Cyberpunk 2077 Wiadomości

Twórcy Cyberpunk 2077 dziękują fanom za wsparcie

Z okazji opublikowania 2077 wpisów na Twitterze.

CD Projekt Red na oficjalnym koncie gry Cyberpunk 2077 w serwisie Twitter opublikowało wpis numer 2077. W jubileuszowej wiadomości postanowiono podziękować fanom za dotychczasowe wsparcie.

Cyberpunk 2077 obecne na targach E3 2019

Potwierdza CD Projekt Red.

Przedstawiciele CD Projekt Red poinformowali, że polskie studio pojawi się na tegorocznych targach E3. Do Los Angeles deweloperzy przywiozą swój najnowszy projekt, czyli Cyberpunk 2077.

Cyberpunk 2077 - misje poboczne wpłyną na główny wątek

Dostarczą też dodatkowych szczegółów o świecie.

W Cyberpunk 2077 nie zabraknie szeregu zadań pobocznych. Deweloperzy ze studia CD Projekt Red ujawnili jednak, że wykonywanie tego typu zadań wpłynie w bliżej nieokreślony sposób na główny wątek fabularny.

Bandai Namco wydawcą Cyberpunk 2077 w Europie

Gra ukaże się nakładem firmy w 24 krajach.

Przedstawiciele studia CD Projekt Red poinformowali, że europejskim wydawcą Cyberpunk 2077 zostało Bandai Namco. Spółka zajmie się nie tylko dystrybucją, ale również promocją gry.

Twórcy Cyberpunk 2077: chcemy zmienić branżę

Ambicje studia CD Projekt Red.

Twórcy Cyberpunk 2077 ze studia CD Projekt Red nie ukrywają, że mają duże ambicje. Deweloperzy oznajmili, że wraz z powstającą grą zamierzają „zmienić” branżę wirtualnej rozrywki.

Tomasz Gop chwali pokaz Cyberpunk 2077

„CD Projekt wziął temat Cyberpunka i robi to po swojemu”.

Niedawno mieliśmy okazję porozmawiać z Tomaszem Gopem - jednym z najbardziej znanych polskich twórców gier. W wywiadzie ciepło wypowiedział się o publicznym pokazie Cyberpunk 2077, a także docenił pracę deweloperów.

Gameplay z Cyberpunk 2077 oglądało na żywo niemal pół miliona osób

Gameplay z Cyberpunk 2077 oglądało na żywo niemal pół miliona osób

Najchętniej wybierana transmisja na Twitchu.

Blisko pół miliona osób oglądało publiczny pokaz rozgrywki z Cyberpunk 2077 na Twitchu - informuje portal GitHyp, który zajmuje się analizą danych ze wspomnianego portalu i Steama.

Na oficjalnym kanale CD Projekt Red w serwisie streamingowym zagościło w najwyższym punkcie 288 tysięcy widzów, jednak jeżeli wliczymy transmisje pośrednie, liczba zwiększa się już do 459 tysięcy jednocześnie oglądających rozgrywkę osób.

Oznacza to, że Cyberpunk 2077 był najchętniej oglądaną przedwczoraj grą na Twitchu, wygrywając nawet z Fortnite, które osiągnęło wynik na poziomie 305 tysięcy widzów.

Czytaj więcej...

Gameplay z Cyberpunk 2077 z ukrytą wiadomością

Gameplay z Cyberpunk 2077 z ukrytą wiadomością

Dlaczego deweloperzy zwlekali z publicznym pokazem?

Ostatnie klatki opublikowanego wczoraj fragmentu rozgrywki z Cyberpunk 2077 skrywają kolejną sekretną wiadomość od CD Projekt Red. W długiej notatce deweloperzy tłumaczą między innymi, czemu tak długo zwlekali z opublikowaniem dema gry (dzięki, IGN).

Poniżej prezentujemy pełną treść wiadomości:

„Przepraszamy, że musieliście czekać tak długo!

