Reef.

Poniższy teaser potwierdza także, że istniejące legendarne pistolety (jak lubiany przez graczy Fatebringer) oraz pancerze (w tym zestawy z raidów Vault of Glass i Crota's End) będą mogły być aktualizowane do nowych poziomów.

Oznacza to, że nasze postacie awansują powyżej 32. poziomu (co stanowi obecny limit) - do 34, zachowując wywalczone wcześniej elementy ekwipunku.

Czytaj więcej...

Destiny z wersją demonstracyjną

Kilka misji na Ziemi dla graczy zainteresowanych sprawdzeniem gry.

Gracze zainteresowani zakupem sieciowej strzelanki Destiny mogą pobrać testową wersję produkcji, umożliwiającą stworzenie postaci i ukończeniu kilku misji.

Kolejna lokacja z DLC odkryta w Destiny

Misja z dodatku The Dark Below dostępna dla zwiedzających.

Gracze znaleźli sposób na dotarcie do kolejnej lokacji, którą twórcy strzelanki Destiny chcieli otworzyć dopiero za pomocą jednego z planowanych DLC.

Nowa „jaskinia skarbów” znaleziona w Destiny pomimo publikacji patcha

Niecały dzień po opublikowaniu aktualizacji do Destiny, rozwiązującej problem z „jaskiniami skarbów”, przedsiębiorczy gracze znaleźli alternatywny sposób na łatwe pozyskanie przedmiotów w sieciowej strzelance.

Poniższy materiał wideo od serwisu PS4Trophies ujawnia pokój w lokacji Rocketyard w Old Russia. Wrogowie odradzają się tu co kilka sekund, czyli w takim samym tempie, jak w jaskiniach w Skywatch, służących jako pierwsze miejsce do pozyskiwania przedmiotów, zanim proceder został ukrócony przez studio Bungie.

Należy wspiąć się na platformę, wycelować w pomieszczenie i strzelać do wszystkiego, co się porusza. Gdy już skończy się amunicja, możemy ruszać na zbiory - wszędzie leżą legendarne, rzadkie i zwykłe przedmioty.

Czytaj więcej...

Destiny - Trofea / Osiągnięcia

Wszystkie trofea i osiągnięcia.

Destiny to najnowsza sieciowa strzelanina od studia Bungie - twórców popularnego cyklu Halo. Gra jest już dostępna na konsolach Xbox 360, Xbox One, PlayStation 3 oraz PlayStation 4.

Destiny otrzyma częstsze misje publiczne

Opublikowano kalendarz wydarzeń. Pierwszy raid dostępny od 16 września.

Bungie zapowiada, że publiczne misje w Destiny - scenariusze aktywne w określonych momentach dla wszystkich graczy - pojawią się w grze częściej.

Sieciowa strzelanka Destiny ze sporym patchem w dniu premiery

Sieciowa strzelanka Destiny ze sporym patchem w dniu premiery

Zmiany w broniach, klasach i statystykach.

Studio Bungie opublikowało pełną listę modyfikacji, jakie wprowadziła w dniu premiery aktualizacja strzelanki Destiny, wymagana do uruchomienia gry.

Zmiany obejmują zapewne szereg sugestii i spostrzeżeń zebranych podczas testów wersji beta. Usprawniono różne typy broni, klasy postaci, balans rozgrywki czy mapy do sieciowych pojedynków.

Zredukowano między innymi obrażenia, celność i stabilność karabinów szturmowych (Assault Rifle), a broń pulsacyjna (Pulse Rifle) otrzymała lepsze statystyki, z większymi obrażeniami i mniejszym odrzutem.

Czytaj więcej...

Microsoft reklamuje perfumy Destiny

Firma nie ma pozwolenia na promowanie strzelanki od Bungie.

Brytyjski oddział firmy Microsoft przyznał, że jest odpowiedzialny za stronę internetową Destiny Fragrance, która - teoretycznie - reklamuje perfumy Destiny.

Trailer Destiny łączy potyczki z kosmitami z muzyką Led Zeppelin

Activision i Bungie zaprezentowały kolejny zwiastun sieciowej strzelanki Destiny. Tym razem mamy do czynienia z filmem z aktorami i mnóstwem efektów specjalnych.

Skład Fireteam - tak w Destiny nazywają się trzyosobowe grupy wojowników - rusza na wycieczkę po Księżycu, Wenus i Marsie. Towarzyszy im Duch, czyli sztuczna inteligencja, której głosu użycza Peter Dinklage - Tyrion z Gry o Tron.

