Call of Duty: Black Ops II

Spotlight

VideoCall Of Duty Black Ops 2: Apocalypse - Trailer

Ostatni dodatek do strzelaniny studia Treyarch debiutuje już jutro na Xboksie 360.

VideoCall of Duty Black Ops 2: Origins - Teaser

Tajemnicza zapowiedź nowego dodatku.

VideoCall of Duty: Black Ops 2 - Trailer

„Replacers” - zwiastun DLC Vengeance, trzeciego zestawu map do strzelanki Activision.

Call of Duty Black Ops 2: Uprising DLC - Recenzja

Ciekawy wątek fabularny ratuje dodatek ze schematycznymi mapami.

Najważniejsze

Call of Duty Black Ops 2: Uprising DLC - Recenzja

Call of Duty Black Ops 2: Uprising DLC - Recenzja

Ciekawy wątek fabularny ratuje dodatek ze schematycznymi mapami.

Po całkiem udanym dodatku Revolution, pora na drugi zestaw map do gry Call of Duty: Black Ops II. Uprising zabiera nas w podróż po trzech kontynentach, prezentując cztery nowe lokacje i bonusowy, fabularny tryb zombie. Czy kilka nowych plansz warte jest wysokiej ceny, jaką przyjdzie nam zapłacić za ten dodatek?

Poprzednia paczka map zrobiła na mnie wrażenie właściwie już od pierwszego wejrzenia. Podobał mi się rozmach, różnice w klimacie oraz kilka smaczków zawartych w tych planszach. Rozpoczynając grę na mapach Uprising miałem wrażenie, że to wszystko już kiedyś było. I to wcale nie tak dawno.

W pierwszej sesji multiplayer gra przeniosła mnie do Londynu. Znalazłem się w nowoczesnym amfiteatrze, gdzie właśnie skończył się koncert, więc zamiast muzyki słychać było tylko świst latających w powietrzu kul. Mogłem biegać między trybunami, zwiedzać toalety, występować z karabinem na scenie, lub podziwiać umieszczone w oddali London Eye. Nie zabrakło również gniazda snajperskiego w pokoju komentatorów oraz prowizorycznego przejścia pod estradą, które przydało się do zagrań taktycznych. Bez względu na to, jak opisywałbym tę mapę, nie zmienia to faktu, że jest dosyć mała i ciasna, a jakikolwiek wrogi nalot bombowy zapewnia właściwie natychmiastową śmierć wszystkich sojuszników znajdujących się akurat na świeżym powietrzu.

Czytaj więcej...

Poranek z Eurogamer.pl: Assassin's Creed, Dead Space i Deus Ex

Plus serwery PlanetSide 2 padły ofiarą hakerów. Ekhm. Dzień dobry!

Od poniedziałku do piątku, zawsze o godz. 7.00, zapraszamy na Poranek z Eurogamer.pl, w którym szybko podsumowujemy bieżące wydarzenia z rynku gier wideo. Idealne w drodze na uczelnię lub do pracy, świetne do porannej kawy, zgrabne na pierwszą przerwę w szkole.

Najnowszy patch do Black Ops 2 rozgniewał część graczy - grożą deweloperowi śmiercią

Jeden z deweloperów Call of Duty: Black Ops 2 zaapelował do graczy o spokój, po tym jak najnowsze zmiany w balansie rozgrywki wywołały gniew wśród części fanów gry.

Gracze na cel obrali sobie dyrektora projektowego z ramienia Treyarch - Davida Voderhaara. Deweloper otrzymał na Twitterze groźby, także śmiertelne. Producent często korzysta z sieci społecznościowych, by odpowiadać na pytania.

Fanów podenerwowały zmiany w ostatniej poprawce do strzelanki. Listę usprawnień opublikowano na oficjalnym forum Call of Duty. Kością niezgody stały się trzy zmiany w balansie broni:

Czytaj więcej...

Call of Duty Black Ops II: Revolution DLC - Recenzja

Call of Duty to seria, która kojarzy się graczom nie tylko z dobrą rozgrywką, ale także ciągłym wydawaniem pieniędzy. Komentarze wywołuje nie tylko fakt, że co roku pojawia się na półkach nowa część gry, ale także to, że musimy później słono płacić za dodatkową zawartość. Zaskakujące, że „Revolution” do Black Ops 2 sprawia wrażenie solidnego dodatku, z bardzo interesującą zawartością.