Czytaj więcej...

Cyberpunk 2077 - pierwszy gameplay już dostępny

Przedstawiciele CD Projekt RED zaprezentowali pierwszy gameplay z gry Cyberpunk 2077. Materiał udostępniono po kilku godzinach tajemniczego streamu na Twitchu.

Poniższy film to trwająca 48 minut prezentacja, którą widzieliśmy niedawno na targach Gamescom w Kolonii. Różnice są minimalne - przykładowo, po rozmowie z doktorem, V podeszła podczas naszego pokazu do mężczyzny, by zapytać o mecz bokserski.

Data premiery Cyberpunk 2077 nie jest jeszcze znana. Potwierdzono jednak, że nie będziemy czekać do roku 2077 - analitycy wskazują raczej na 2020 lub 2021 rok.

Czytaj więcej...

Cyberpunk 2077 - kobieta cyborg w kolejnej części analizy trailera od CD Projekt Red

Studio CD Projekt Red kontynuuje analizowanie scen ze zwiastuna Cyberpunk 2077. Na oficjalnej stronie powstającego projektu deweloperzy opublikowali kolejne wpisy z ujęciami.

Pierwsze dwa obrazki skupiają się na cybernetycznych implantach. Jedna grafika pokazuje kobietę, której część twarzy zastąpiły skrywane na co dzień pod syntetyczną skórą elementy mechaniczne, a następna mężczyznę wyposażonego w kilka wszczepów.

„Cybernetyczne ulepszenia ciała na początku służyły wyłącznie celom medycznym oraz czysto funkcjonalnym, jednak na przestrzeni lat stały się wyznacznikiem stylu życia. W 2077 cyberware jest czymś powszednim, jak tatuaże czy piercing. Ludzie instalują go z różnych względów - żeby ułatwić sobie życie, zwiększyć swoje szanse w walce, a także wyrazić własną osobowość. Posiadanie cybersprzętu definiuje kulturę Night City. Aby być kimś, musisz się wyróżniać. Wygląd jest ważniejszy niż pieniądze. Styl ponad wszystko” - wytłumaczyli deweloperzy.

Czytaj więcej...

Cyberpunk 2077 zaoferuje opcję skradania

Przemykanie wśród przeciwników i nie tylko.

Przedstawiciele studia CD Projekt Red ujawnili, że powstający Cyberpunk 2077 pozwoli graczom na skradanie się oraz przemykanie wśród przeciwników.

Pamiątki z pokazu Cyberpunk 2077 z zawrotnymi cenami na eBayu

Smycze i figurki za czterocyfrowe kwoty.

Podczas zamkniętego pokazu gry Cyberpunk 2077 na tegorocznych targach E3, w której uczestniczyli tylko zaproszeni dziennikarze, rozdawano pamiątki w postaci smycz i figurek. Niektórzy z zaproszonych gości postanowili wystawić przedmioty na aukcji w serwisie eBay, gdzie osiągają zawrotne ceny.

CD Projekt RED tłumaczy decyzję o widoku FPP w Cyberpunk 2077

„Tylko w ten sposób możemy stworzyć wciągające doświadczenie”.

Demo Cyberpunk 2077 zaprezentowane dziennikarzom podczas targów E3 potwierdziło, że - w przeciwieństwie do Wiedźmina 3 - futurystyczna gra zaoferuje widok FPP. Niektórzy gracze krytykują decyzję deweloperów, lecz przedstawiciele studia bronią swojego stanowiska.

Cyberpunk 2077 - fanowski zwiastun z Ciri

Wiedźminka trafi do nowej gry CD Projekt Red?

Na targach E3 pokazano pierwszy od dawna zwiastun Cyberpunk 2077. Internauta o pseudonimie Tolkfan przygotował jednak własną wersję trailera, w którym znane sceny opatrzył wypowiedzią Ciri.