W zwiastunie wykorzystano utwór „Immigrant Song” zespołu Led Zeppelin.

Czytaj więcej...

Trailer Destiny zaprasza na Wenus

Bungie opublikowało nowy zwiastun sieciowej strzelanki Destiny. Materiał prezentuje wybrane lokacje na planecie Wenus.

Według oficjalnego opisu, druga planeta od Słońca była - przed wydarzeniami przedstawionymi w grze - „rajską krainą” i miejscem wielu intrygujących odkryć. Kontrolę na powierzchni przejęli jednak śmiertelni wrogowie mieszkańców Ziemi.

Gracze odwiedzą w Destiny kilka planet Układu Słonecznego. Twórcy nie poinformowali jeszcze o konkretnej liczbie lokacji.

Czytaj więcej...

Pełna wersja Destiny bez możliwości przeniesienia postaci z testów beta

Studio Bungie potwierdziło, że postacie stworzone podczas testów Destiny w wersji beta zostaną usunięte i nie pojawią się w pełnym wydaniu po premierze we wrześniu.

Podczas lipcowych testów deweloperzy nie byli jeszcze zdecydowani, czy wprowadzą opcję transferu. Twórcy zdawali się jednak opowiadać za skasowaniem postępów, by wszyscy gracze startowali z tego samego poziomu. Jak się okazuje, nie bez znaczenia są także kwestie techniczne.

„Od czasu bety kontynuowaliśmy szlifowanie i dopracowywanie gry” - napisano na oficjalnym blogu. „Sposób zdobywania doświadczenia kilka razy się zmienił. Dodano i usunięto przedmioty oraz opcje.”

Czytaj więcej...

Beta Destiny dostępna na Xboksach

Beta Destiny dostępna na Xboksach

Ponownie uruchomiono serwery.

Strzelanka Destiny w wersji beta jest już dostępna na Xbox One i X360, nieco wcześniej niż pierwotnie planowano.

Edycja testowa miała zadebiutować na konsolach obu generacji od Microsoftu dzisiaj po południu, ale kody umożliwiające pobranie gry pojawiły się już wczoraj wieczorem.

Twórcy potwierdzili, że ukończyli planowaną konserwację serwerów wcześniej niż przewidywano, więc zdecydowali się zaprosić posiadaczy Xboksów już teraz.

Czytaj więcej...

Dlaczego nie ma polskiej wersji Destiny

Decyzja o lokalizacji zapadła na linii Activision i Bungie - przekonuje polski dystrybutor.

Destiny - jedna z najbardziej oczekiwanych strzelanek jesieni, ciepło przyjęta przez media i graczy uczestniczących w testach alpha i beta - nie ukaże się w polskiej wersji językowej. Dystrybutor gry w Polsce, firma Licomp Empirical Multimedia, wyjaśnia, że decyzja o lokalizacji zapadła na linii Activision - Bungie.

Destiny na Xbox One w 1080p, ale nie podczas testów wersji beta

Strzelanka Destiny zadziała na konsolach Xbox One w rozdzielczości 1080p, ale dopiero w pełnej wersji, a nie podczas rozpoczynających się wkrótce testów beta.

- Zawsze jest miejsce na poprawki - przyznał David „Deej” Dague z Bungie w rozmowie z serwisem IGN. - Wersja beta prezentuje obecny stan prac. Zaproszenie graczy do testów to dla nas duża pomoc, ponieważ nauczy nas czym jest nasz projekt, jak go usprawnić i uczynić jeszcze lepszym.

- Celujemy w 1080p na wszystkich platformach - dodał pracownik odpowiedzialny za kontakty ze społecznością. Nie jest jasne, czy miał na myśli także PlayStation 3 i X360.

Czytaj więcej...

Twórcy Destiny opowiadają o startujących jutro testach wersji beta

Twórcy sieciowej strzelanki Destiny przygotowali nowy materiał wideo, w którym deweloperzy mówią o rozpoczynających się jutro testach wersji beta.

- Myślę, że ludzie będą zaskoczeni ilością dostępnej zawartości - przewiduje Lars Bakken, główny projektant produkcji studia Bungie.

- Beta to dla nas ważny moment. Dowiemy się wiele na temat gry i tego, jak ją wspierać - dodaje Eric Osborne, zarządzający społecznością. - Mamy dużo technologii, które powstały z myślą o Destiny.

Czytaj więcej...