W cenie ok. 50 zł dostajemy cztery mapy do trybu multiplayer, nowy tryb w rozgrywce „Zombie” wraz z kolejną lokacją oraz pierwszy raz w historii serii dodatkową broń do gry wieloosobowej - Peacekeeper SMG.

Mapy jak to mapy - kilka nowych budyneczków, kryjówek i ulic, na których powielane są te same tekstury oraz schematy rozgrywki. Otóż nie! Do naszej dyspozycji zostały oddane cztery zróżnicowane krajobrazy, a każda z lokacji wyróżnia się czymś szczególnym.

Czytaj więcej...

Sprzedaż w UK: Far Cry 3 na pierwszym miejscu

Po 6 tygodniach dominacji Black Ops II.

Po 6 tygodniach dominacji, Call of Duty: Black Ops II spadło z pierwszego miejsca listy sprzedaży w Wielkiej Brytanii. Grę Activision zastąpił Far Cry 3, któremu pomogły liczne promocje świąteczne.

Black Ops II zarobiło miliard dolarów w 15 dni

Wynik lepszy od Modern Warfare 3.

Activision ogłosiło, że Call of Duty: Black Ops 2 zarobiło miliard dolarów o jeden dzień szybciej niż poprzednia odsłona serii - Modern Warfare 3. Nie podano jednak danych, w ilu sztukach rozeszła się produkcja.

Call of Duty: Black Ops II - Recenzja

Call of Duty: Black Ops II - Recenzja

Terroryści nigdy nie śpią.

Przyszedł listopad, a wraz z listopadem kolejne Call of Duty. Rok temu miłośnicy gier na całym świecie zastanawiali się, czy to już schyłek serii, czy formuła się wyczerpała, czy coś nowego da się jeszcze wymyślić. A następnie ruszyli wesoło do sklepów, bo okazało się, że jednak warto. Podobnie jest z Black Ops II. Próżno szukać tu przełomowych rozwiązań, ale otrzymujemy bardzo solidną grę akcji z dobrym trybem multiplayer.

Trzeba odnotować, że gra studia Treyarch może okazać się trudniejsza w odbiorze dla osób, które dopiero zaczynają przygodę z Call of Duty. Kampania dla jednego gracza zawiera mnóstwo, często niejasnych odwołań do pierwszej części Black Ops. Pod koniec gry obraz staje się ciut klarowniejszy, lecz bez choćby pobieżnej znajomości wcześniejszych wydarzeń trudno się tu odnaleźć.

Niemniej, miłośników strzelanek czeka miłe zaskoczenie już od pierwszych minut kampanii fabularnej. Twórcy nie zapomnieli jak tworzy się dynamiczne, efektowne sceny, godne najlepszych filmów akcji. Szczęśliwie postawiono o wiele mniejszy akcent na irytujący patriotyzm w amerykańskim wydaniu, co przynosi niesłychaną wręcz ulgę podczas zabawy.

Czytaj więcej...

Patch do Black Ops II dla posiadaczy PS3

Patch do Black Ops II dla posiadaczy PS3

Poprawi problemy z zawieszaniem się konsoli.

Activision opublikowało patch do Call of Duty: Black Ops II, który ma naprawić problemy z zawieszaniem się konsoli PlayStation 3.

Poprawka zainstaluje się automatycznie po zalogowaniu do gry multiplayer.

Wydawca gry poinformował, że niektórzy gracze wciąż mają problemy z konsolą, nawet po zainstalowaniu łatki. Activision obiecuje, że „robi wszystko, co może, by znaleźć przyczynę błędu”.

Czytaj więcej...

Nowoczesne bronie, nierealne gadżety i zaawansowane technologie od zawsze charakteryzowały gry z serii Call of Duty, opatrzone podtytułem Modern Warfare. Tym razem to Black Ops 2, będące kontynuacją osadzonej w latach 60. XX wieku części pierwszej, zabierze nas przyszłość.