Call of Duty: Advanced Warfare

Spotlight

Najważniejsze

Być jak zombie John Malkovich - trailer DLC do CoD: Advanced Warfare

Activision ujawniło trailer i szczegóły na temat ostatniego DLC do Call of Duty: Advanced Warfare, zatytułowanego Reckoning.

Rozszerzenie debiutuje 4 sierpnia na X360 i Xbox One oraz miesiąc później na pozostałych platformach sprzętowych: PC, PlayStation 3 i PS4.

Poniższy zwiastun rozpoczyna się od pokazu czterech nowych map: mroźnego Fracture, nieco cieplejszego kurortu w Overload, tajnej placówki Quarantine oraz miejskiego Swarm. Jest też nowa broń - energetyczny karabin Trident.

Czytaj więcej...

Digital Foundry kontra Call of Duty: Advanced Warfare

Digital FoundryDigital Foundry kontra Call of Duty: Advanced Warfare

Oceniamy silnik nowej generacji na PS4, Xbox One i PC.

To nadal Call of Duty, ale jakże odmienione. Advanced Warfare na wszystkich platformach oferuje przeskok, jakiego oczekiwaliśmy po „Ghosts”. Zyskały nie tylko edycje PS4 i Xbox One, ale również mocne pecety. Dzięki zastosowaniu pomysłowego post-processingu, przebudowanego systemu oświetlenia i najwyższej klasy motion capture oprawa Advanced Warfare sprawia niemal fotorealistyczne wrażenie. Ale skoro każda z wersji gry ma jakieś atuty, to czego powinniśmy się spodziewać po edycji pecetowej i na jakiej konfiguracji uda się grę uruchomić?

Czym jest Digital Foundry?

Wyspecjalizowana komórka Eurogamer Network. Zajmuje się analizą gier pod kątem technicznym, oprawy graficznej i wydajności. Przygotowuje również testy i opinie na temat sprzętu. Zobacz wszystkie materiały Digital Foundry.

Czytaj więcej...

Które gry blokują Share Play na PS4?

Call of Duty, Minecraft, Tomb Raider i inne - pomocna lista.

Wraz z publikacją ostatniej aktualizacji oprogramowania PlayStation 4, Sony udostępniło między innymi funkcję Share Play, opisywaną jako „wirtualna kanapa”.

Call of Duty: Advanced Warfare - Recenzja

Call of Duty: Advanced Warfare - Recenzja

Połowiczny powrót do szczytowej formy.

Sledgehammer Games nie spełniło wszystkich obietnic. Faktycznie, doczekaliśmy się porządnej dawki świeżości w Call of Duty, ale tylko w jednym aspekcie - w świetnym trybie sieciowym. Kampania fabularna jest po prostu solidna i w dużej mierze opiera się na znanej, sprawdzonej formule.

Advance Warfare wybiega w przyszłość - dalej niż Black Ops 2 czy Ghosts. Akcja osadzona jest w latach pięćdziesiątych XXI wieku. Ma to oczywiście wpływ na technologię i arsenał dostępny dla bohatera, a te elementy powodują mniejsze i większe zmiany w schemacie rozgrywki.

Poradnik do gry

Czytaj więcej...

Digital FoundryAnaliza wydajności w trybie wieloosobowym Call of Duty: Advanced Warfare

Stałe 1360×1080 na Xbox One i pełne 1080p na PS4. Ale co z płynnością?

Po spojrzeniu na kampanię fabularną, czas zająć się trybem wieloosobowym, przyciągającym fanów Call of Duty: Advanced Warfare na dłużej. Zobaczyliśmy już w trybie dla jednego gracza spadki liczby klatek na sekundę na PS4 oraz zmniejszoną ostrość obrazu na Xbox One - przez zastosowanie dynamicznego skalowania rozdzielczości. Pozostaje jedno pytanie: czy techniczna jakość kampanii ma odbicie w sieciowej rywalizacji?

Wczoraj opublikowaliśmy materiał z kampanii fabularnej Advanced Warfare. Dziś kolej na tryb sieciowy, czyli - dla wielu graczy - główne danie cyklu od Activision. Przyglądamy się opcjom wyboru wyposażenia i systemowi modyfikacji wyglądu żołnierza. Walczymy też w trybie Team Deathmatch skacząc po dachach.

Digital FoundryAnaliza wydajności Call of Duty: Advanced Warfare

Kampania działa płynniej na Xbox One niż PS4.

Po okresie z wartościami w granicach 882p i 900p, twórcy Call of Duty: Advanced Warfare potwierdzili, że gra korzysta na konsoli Xbox One z dynamicznego skalowania, wyświetlając obraz w rozdzielczości od 1360×1080 do pełnego 1920×1080, w zależności od natężenia akcji na ekranie. Tym samym osiągnięto wynik zdecydowanie lepszy niż w Ghosts z ubiegłego roku, przybliżając sprzęt Microsoftu do ostrego 1080p z PlayStation 4. Pomijając rozdzielczość, ciekawe jak na konsoli Xbox One poradzono sobie z jakością obrazu w porównaniu z konkurentem, i jaka jest wydajność obu wersji.

