Destiny 2 Wiadomości

Analitycy: Destiny 3 ukaże się w 2020 roku

Decyzja Bungie i Activision korzystna dla serii.

Analitycy z amerykańskiej firmy Cowen & Company w notce rozesłanej inwestorom odnieśli się do zerwania współpracy między Bungie a Activision. Przewidują, że Destiny 3 może zadebiutować w 2020 roku.

Destiny 2 pozostanie na platformie Battle.net

Twórcy nie zmieniają planów rozwoju gry.

Ujawnione dzisiaj rozstanie studia Bungie z Activision nie wpłynie na przyszłe losy Destiny 2 w wersji PC. Okazuje się jednak, że sieciowa produkcja nadal będzie dostępna na Battle.net.

Destiny 2 za darmo na PC

Z oferty trzeba skorzystać do 18 listopada.

Przedstawiciele studia Bungie poinformowali dziś, że podstawowa edycja Destiny 2 będzie dostępna za darmo do 18 listopada. Jeśli skorzystamy z oferty przed tą datą, zachowamy grę na zawsze.

PS Plus: wrzesień 2018 - pełna oferta

Destiny 2, God of War 3 i inne.

Przedstawiciele koncernu Sony zaprezentowali listę produkcji, które we wrześniu bez dodatkowych opłat będą mogli pobrać wszyscy zainteresowani abonenci usługi PlayStation Plus.

Przedstawiciele firm Cenega i Activision Blizzard poinformowali dzisiaj o rozpoczęciu współpracy dotyczącej dystrybucji gier. Cenega będzie odpowiadać za dystrybucję produktów amerykańskiego wydawcy na terenie Polski.

Destiny 2 otrzyma jesienią innowacyjny tryb rozgrywki

„Nowy rodzaj zabawy” w gatunku FPS.

Dodatek Strategos - Warmind - do Destiny 2 debiutuje już 8 maja. Twórcy mają już oczywiście w planach następne rozszerzenie, które ukaże się jesienią. Kolejne DLC ma podobno zaoferować wyjątkowo innowacyjny tryb rozgrywki.

Destiny 2 - DLC Warmind zadebiutuje 8 maja

Plus: plany dalszego wsparcia gry.

Bungie zapowiedziało datę wydania i ujawniło nazwę drugiego rozszerzenia do Destiny 2. Warmind zadebiutuje 8 maja i rozpocznie trzeci sezon wsparcia produkcji. Ponadto, twórcy zaprezentowali swoje plany dotyczące przyszłości tytułu.

Najnowsza aktualizacja Destiny 2 - opatrzona numerem 1.1.4 - trafia dziś na serwery gry na wszystkich platformach. Głównym założeniem deweloperów było w przypadku tej aktualizacji zwiększenie prędkości rozgrywki. Serwery będą wyłączone od 18:00 do 20:00.

Obecnie w Destiny 2 trwa wydarzenie specjalne o nazwie Świtanie. Jedną z atrakcji jest tryb Jatka (Mayhem) w Tyglu (Crucible) - ze skróconym czasem odnawiania zdolności ultimate. Niestety, w wyniku błędu na serwerach królują Czarownicy (klasa Warlock), a Bungie poinformowało, że nie zdoła wydać stosownej łatki przed zakończeniem akcji.

Destiny 2 - startuje specjalne wydarzenie Świtanie

Nowy tryb w PvP i zestawy pancerza do zdobycia.

Świtanie - Dawning - w Destiny 2 rozpoczyna się już dziś, 19 grudnia, o godzinie 18:00. Specjalne zimowo-świąteczne wydarzenie potrwa aż do 9 stycznia - oczywiście na wszystkich platformach: PS4, Xbox One i PC.

„Śledzisz trendy w ekwipunku, umiejętnościach postaci i przedmiotach kosmetycznych w grach MMO? Rozumiesz różnicę pomiędzy zbyt małą i zbyt dużą losowością w nagradzaniu graczy?” - jeśli na powyższe pytania odpowiedzieliśmy twierdząco, możemy zainteresować się najnowszym ogłoszeniem pracy w Bungie. Studio poszukuje starszego projektanta systemów postępów.

Wczoraj premierę miała Klątwa Ozyrysa, pierwsze większe rozszerzenie do Destiny 2. Jednocześnie opublikowano sporą łatkę balansu rozgrywki. Wydaje się jednak - wnioskując po opiniach fanów - że przed twórcami z Bungie jeszcze sporo pracy, by odzyskać zaufanie fanów, nadwątlone ostatnimi kontrowersjami.

Destiny 2: Klątwa Ozyrysa - trailer prezentuje bronie i pancerz

Studio Bungie anulowało trzecią transmisję na żywo na temat dodatku Klątwa Ozyrysa do Destiny 2, by skupić się na problemach produkcji. W zamian otrzymujemy trailer zaplanowanego na 5 grudnia rozszerzenia, koncentrujący się na pominiętym temacie - broniach i pancerzach.

