Days Gone

Najważniejsze

Już 26 kwietnia na rynku zadebiutuje Days Gone - osadzona w postapokaliptycznych realiach gra akcji, w której przemierzamy świat wypełniony bandytami i monstrami podobnymi do zombie. Przygotowaliśmy spis wybranych ofert przedsprzedaży.

Days Gone ukończone

Gra osiągnęła „złoty” status.

Deweloperzy z amerykańskiego studia Bend poinformowali, że zakończyli prace nad swoim najnowszym projektem - Days Gone, które osadzono w świecie ze stworami przypominającymi zombie.

Days Gone - nowy gameplay, stary motocykl i walka o przetrwanie

Firma Sony opublikowała nowy materiał przybliżający różne elementy Days Gone. Nowe nagranie skupia się na motocyklu, który posłuży graczom do eksplorowania otwartego świata.

Jednoślad jest głównym środkiem transportu w powstającej produkcji. W trakcie jazdy trzeba będzie jednak zwracać uwagę na ilość paliwa w baku, ponieważ bez benzyny maszyna nie ruszy. Nie obejdzie się też bez konieczności naprawiania uszkodzonej jednostki.

Pojawi się również opcja dostosowania wyglądu pojazdu do własnych preferencji. Do tego możliwość udoskonalania poszczególnych części motocyklu, co z kolei przełoży się na poprawę jego ogólnych osiągów.

Czytaj więcej...

Dotychczasowe materiały z powstającego Days Gone nie ujawniały zbyt wielu szczegółów na temat fabuły. Twórcy ze studia Bend zapewniają jednak, że historia jest istotnym elementem projektu.

Gameplay z Days Gone pokazuje naprawę motocykla i walkę nietypowym baseballem

Dziennikarze serwisu 4Gamer opublikowali zarejestrowany w trakcie japońskich targów Tokyo Game Show gameplay z Days Gone - zmierzającej na PS4 gry od studia Bend z zombie.

Nagranie nie przedstawia konkretnej misji, więc nie ujawnia szczegółów fabularnych. Na początku filmu bohater naprawia własny motor, a później tankuje pojazd odnalezioną benzyną, co jest o tyle istotne, że w sytuacji, gdy zabraknie paliwa, jednoślad nie ruszy.

Nie zabrakło także walki ze stworami przypominającymi żywe trupy (twórcy określają je mianem „dziwaków”). W starciach podopieczny skorzystał zarówno z broni palnych, jak i białych - wśród ostatnich znalazł się nietypowy kij baseballowy połączony z ostrzami.

Czytaj więcej...

W ramach odliczania do targów E3, Sony ujawniło dokładną datę premiery Days Gone - powstającej produkcji od studia Bend z zombie. Gra zadebiutuje 22 lutego przyszłego roku na PS4 oraz PS4 Pro.

Nowy gameplay z Day Gone przedstawia walkę z dużą hordą zombie

Magazyn Game Informer opublikował kolejny film prezentujący fragmenty rozgrywki z Days Gone - zmierzającej na PS4 gry z zombie. Nagranie przedstawia walkę z bardzo dużą hordą stworów.

W materiale pokazano misję polegającą na oczyszczeniu terenu z przeciwnikami. Potyczka nie należy jednak do łatwych ze względu na szereg oponentów - chwila nieuwagi kończy się otoczeniem bohatera przez żywe trupy.

W gameplayu dziennikarze pisma podjęli kilka prób rozprawienia się z zombie, przy czym jedynie dwie zaowocowały sukcesem. Najczęściej stosowaną taktyką w walce z wrogiem było rzucanie koktajli mołotowa i strzelanie do materiałów wybuchowych.

Czytaj więcej...

Gameplay z Days Gone prezentuje początek gry

Dziennikarze serwisu Game Informer opublikowali fragment rozgrywki z Days Gone - debiutującej wiosną 2019 roku gry z zombie, osadzonej w otwartym świecie. Niemal godzinny materiał prezentuje początek przygody.

Wideo uzupełnia komentarz deweloperów z Bend Studio. Dziennikarze rozmawiają z Johnem Garvinem, dyrektorem kreatywnym oraz Jeffem Rossem, reżyserem produkcji. Twórcy opowiadają o procesie produkcyjnym i trudnościach, jakie napotkali w trakcie kreowania świata.

Deacon - główny bohater - razem z przyjacielem Boozerem ścigają Leona. Mężczyzna śmiertelnie pobił znajomą protagonistów i uciekł. Bohater w końcu znajduje zbiega, korzystając z umiejętności tropienia.

Czytaj więcej...

Alternatywna wersja gameplayu z E3 w materiale z Days Gone

Sony opublikowało nowy materiał poświęcony Days Gone - grze akcji z zombie w rolach głównych. Film przedstawia alternatywną wersję gameplayu, który firma pokazywała na konferencji prasowej podczas E3.

Z rozegranym w inny sposób fragmentem dotychczas zapoznać się mogli tylko dziennikarze na zamkniętych prezentacjach.

Najważniejsza różnica między obiema wersjami dotyczy warunków atmosferycznych. W poprzedniej zabawa rozpoczynała się nocą w trakcie deszczu, natomiast w udostępnionym dzisiaj nagraniu pada śnieg, zaś akcja toczy się za dnia, a później po zmroku.

Czytaj więcej...

Motocyklista i apokalipsa zombie - nowy trailer Days Gone na PS4

Sony zaoferowało świeże spojrzenie na grę akcji Days Gone, opowiadającą o przygodach motocyklisty Deacona St. Johna w świecie opanowanym przez hordy zombie.

W odróżnieniu od prezentacji z ubiegłorocznego E3, tym razem prowadzona postać stawia na dużo bardziej ciche podejście, przekradając się przez las po utracie pojazdu.

Wszelkie głośne dźwięki od razu przyciągają mnóstwo zombie, co można także wykorzystać do własnych celów, by - na przykład - uwolnić znajdującego się w tarapatach towarzysza.

Czytaj więcej...

Days Gone na PS4 to nowa gra akcji w otwartym świecie

Motocyklista kontra postapokalipsa.

Sony Bend Studio - odpowiedzialne m.in. za Syphon Filter i Uncharted na Vitę - pracuje nad Days Gone. Jest to najwyraźniej gra akcji w postapokaliptycznym, otwartym świecie, opanowanym przez zombie. Tytuł powstaje na wyłączność PlayStation 4.