Call of Duty: Advanced Warfare debiutuje dziś na rynku, a pierwsze recenzje nowej odsłony tasiemca Activision pojawiły się już wczoraj. Na naszą ocenę musicie poczekać najpewniej do czwartku. Dziś tymczasem prezentujemy fragment misji fabularnej. Jutro zaś multiplayer.

Call of Duty: Advanced Warfare zadebiutuje w Polsce jutro, ale część serwisów o grach wideo z całego świata miała okazję zrecenzować produkcję na imprezach organizowanych przez Activision, czego efektem są pierwsze oceny.

Jak udowadniają ostatnie pokazy, tryb sieciowy Call of Duty: Advanced Warfare różni się znacząco od kampanii fabularnej. Od zaśnieżonej mapy Biolab do futurystycznego Defender - wyraźnie widać, że potrzebne były zmiany, by podnieść płynność rozgrywki w multiplayerze ponad poziom 30-60 FPS z kampanii. Co zmieniło się w warstwie oprawy graficznej, by osiągnąć 60 klatek na sekundę, tak cenione przez miłośników sieciowej rywalizacji?

ArtykułPrawdziwy atut Call of Duty

Eurogamer w studiu Sledgehammer Games.

Glen Schofield to góra człowieka. Osoba, która wraz z każdym krokiem wywołuje lokalne trzęsienia ziemi. To także idealny przykład dewelopera, jakiego można sobie wyobrazić, myśląc o twórcach Call of Duty: silny, bezpośredni, Amerykanin. Do pokoju, w którym prezentować ma najnowszą odsłonę serii wjeżdża na sporych rozmiarów skuterze, radośnie kończąc rajd na grupie kolegów i współzałożycielu studia - Michaelu Condreyu. Szeroki uśmiech, pomachiwanie do zgromadzonych dziennikarzy, styl dziecięcego magika. Może to jednak nie do końca idealny przykład twórcy Call of Duty.

ArtykułCall of Duty: Advanced Warfare - wszystko, co wiemy

Egzoszkielet, futuryzm i Kevin Spacey.

Call of Duty nieraz zahaczało już o futuryzm - zarówno Black Ops 2, jak i Ghosts przekroczyły granicę czasów współczesnych. Advanced Warfare zrobi to jednak bardziej odważnie, ponieważ otoczka godna filmów science-fiction będzie mieć duży wpływ na rozgrywkę.

Walka na moście Golden Gate w gameplayu Call of Duty: Advanced Warfare

Activision opublikowało nowy, obszerny fragment rozgrywki z kampanii fabularnej Call of Duty: Advanced Warfare. Akcja rozgrywa się na moście Golden Gate w San Francisco.

Film rozpoczyna pościg, a za kierownicą pojazdu siedzi główny bohater. Tuż po dotarciu do historycznego mostu rozpoczyna się walka z wrogiem. Żołnierze niedalekiej przyszłości - akcja rozgrywa się 2052 roku - wykorzystują w praktyce nowoczesną technologię. Oprócz skoków i możliwości wyrywania drzwi samochodów, korzystają też z latających granatów.

„Nie trzeba już celować granatami” - skwitował nasz dziennikarz, relacjonujący na żywo konferencję Microsoftu, podczas której zaprezentowano nowy gameplay.

Czytaj więcej...

Zarys wątku fabularnego w nowym trailerze Call of Duty: Advanced Warfare

Zarys wątku fabularnego w nowym trailerze Call of Duty: Advanced Warfare

Oraz dwie sekundy rozgrywki z trybu wieloosobowego.

Na oficjalnym kanale Call of Duty w serwisie YouTube opublikowano nowy zwiastun tegorocznej odsłony cyklu. Stanowi wprowadzenie do historii, którą gracze poznają jesienią.

Advanced Warfare opowie o niebezpieczeństwach związanych z oferowaniem zbyt dużej swobody prywatnym korporacjom zbrojnym. Akcja osadzona zostanie w 2056 roku. Fabuła skupi się na losach militarnej firmy Atlas, do której dołączy główny bohater. W rolę jej prezesa wciela się Kevin Spacey.

Oprócz fragmentów filmów przerywnikowych, nowy trailer to również kilka sekund rozgrywki z trybu sieciowego. Zaprezentowana scena udowadnia, że z kombinezonu EXO skorzystamy także w rozgrywce wieloosobowej - sprzęt ten umożliwi między innymi wykonywanie podwójnych skoków z dopalaczem lub szybkich ślizgów.

Czytaj więcej...

Electronic Arts opóźniło premierę Battlefield Hardline do przyszłego roku i jest to decyzja istotna nie tylko ze względu na samą grę. O wiele ciekawszy wydaje się fakt, że największe koncerny są bardzo ostrożne, gdy chodzi o wydawanie produktów niespełniających określonych standardów, a dodatkowo - coraz częściej wsłuchują się w głos społeczności.