Twórca uniwersum Cyberpunk odpowiada na krytykę trailera od CD Projekt RED

Twórca uniwersum Cyberpunk odpowiada na krytykę trailera od CD Projekt RED

„Każdy mógłby to zrobić w mrocznym stylu”.

Po opublikowanym podczas konferencji Microsoftu zwiastunie Cyberpunk 2077, część graczy wyraziła się w stosunku do materiału krytycznie, zwracając uwagę na żywą paletę barw. Na zarzuty odpowiedział Mike Pondsmith, twórca systemu RPG, na którym bazuje produkcja.

„Dla tych, którzy woleliby bardziej deszczowy i mroczny klimat, kilka słów: cykl dnia i nocy oraz algorytmy pogodowe. Każdy mógłby to zrobić w mrocznym, deszczowym i neonowym stylu. My również wiedzieliśmy, że możemy pójść tą drogą. Chcieliśmy jednak udowodnić, że Mroczna Przyszłość pasuje do każdej godziny dnia i nocy” - napisał Pondsmith na reddicie.

Na zarzuty nie odpowiedzieli do tej pory przedstawiciele CD Projekt RED. Warto przypomnieć, że deweloperzy ukryli w zwiastunie Cyberpunk 2077 sekretną wiadomość. To w niej napisali, aby oczekiwać kolejnych wieści na temat nowej gry jeszcze podczas E3.

Czytaj więcej...

Cyberpunk 2077 z ukrytą wiadomością w trailerze z E3

Cyberpunk 2077 z ukrytą wiadomością w trailerze z E3

Gra otrzyma dodatki, zabraknie mikrotransakcji i inne.

Podczas konferencji Microsoftu CD Projekt Red zaprezentował kolejny zwiastun Cyberpunk 2077. Choć sam materiał przedstawiał informacje na temat produkcji, pomiędzy ujęciami ukryto długą wiadomość dla graczy, którą wyświetlono na bardzo krótką chwilę.

Przedstawiciele studia wytłumaczyli, że po opublikowaniu pierwszego teasera w 2013 „usunęli się w cień”, ponieważ chcieli mieć już coś konkretnego do pokazania następnym razem. Sprawę skomplikowała również praca nad rozszerzeniami do Wiedźmina 3.

Zaznaczono ponadto, że Cyberpunk 2077 to prawdziwe RPG „napędzane historią”. „Będziecie mogli stworzyć własną postać i... cóż, resztę pokażemy na naszym stanowisku podczas targów. Bądźcie gotowi!” - napisano.

Czytaj więcej...

CD Projekt warty ponad 15 miliardów złotych

Więcej niż Lotos i Cyfrowy Polsat.

Wczoraj akcje grupy CD Projekt - właściciela studia odpowiedzialnego za Cyberpunk 2077 i serię Wiedźmin - podrożały o 5 procent. W efekcie wartość firmy przekroczyła 15 miliardów złotych.

Cyberpunk 2077 będzie grą FPP?

Pożegnanie z plecami.

Cyberpunk 2077 będzie strzelanką FPP z dużym naciskiem na wybory, konsekwencje i inne elementy RPG - informuje serwis Gry-Online, powołując się na anonimowe, zaufane źródła.

CD Projekt Red otworzy studio we Wrocławiu

Zespół pomoże w pracach nad Cyberpunk 2077.

Polskie CD Projekt Red poinformowało, że otworzy kolejne studio. Siedziba nowego oddziału twórców serii Wiedźmin zlokalizowana zostanie w stolicy Dolnego Śląska - Wrocławiu.

Cyberpunk 2077 także na PS5 i nowym Xboksie?

Interesujący detal z prezentacji CD Projektu.

Cyberpunk 2077 może ukazać się nie tylko na konsolach PS4 i Xbox One, ale także na platformach nowej, nadchodzącej generacji - sugeruje fragment niedawnego wystąpienia przedstawicieli CD Projektu.

Gra Cyberpunk miała powstać już w 1986 roku

Przeszkodą technologia i brak odpowiedniego zespołu.