Wydaje się jednak, że materiał wideo przygotowano w pośpiechu - film trwa niecałą minutę, z czego gameplay obejmuje około 20 sekund, a do tego jest mnóstwo cięć, które utrudniają wychwycenie jakichkolwiek szczegółów.

Uwagę zwraca granatnik The Colony, strzelający fioletowymi robotami samodzielnie wyszukującymi cele, co na pewno przyda sie zwłaszcza w trybie sieciowej rywalizacji. Po co celować, skoro starczy strzelić i zapomnieć?

Czytaj więcej...

Przedstawiciele studia Bungie zabrali głos w kwestii przyszłości Destiny 2. Deweloperzy zaprezentowali plany i starali się uspokoić fanów, rozgniewanych problemami: brakiem atrakcji dla wysokopoziomowych postaci, czy - niedawno - ukrytymi systemami spowalniającymi pozyskiwanie punktów doświadczania.

Bungie nie miało spokojnego weekendu. Gracze ujawnili, że Destiny 2 celowo spowalnia tempo zdobywania punktów doświadczenia, co wywołało spore kontrowersje. Fani sugerowali, ze w ten sposób twórcy chcą skłonić do wydawania prawdziwych pieniędzy na Engramy - „skrzynie” z losową zawartością.

Bungie wyjaśnia, że „zespół deweloperski Destiny 2 przekazał pieczę nad grą ludziom, którzy będą odpowiadali za jej dalsze wsparcie”. Oznacza to, że większość twórców zajmie się kolejnymi projektami i DLC, ale w przyszłości możemy też spodziewać się kilku kluczowych zmian w strzelance.

Dziś premiera Destiny 2 na PC

Serwery startują o 19:00. Dostęp przez Battle.net.

Posiadacze PC zainteresowani strzelaniem do kosmitów i zbieraniem coraz to lepszego ekwipunku już dzisiaj będą mogli wkroczyć do uniwersum Destiny 2, najnowszej strzelanki studia Bungie.

Premiera Destiny 2 na PC już za dwa tygodnie, więc Bungie sfinalizowało wymagania sprzętowe dla wersji na komputery osobiste. Wstępne wymogi publikowano już wcześniej, a teraz otrzymujemy drobną korektę oraz zestaw szczegółów na temat startu serwerów.

Gracze krytykują transakcje cyfrowe Destiny 2

Głównie jednorazowe farby.

Obecność transakcji cyfrowych w sieciowej strzelance Destiny 2 nie była większą tajemnicą, lecz Bungie i Activision nie ujawnili żadnych konkretów na temat systemu. Teraz - po premierze - detale wychodzą na jaw i gracze nie są zadowoleni.

Destiny 2 debiutuje już jutro - 6 września - na PS4 i Xbox One. Wybrani przedstawiciele zagranicznych serwisów zostali zaproszeni do siedziby Activision, by przetestować grę i wydać wstępną opinię, bez ostatecznych ocen.

Na poniższej stronie streszczamy informacje na temat wszystkich dostępnych ustawień w Destiny 2, także tych graficznych. Przy okazji zaznaczamy też, które opcje mogą w największym stopniu przyczyniać się do spadków płynności rozgrywki, by pomóc wybrać te ustawienia graficzne, które odpowiadają naszemu komputerowi.

Trailer Destiny 2 w wersji PC przypomina o testach beta

Studio Bungie przygotowało - we współpracy z Nvidią - kolejny zwiastun sieciowej strzelanki Destiny 2 na PC, przypominając o przyszłotygodniowych testach wersji beta na komputerach osobistych.

Testy beta na PC rozpoczynają się 28 sierpnia dla uczestników „programu wczesnego dostępu” (czyli dla posiadaczy preorderów), a dla pozostałych graczy potrwają od 29 do 31 sierpnia.

Gracze będą mogli sprawdzić otwierającą grę Destiny 2 misję „Powrót do domu” (Homecoming), kooperacyjny scenariusz „Odwrócona Iglica” (Inverted Spire), a także tryb multiplayer z dwoma mapami.

Czytaj więcej...

Beta Destiny 2 - Bungie opisuje zmiany wprowadzane na PC

Bungie opisało szereg zmian wprowadzonych w wersji beta Destiny 2 przed startującymi 28 sierpnia testami na PC. Modyfikacje bazują po części na opiniach zebranych z konsol, ale jest też kilka rozwiązań z myślą o komputerach osobistych - jak wskaźnik FPS.

Zaczynając od umiejętności super, deweloperzy załatali zgłoszony w lipcu błąd umożliwiający ciągłe korzystanie z najpotężniejszego talentu. Skrócili także czas ładowania, co bardzo często pojawiało się w narzekaniach posiadaczy PS4 i Xbox One.

Usunięto również usterkę z szybującymi Warlockami oraz nieskończonymi granatami. Ten rodzaj wyposażenia otrzyma także wyższe obrażenia. Posiadacze konsol często powtarzali bowiem, że nawet rzut ziemniakiem jest bardziej śmiercionośny.

Czytaj więcej...

