BioShock: The Collection

Najważniejsze

Aktualizacja remasterów BioShock na PC wprowadza graficzne poprawki

Aktualizacja remasterów BioShock na PC wprowadza graficzne poprawki

Wsparcie dla rozdzielczości 21:9 i inne dodatki.

Deweloperzy z 2K opublikowali dziś aktualizację odświeżonych wersji BioShock i BioShock 2. Łatka wprowadza szereg poprawek związanych z oprawą graficzną.

Patch wprowadza możliwość modyfikowania pola widzenia w zakresie od 75 do 130. Zaimplementowano także wsparcie dla ekranów panoramicznych i rozdzielczości 21:9, z możliwością ustawienia interfejsu wypośrodkowanego lub rozciągniętego.

Twórcy twierdzą, że wyeliminowali też najważniejsze problemy z wydajnością na kartach Nvidii. Są także poprawki dotyczące działania kursora.

Czytaj więcej...

Digital Foundry kontra BioShock: The Collection

W teorii zestaw BioShock: The Collection prezentuje się imponująco. Na współczesnych konsolach dostajemy ceniony oryginał, niedoceniony sequel, BioShock Infinite i wszystkie DLC, podniesione do standardów PS4 i Xbox One. Co więcej, postawiono nie tylko na ładniejsze tekstury, ale także na rozdzielczość 1080p i 60 klatek na sekundę.

Takie założenia nie powinny być żadnym problemem w dwóch pierwszych tytułach - w teorii. Pomimo imponującej oprawy, mówimy przecież o grach bazujących na zmodyfikowanym silniku Unreal Engine 2.5, czyli technologii pamiętającej jeszcze czasy PS2 i pierwszego Xboksa. BioShock Infinite tymczasem - pomimo pomniejszych błędów z doczytywaniem danych - to bardzo solidna wersja PC i dobra baza pod konwersję. Nasze oczekiwania były więc wysokie.

Posiadacze wersji PC na Steamie mogą zaktualizować swoje tytuły do wersji zremasterowanych bez dodatkowych opłat. To hojna propozycja ze strony 2K Games, biorąc pod uwagę zakres prac, jakie studio Blind Squirrel Games musiało poświęcić na odświeżenie dwóch pierwszych części cyklu. Mamy zmodyfikowane oświetlenie, nowe modele i tekstury w wyższej rozdzielczości. Do tego komentarze deweloperów, do odblokowania po znalezieniu specjalnych przedmiotów w świecie gry.

Czytaj więcej...

ArtykułPowrót do Rapture i Columbii w BioShock: The Collection

Odświeżona oprawa, niezmiennie świetna atmosfera.

Premiery remasterów to często dobra okazja, by wrócić do gier, które wspominamy miło, ale szczegóły związane z fabułą czy światem zaczynają powoli nam umykać. BioShock: The Collection pozwala ponownie odwiedzić Rapture oraz Columbię, przy okazji przypominając, co było wyjątkowego w serii zapoczątkowanej przez Kena Levine'a i Irrational Games.

Remaster pierwszego BioShock z technicznymi problemami na PC

Dzisiaj premierę ma zestaw BioShock: The Collection, dostępny na PS4 i Xbox One. Odświeżone wersje pierwszej i drugiej części serii trafiły także na PC, jako osobne produkcje (z opcją darmowej aktualizacji dla posiadaczy oryginałów).

Niestety, wiele wskazuje na to, że w przypadku komputerów osobistych dostajemy po prostu port prosto z konsol. Zwłaszcza w przypadku BioShock 1 gracze nie są zadowoleni z listy opcji graficznych czy problemów z myszą.

Główne zastrzeżenie to właśnie ograniczenie funkcji w menu do wyboru rozdzielczości, wygładzania krawędzi, synchronizacji pionowej oraz filtrowania tekstur. Gracze zauważają, że już oryginał z 2007 roku był dużo bardziej rozbudowany pod tym względem, z osobnymi ustawieniami jakości dla cieni i tak dalej.

Czytaj więcej...

Ponad pół godziny gameplayu z BioShock: The Collection

Ponad pół godziny gameplayu z BioShock: The Collection

Pokaz odświeżonych części cyklu.

Firma 2K Games opublikowała nowe materiały wideo poświęcone zestawowi BioShock: The Collection, pokazujące fragmenty rozgrywki z odświeżonych wersji trzech odsłon serii.

Warto zaznaczyć, że w przeciwieństwie do poprzednich nagrań, filmy udostępniono w maksymalnej rozdzielczości 1080p i 60 klatkach na sekundę - takiej samej jakości, w której wyświetlany będzie obraz remasterów.

Wszystkie materiały prezentują początkowe sceny z gier, pozwalając przyjrzeć się zmianom w warstwie wizualnej.

Czytaj więcej...

Remastery BioShock 1 i 2 za darmo dla posiadaczy tych gier na Steamie

Po miesiącach „przecieków”, firma 2K Games oficjalnie potwierdziła wczoraj istnienie zestawu BioShock: The Collection na PC, PlayStation 4 i Xbox One.

Wygląda jednak na to, że zakres wprowadzonych zmian nie będzie zbyt duży w przypadku komputerów osobistych, a kolekcja skierowana jest raczej dla posiadaczy konsol, którzy nie mieli wcześniej okazji zapoznać się z cyklem.

„Jeśli posiadacie już BioShock, BioShock 2 i/lub dodatek Minerva's Den na Steamie, będziecie mogli zaktualizować gry do wersji zremasterowanej za darmo, po premierze” - napisano na Steamie.

Czytaj więcej...