Mike Pondsmith - twórca systemu RPG, na którym bazuje Cyberpunk 2077 - przyznał w wywiadzie dla koncernu Vodafone i dziennika El Pais, że gra na podstawie jego dzieła mogła powstać już w latach osiemdziesiątych.

Szef CD Projektu: prace nad Cyberpunk 2077 bez problemów

„Nie ogłosimy daty w tym roku”.

Prezes CD Projektu - Adam Kiciński - odpowiedział w rozmowie z Pulsem Biznesu na ostatnie informacje na temat firmy, ujawniane przez byłych pracowników. Menedżer nie chciał podać szczegółów na temat daty premiery, ale zapewnił, że prace nad Cyberpunk 2077 postępują bez problemów.

Ważni pracownicy odchodzą z CD Projekt Red

Wewnętrzne problemy czy przetasowania kadrowe?

Grupa deweloperów wysokiej rangi opuściła niedawno CD Projekt Red i znalazła nowych pracodawców. Inni pracownicy anonimowo wyrażają swoje niezadowolenie w związku z procesem produkcyjnym Wiedźmina 3. Wszystko to może rysować obraz wewnętrznych problemów, a być może są to tylko przetasowania kadrowe, które dotykają większość dużych firm.

Wykradziono dokumenty z wczesnego etapu prac nad Cyberpunk 2077

AKTUALIZACJA: Prokuratura potwierdza doniesienie w sprawie.

Aktualizacja (09.06.2017): Prokuratura Rejonowa Warszawa-Praga Północ przyjęła od firmy CD Projekt RED powiadomienie o przestępstwie - ustalił Polter.pl. Wydaje się to potwierdzać, że oświadczenie deweloperów nie było, jak podejrzewali niektórzy, częścią akcji marketingowej.

CD Projekt RED o Cyberpunk 2077

Teaser był testem reakcji graczy na nową markę.

Marcin Iwiński, współzałożyciel CD Projekt RED, wypowiedział się w rozmowie z IGN na temat gry Cyberpunk 2077 oraz braku informacji związanych z tym tytułem.

Opóźnienie premiery Wiedźmina 3 bez negatywnego wpływu na Cyberpunk 2077

„Wiedźmin 3 został zaplanowany jako większy ciąg wydarzeń biznesowych.”

Ostatnie opóźnienie premiery Wiedźmina 3 sprowokowało fanów do zastanowienia się nad losem innej produkcji CD Projekt Red - Cyberpunk 2077. Marcin Iwiński, współzałożyciel firmy przyznał jednak, że przełożenie terminu wydania nie wpłynie negatywnie na futurystyczne RPG.

CD Projekt zarabia w I połowie roku

Dobre wyniki GOG. Strata CDP.pl.

Grupa CD Projekt opublikowała sprawozdanie finansowe za I połowę roku. Polska firma wypracowała 7,7 mln zł zysków, głównie dzięki dużemu zainteresowaniu sklepem GOG.

Wyniki finansowe CD Projekt za rok 2012, strategia na lata 2013-16

Oprócz Wiedźmina 3 i Cyberpunk 2077 możemy oczekiwać jeszcze trzech mniejszych gier.

Spółka CD Projekt S.A., w skład której wchodzi studio produkcyjne CD Projekt RED (seria Wiedźmin, Cyberpunk 2077), światowa platforma cyfrowej dystrybucji GOG.com oraz lokalne CDP.pl wraz z dystrybucją gier, filmów, cyfrowych książek i komiksów, opublikowała wyniki finansowe za rok 2012 oraz przedstawiła aktualizację strategii rynkowej na lata 2013-16.

Cyberpunk 2077 otrzyma tryb multiplayer

Nowe konsole? „Chcemy zaoferować dojrzałe i ambitne produkcje szerszemu gronu odbiorców.”

Wcześniejsze gry CD Projekt Red koncentrowały się na rozgrywce dla pojedynczego gracza. Inaczej będzie w przypadku Cyberpunk 2077 - polskie studio planuje wprowadzenie „elementów multiplayer”.