Beta Destiny w Polsce dla zamawiających w RTV Euro AGD i Empik.com

Osoby zainteresowane przystąpieniem do testów strzelanki Destiny w wersji beta mają ograniczony wybór sklepów. W Polsce klucze oferowane są tylko do zamówień przedpremierowych z RTV Euro AGD oraz Empik.com.

W przypadku tej pierwszej sieci oferta obejmuje preordery składane w sklepach oraz na stronie internetowej, a bonusem jest DLC Red Sparrow. W przypadku Empiku grę należy zamówić przez Internet, z DLC Vanguard Edition w ramach prezentu - poinformowała Eurogamer.pl przedstawicielka firmy ABC Data, zajmującej się dystrybucją gry na terenie naszego kraju wraz z Licomp Empirical Multimedia.

Zwolennicy wersji cyfrowych mogą liczyć na dostęp do testów także po zamówieniu bezpośrednio w PlayStation Store.

Czytaj więcej...

Jeden kod do testów beta Destiny to trzy zaproszenia do gry

Testy strzelanki Destiny w wersji beta nie są ograniczone dla osób zamawiających grę przed premierą. Okazuje się, że jeden kod przekłada się na trzy zaproszenia, więc gracze mogą zaprosić jeszcze dwóch znajomych, także tych bez preorderów.

Twórcy mają nadzieję, że w ten sposób uda się „zbudować pełną drużynę na wybranej konsoli!”

Testy rozpoczną się 17 lipca na urządzeniach PlayStation i 23 lipca na Xboksach, lecz osoby ze Stanów Zjednoczonych mogą już realizować kody na oficjalnej stronie Destiny (dzięki, DualShockers).

Czytaj więcej...

Destiny: nowy trailer, daty testów beta i edycja kolekcjonerska

Firma Activison opublikowała daty startu testów beta strzelanki Destiny, razem z nowym zwiastunem i szczegółami na temat edycji kolekcjonerskich.

Do testów przystąpią tylko gracze decydujący się na złożenie zamówień przedpremierowych. W przypadku konsol PS3 i PlayStation 4 dostęp zaplanowano od 17 lipca, a zwolennicy X360 i Xbox One zaczną zabawę od 23 lipca. W obu przypadkach datą końcową jest 27 lipca.

Wydawca przygotowuje dwie edycje kolekcjonerskie - Limited Edition oraz droższe Ghost Edition. Ten pierwszy komplet obejmuje metalowe pudełko na płytę, widokówkę i kilka papierowych dodatków, zestaw DLC oraz dostęp do planowanych dodatków.

Czytaj więcej...

Testy Destiny w wersji beta w lipcu także na X360 i Xbox One

Posiadacze Xboksów 360 i Xbox One sprawdzą strzelankę Destiny przed premierą. Start testów beta zaplanowano na koniec lipca - wynika z najnowszego trailera.

Datę ujawnia materiał wideo, który zobaczyć można obecnie w menu konsoli Xbox One (dzięki, Videogamer).

„Drobnym drukiem” dopisano, że do zabawy wymagany będzie abonament Xbox Live Gold, podobnie jak w przypadku konsol Sony, gdzie zagrają jedynie użytkownicy opłacający PlayStation Plus i decydujący się na zamówienia przedpremierowe. Nie jest jeszcze jasne, czy preorder będzie wymagany także na Xboksach.

Czytaj więcej...

Digital FoundryUpływający czas w Destiny

Imponujący materiał wideo pokazuje zmieniające się pory dnia i nocy.

Nasi koledzy z Digital Foundry przygotowali interesujący materiał wideo prezentujący zmienne pory dnia i nocy, a także okazjonalne efekty pogodowe w strzelance Destiny.

Kompozytor serii Halo pozywa studio Bungie

Marty O'Donnell został zwolniony w kwietniu.

W kwietniu tego roku zasłużony kompozytor Marty O'Donnell opuścił studio Bungie, gdzie pracował przez ponad dziesięć lat. Muzyk postanowił pozwać byłego pracodawcę do sądu.

Testy Destiny rozpoczną się w lipcu

Oraz: wyniki finansowe Activision; spadła liczba abonentów World of Warcraft.

Activision potwierdziło, że testy strzelanki Destiny rozpoczną się w lipcu tego roku. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, jako pierwsi do gry przystąpią posiadacze zamówień przedpremierowych na konsolach PlayStation.

Activision wyda na Destiny 500 mln dol.

Wydawca podejmuje ryzyko, tworząc nową serię na następne 10 lat.