Digital FoundryAdvanced Warfare to największy krok naprzód dla serii od czasów Call of Duty 2

Digital Foundry analizuje pierwsze materiały z nowego COD-a.

Towarzysząca premierze PS4 i Xbox One gra Call of Duty: Ghosts nie pokazała, co ma do zaoferowania nowa generacja. Nawet sztuczki pokroju dynamicznego oświetlenia i teselacji, mające unaocznić graczom skok jakościowy względem starszych sprzętów nie przesłoniły bolesnego faktu, że na Xbox One gra była wyświetlana w rozdzielczości 1280x720p. I chociaż PlayStation 4 już przy premierze (okraszonej patchem) udało się sięgnąć 1080p, kłopoty z płynnością i tearing kłóciły się z wydajnością wcześniejszych odsłon serii na Xboksie 360.

Zaawansowane wyposażenie w trailerze Call of Duty: Advanced Warfare

Activision przygotowało nowy trailer strzelanki Call of Duty: Advanced Warfare, prezentując kilka elementów futurystycznego wyposażania.

Glen Schofield - współzałożyciel studia Sledgehammer - opowiada między innymi o granatach wykrywających ukrytych przeciwników czy mobilnej barykadzie. Ten drugi gadżet to mobilna tarcza, automatycznie podążająca przed graczem i chroniąca przed ogniem przeciwnika.

Umieszczenie akcji w przyszłości pozwoliło twórcom dodać także karabiny energetyczne czy lewitujące czołgi i motocykle.

Czytaj więcej...

ArtykułŚlady Dead Space w Call of Duty: Advanced Warfare

„To cały czas Call of Duty, choć jednocześnie inne.”

Wyczuwam w Call of Duty: Advanced Warfare nawet więcej niż tylko odrobinę Dead Space. Co ciekawe, Michael Condrey i Glen Schofield - współzałożyciele Sledgehammer, którzy pracowali wcześniej w Visceral nad cyklem horrorów science-fiction - zdają się nie podzielać mojego zdania.

Nowy gameplay z Call of Duty: Advanced Warfare

Nowy gameplay z Call of Duty: Advanced Warfare

Dodatki do gry otrzymają w pierwszej kolejności właściciele konsol Xbox One.

Konferencja Microsoftu na E3 2014 w Los Angeles rozpoczęła się od pokazu rozgrywki z Call of Duty: Advanced Warfare.

Przy okazji zapowiedziano, że wszystkie dodatki DLC do strzelanki będą debiutować w pierwszej kolejności na konsoli Xbox One.

Nie poinformowano jak długo na zawartość będą musieli czekać właściciele innych platform, ale do tej pory - w przypadku poprzednich odsłon cyklu - okres dostępności na wyłączność dla platformy Xbox trwał około miesiąca.

Czytaj więcej...

ArtykułCall of Duty: Advanced Warfare - Zapowiedź

Activision nie jest skromne: „Powstaje najlepsze Call of Duty w historii”.

- Wyraźnie czuć w tej grze ducha serii, ale to jednocześnie inne, odmienione Call of Duty - zapewnia w jednym z wywiadów Michael Condrey, współzałożyciel studia Sledgehammer.

Za nami ogłoszenie Call of Duty: Advanced Warfare. Zobaczyliśmy zwiastun i dowiedzieliśmy się kilku szczegółów, które mają pchnąć ultrapopularną serię strzelanin w nowym kierunku, wychodząc naprzeciw sceptykom, zarzucającym Activision powielanie utartych schematów.

Niewykluczone, że zwiastun nowej odsłony Call of Duty jest jednocześnie oświadczeniem studia Sledgehammer Games, związanym z jakością gry. Oficjalny materiał, który trafił do sieci niedługo po nieoczekiwanym przecieku, pochodzi z rozgrywki i został nagrany na Xbox One. To spora niespodzianka, jeśli przypomnimy sobie, że ubiegłoroczny CoD znalazł się w samym centrum pikselowej zawieruchy, gdy okazało się, że na konsoli Microsoftu gra wyświetlana jest w 720p, a na PS4 - w natywnym 1080p.

Call of Duty: Advanced Warfare - ujawniono datę premiery i trailer

Call of Duty: Advanced Warfare - ujawniono datę premiery i trailer

Kevin Spacey, skakanie, przenośne osłony i lewitujące pojazdy.

Activision opublikowało pierwszy zwiastun Call of Duty: Advanced Warfare, kolejnej odsłony popularnej serii strzelanek.

„Call of Duty: Advanced Warfare przedstawia pole walki przyszłości, gdzie technologia i taktyka ewoluowały, by zapoczątkować nową erę dla serii” - czytamy w oficjalnym opisie.

Gra od studia Sledgehammer Games zadebiutuje 4 listopada tego roku.

Czytaj więcej...