Otwarte testy beta Destiny 2 przedłużone do jutra

Bungie ogłosiło wczoraj wieczorem, że otwarta beta Destiny 2 na konsolach pozostanie dostępna nieco dłużej. Nowa data zakończenia to jutrzejszy wtorek, 25 lipca.

W przypadku graczy z Polski oznacza to możliwość zabawy do nocy z wtorku na środę, do godziny 03:00 nad ranem.

Deweloperzy ostrzegają jednak, że dodatkowy okres posłuży między innymi do testów wydajności infrastruktury, a próbne wyłączanie serwerów może przełożyć się na mniej płynną rozgrywkę.

Czytaj więcej...

Uczestnicy testów beta Destiny 2 odkryli już pierwszą ukrytą lokację

Podobnie jak było w pierwszej odsłonie serii, gracze Destiny 2 zdołali już odkryć pierwszy poważniejszy błąd wersji beta, pozwalający zwiedzić niedokończoną lokację.

Choć produkcja we wczesnej wersji dostępna jest dopiero od wczorajszego wieczora, fani uważają, że zdołali już wejść do pierwszej lokacji typu Lost Sector na planetoidzie Nessus.

Lost Sector to nowy rodzaj aktywności w Destiny 2, dostępny w trybie Patrolu, czyli podczas swobodnego zwiedzania. Ten element nie jest oficjalnie dostępny podczas testów beta.

Czytaj więcej...

Sporo gameplayu z trybu wieloosobowego Destiny 2

Serwis IGN opublikował cztery materiały wideo z trybu wieloosobowego Destiny 2, oferując spojrzenie na dopracowane klasy postaci, nową mapę oraz tryb Control.

Prezentowana lokacja - Endless Vale - jest podobno jedną z najmniejszych w grze, co powinno raczej pasować do zmniejszonych w drugiej odsłonie zmagań online, rozgrywanych teraz maksymalnie w drużynach „czterech na czterech”.

Jednocześnie mapa prezentuje ogólne założenia stylistyczne planety Nessus, czyli jednej z trzech całkiem nowych miejscówek w Destiny 2, obok Tytana i Io.

Czytaj więcej...

Krótki gameplay z Destiny 2 na PC

Krótki gameplay z Destiny 2 na PC

AKTUALIZACJA: Dłuższa porcja rozgrywki.

Aktualizacja: (14.06.2017): W sieci pojawiły się kolejne materiały z Destiny 2 w wersji PC. Pomimo opóźnienia tej odsłony o prawie dwa miesiące względem konsol, wygląda na to, że Bungie promuje tytuł na E3 właśnie na komputerach osobistych, jako jedynych zdolnych do wyświetlenia produkcji w więcej niż 30 klatkach na sekundę.

***

Oryginalna wiadomość (13.06.2017): Destiny 2 ukaże się na PC ze sporym opóźnieniem względem konsol PS4 i Xbox One, lecz produkcja Bungie już teraz prezentuje się bardzo dobrze na komputerach osobistych.

Czytaj więcej...

Podczas zapowiedzi Destiny 2 w ubiegłym tygodniu potwierdzono, że gra ponownie bazować będzie na połączeniu peer-to-peer, zamiast serwerów dedykowanych - na wszystkich platformach testowych. Wieści rozczarowały wielu fanów, pamiętających problemy pierwszej części.

Destiny 2 na PC tylko przez Battle.net

Jako pierwsza gra spoza oferty Blizzarda - wsparcie Bungie.

Zakończony przed momentem pokaz rozgrywki z Destiny 2 zakończył się sporą niespodzianką - wersję PC aktywujemy wyłącznie w aplikacji Battle.net.

Destiny 2 w wersji PC otrzyma specjalne opcje

Plus: wyniki finansowe Activision Blizzard.

Podczas spotkania z inwestorami i analitykami związanego z publikacją raportu finansowego Activision Blizzard za pierwszy kwartał bieżącego roku fiskalnego, ujawniono, że Destiny 2 w wersji PC otrzyma „istotne” opcje.

Animowany teaser Destiny 2 zapowiada jutrzejszy trailer

Activision kontynuuje kampanię promocyjną Destiny 2. Po publikacji logo gry i oficjalnym potwierdzeniu tytułu możemy obejrzeć pierwszy teaser.

W pełni animowany materiał wideo nie zawiera rozgrywki. Słyszymy historię przygód dobrze znanego Cayde-6. Ten symbolizuje zapewne gracza, który nudzi się w pracy i marzy tylko o powrocie do świata wykreowanego przez studio Bungie.

Wszystko to w ramach zapowiedzi trailera. Ten zostanie opublikowany jutro, 30 marca, o godzinie 19:00 polskiego czasu.

Czytaj więcej...

Bungie zapowiada Destiny 2

Obrazkiem na Twitterze.

Przedstawiciele Bungie oraz Activision oficjalnie zapowiedzieli Destiny 2. Obyło się bez trailera czy informacji prasowej - ograniczono się do opublikowania na Twitterze logo gry.