Assassin's Creed Origins Recenzje

Assassin's Creed Origins: The Hidden Ones - Recenzja

Do dodatku The Hidden Ones należy podejść z możliwie maksymalnie rozwiniętą postacią. Rozszerzenie gry, zwłaszcza jeśli chodzi o główny wątek fabularny, jest wymagające i w dużym stopniu stawia na bezpośrednią walkę.

Sama historia nie wynosi serii na wyżyny fabularne. Oto Bayek, cztery lata po wydarzeniach znanych z podstawowej wersji gry, trafia na Półwysep Synaj. Miejscem dowodzi Rufio, bezwzględny Rzymianin, który tłamsi miejscową ludność.

W głównym wątku stajemy więc po stronie uciemiężonych mieszkańców, rozprawiając się najpierw z podwładnymi antagonisty, co zdecydowanie przypomina znaną z „podstawki” formułę. Oprócz jednego fabularnego zwrotu główna historia raczej nie zaskakuje.

Czytaj więcej...

Assassin's Creed Origins - Recenzja

Najlepsze, co mogło przydarzyć się serii Assasin's Creed to wprowadzenie tylu zmian, żeby gracz na początku nie był pewien, z czym tak naprawdę ma do czynienia. Origins zaskakuje, ale też uatrakcyjnia klasyczne elementy cyklu, powracające w nieco innej formie. Gra podnosi poprzeczkę na tyle wysoko, że trudno wyobrazić sobie powrót do poprzednich części. Postęp godny docenienia.

Początek przygody z pozoru nie różni się specjalnie od innych odsłon. Poznajemy rys historyczny, główny okres akcji - co w przypadku wojny domowej w Egipcie pomiędzy Ptolemeuszem XIII i Kleopatrą obiecuje wiele. Nie mogliśmy się jednak spodziewać tak mocnej genezy bohatera. Opowieść Bayeka jest brutalna i smutna, a z czasem poznajemy też ciężki los wielu innych postaci.

Tym razem zespół scenarzystów zadbał o to, by - wzorem trzeciego Wiedźmina - opcjonalne i poboczne misje w ramach nagrody poruszały samą opowieścią. Warto zaznaczyć, że w grze przedstawiane są mocne tematy, jak dzieciobójstwo, czy poronienia, a więc coś, czego nie do końca spodziewamy się w przygodowej grze akcji, choć pasuje do przedstawionych realiów.

Czytaj więcej...