Dyrektor generalny Activision - Bobby Kotick - zdradził, że jego firma inwestuje 500 milionów dolarów w sieciową strzelankę Destiny, starając się wykreować kolejną wielką serię.

Bungie wyjaśnia brak Destiny na PC

„To nie takie proste...”

Już 9 września tego roku Destiny zadebiutuje w sklepach na całym świecie, ale tylko w wersjach PlayStation 3, PS4, X360 i Xbox One. Wielu graczy miało nadzieję postrzelać do kosmitów także za pomocą myszy i klawiatury, ale studio Bungie obecnie nie przewiduje takiej możliwości.

Destiny - nowy trailer

Destiny - nowy trailer

Roboty, strzelanie i granaty.

Studio Bungie zdążyło przygotować nowy zwiastun strzelanki Destiny na imprezę VGX.

Poniższy film przedstawia głównie ujęcia znane już z poprzednich trailerów, ale twórcy dodali kilka nowych ujęć, także z perspektywy pierwszej osoby.

W dalszej części widać również modele przeciwników i niektóre z dostępnych dla postaci gracza umiejętności specjalnych.

Czytaj więcej...

Destiny zadebiutuje we wrześniu

Testy rozpoczną się latem, w pierwszej kolejności na PlayStation 3 i PlayStation 4.

Destiny, nowy tytuł twórców serii Halo, zadebiutuje 9 września 2014 roku. Do tej pory przedstawiciele Bungie sugerowali, że gra pojawi się wiosną.

Beta Destiny najpierw na PS3 i PS4

Beta Destiny najpierw na PS3 i PS4

Dla zamawiających przed premierą.

Beta gry Destiny będzie dostępna najpierw na PlayStation 3 oraz PlayStation 4 - ujawniło studio Bungie.

Sieciowa strzelanka, której akcja rozgrywa się w otwartym świecie, wejdzie w fazę bety w przyszłym roku. Użytkownicy obu konsol Sony otrzymają dostęp do wczesnej wersji, o ile złożą zamówienie przedpremierowe.

Podczas premierowego pokazu zaprezentowano także nowy zwiastun na silniku gry:

Czytaj więcej...

Ujęcia z rozgrywki w nowym trailerze Destiny

Ujęcia z rozgrywki w nowym trailerze Destiny

Z podziękowaniami dla fanów.

Studio Bungie opublikowało nowy zwiastun strzelanki Destiny, dziękując fanom za udane lato, pełne wystaw i prezentacji. W filmie znalazło się także miejsce na kilka nowych ujęć z rozgrywki.

Deweloperzy dziękują graczom za udział w targach. „Lato było dla nas niesamowitą przygodą” - napisali. „Odwiedziliśmy E3 i Gamescom, by zaprezentować światu Destiny. Na każdym kroku społeczność witała nas z pasją i entuzjazmem. To podziękowania dla was, razem z drobnym zwiastunem tego, co czeka w przyszłości.”

Destiny - nowy projekt od twórców serii Halo - zadebiutuje w 2014 roku, ukaże się na Xbox One, Xboksie 360, PS3 i PS4. Nie potwierdzono jeszcze wersji PC.

Czytaj więcej...

Dziennik deweloperski od twórców Destiny

Bungie o planetach, tworzeniu postaci i innych aspektach nowej produkcji studia.

Bungie opublikowało nowy materiał poświęcony strzelaninie Destiny. Deweloperzy opowiadają w nim między innymi o tworzeniu świata gry i umiejętnościach postaci.

Destiny - nowe informacje

Opis profesji, lokacji i przeciwników.

Oficjalna strona internetowa sieciowej strzelanki Destiny została zaktualizowana o nowe informacje dotyczące klas postaci i tworzonego przez Bungie uniwersum.

Premiera Destiny dopiero w 2014 roku

„Nie pozostawiamy miejsca na spekulacje”.

W rozesłanej do mediów informacji prasowej, Activision wprost ogłosiło, żeby nie oczekiwać premiery Destiny w tym roku. Nowa gra Bungie nie jest ujęta w planach wydawcy na 2013 r.

Czy Destiny trafi na PC? - Raport

AKTUALIZACJA: PC, Wii U i Vita w kodzie źródłowym oficjalnej strony internetowej z preorderami.

Aktualizacja: W kodzie źródłowym strony internetowej z zamówieniami przedpremierowymi Destiny znalazły się wzmianki o platformach docelowych - poza konsolami Xbox 360 i PlayStation 3, znajduje się tu także PC, Vita, Wii U oraz sprzęt nowej generacji, określony jako PS4 i Xbox 720.