Mike Pondsmith opowiada o współpracy przy Cyberpunk 2077

„Zespół CD Projekt składa się z oddanych fanów; wiedzą, co jest ważne w Cyberpunku.”

Serwis RockPaperShotgun przeprowadził wywiad z Mikem Pondsmithem, twórcą gry fabularnej Cyberpunk 2020, która stała się podstawą do stworzenia Cyberpunk 2077. Autor opowiada o własnym zaangażowaniu w projekt i długich poszukiwaniach odpowiedniego studia dla popularnej licencji.

CD Projekt: nasz silnik jest gotowy na następną generację

REDengine 3 zostanie wykorzystany w Cyberpunk 2077 oraz prawdopodobnie w Wiedźminie 3.

CD Projekt RED opisuje możliwości trzeciej wersji silnika graficznego REDengine 3, który zostanie wykorzystany do stworzenia Cyberpunk 2077 oraz, prawdopodobnie, niezapowiedzianego jeszcze Wiedźmina 3. Nowe technologie wyświetlania terenu i oświetlenia „są gotowe na następną generację i pozwolą zatrzeć granicę między przerywnikami filmowymi, opracowanymi na silniku gry a grafiką renderowaną w czasie rzeczywistym”.

Jak powstawał trailer Cyberpunk 2077

Jak powstawał trailer Cyberpunk 2077

Studio Platige Image ujawnia szczegóły produkcji.

Studio Platige Image, twórcy ciepło przyjętego zwiastuna Cyberpunk 2077 opisali w serwisie Behance jak przebiegały prace nad filmem.

Warszawskie studio zaprezentowało grafiki koncepcyjne i zdjęcia z sesji „zdjęciowej”, podczas której zeskanowano trójwymiarowe obrazy rzeczywistych aktorów, przeniesione później do wirtualnej rzeczywistości.

Za reżyserię projektu odpowiadał Tomek Bagiński, w 2003 roku nominowany do Oscara za animację „Katedra”, na podstawie opowiadania Jacka Dukaja. To nie pierwszy raz, gdy Bagiński współpracuje z CD Projekt RED. W 2007 roku stworzył intro na potrzeby pierwszej części serii Wiedźmin, później także trailer z okazji premiery Wiedźmin 2: Zabójcy Królów na X360.

Czytaj więcej...

Krakowski Sąd Okręgowy poczeka na uzupełnione opinie biegłego, zanim wyda wyrok w sprawie ewentualnego odszkodowania dla CD Projekt RED. Sprawa dotyczy działań fiskusa wobec firmy Optimus, która dwa lata temu połączyła się z polskiem producentem gier.

CD Projekt RED szuka specjalistów od multiplayera

AKTUALIZACJA: Komentarz dyrektora marketingu.

Aktualizacja: Michał Platkow-Gilewski, dyrektor marketingu w CD Projekt RED przyznał w rozmowie z Eurogamerem, że zatrudnienie specjalisty od trybu wieloosobowego nie musi wcale oznaczać, że w którejś z gier studia pojawi się multiplayer.

Współzałożyciel CD Projektu: „Nie potępiam piractwa”

Wywiad z Marcinem Iwińskim w książce dziennikarzy Gazety Wyborczej.

W wydanej w ubiegłym tygodniu książce „Łowcy milionów. Dekalog przedsiębiorcy” dziennikarze Piotr Miączyński i Leszek Kostrzewski rozmawiają ze zwycięzcami konkursu Ernst&Young Przedsiębiorca Roku. Jednym z rozmówców jest Marcin Iwiński, który na początku lat 90., wspólnie z Michałem Kicińskim, założył firmę CD Projekt. Iwiński opowiada m.in. o piractwie i o tym, dlaczego nie korzysta z Facebooka. Jest też przekonany, że konsole nie są przyszłością rynku gier wideo.