Assassin's Creed Odyssey Wiadomości

Assassin's Creed Odyssey - gameplay prezentuje początek DLC o Atlantydzie

Ubisoft opublikował zwiastun debiutującej dzisiaj pierwszej części dodatku Los Atlantydy do Assassin's Creed Odyssey o nazwie Pola Elizejskie. W międzyczasie serwis IGN udostępnił dwa materiały z rozgrywki.

Uwaga - możliwe spoilery.

Pierwszy film przedstawia kilkanaście początkowych minut z DLC, które kontynuuje historię przedstawioną w podstawowej wersji produkcji. W trakcie rozgrywki zwiedzimy łącznie trzy krainy z greckiej mitologii, gdzie spotkamy bóstwa oraz mityczne stwory.

Czytaj więcej...

Assassin's Creed to teraz marka RPG - twierdzi Ubisoft

Odyssey przeszło oczekiwania wydawcy.

Podczas konferencji z inwestorami, Yves Guillemot - dyrektor generalny Ubisoftu - stwierdził, że seria Assassin's Creed to teraz „licząca się marka RPG”. Przedstawiciele wydawcy poinformowali też, że najnowsza odsłona serii, Odyssey, przeszła oczekiwania firmy.

Assassin's Creed Odyssey - gameplay prezentuje początek dużego dodatku

Dziś debiutuje pierwszy odcinek Dziedzictwa Pierwszego Ostrza - fabularnego rozszerzenia do Assassin's Creed Odyssey. Serwis IGN udostępnił film prezentujący początkowe minuty z DLC.

Uwaga - możliwe spoilery.

W nagraniu pokazano misję otwierającą dodatek. Bohater (Alexios lub Kassandra) musi rozprawić się z grupą Spartan, którzy najechali i spalili pobliską wioskę. Następnie spotyka nieznajomego ratującego podopiecznego z opresji.

Czytaj więcej...

Assassin's Creed Odyssey - easter-eggi i sekrety

Czarna Pantera, Książę Persji i inne.

Assassin's Creed Odyssey zadebiutowało wczoraj, ale gracze zdołali już odkryć wiele sekretów umieszczonych w produkcji. Gra zawiera odniesienia (tak zwane easter-eggi) do innych tytułów i produktów popkultury.

Assassin's Creed Odyssey było bliskie ukończenia rok temu

Ubisoft nie zamierza wydawać nowych części co 12 miesięcy.

Niektórzy krytykują Ubisoft za zbyt częste wydawanie gier z serii o zabójcach w kapturach, twierdząc, że deweloperzy mają mało czasu na prace. Okazuje się jednak, że Assassin's Creed Odyssey było bliskie ukończenia rok temu.

Gameplay z Assassin's Creed Odyssey pokazuje wielką bitwę i eksplorację

Serwisy, które uzyskały dostęp do Assassin's Creed Odyssey, zaczęły publikować materiały prezentujące fragmenty rozgrywki z gry. Nagrania koncentrują się na różnych elementach tytułu.

Gameplay udostępniony przez IGN skupia się na eksploracji starożytnej Grecji. Kierujący poczynaniami Alexiosa dziennikarze podejmują się zróżnicowanych aktywności, biorąc na przykład udział w wielkiej bitwie między Spartanami a Ateńczykami.

W starciu naprzeciwko siebie staje kilkudziesięciu żołnierzy. Celem jest zmniejszenie paska wskazującego na siły wroga do zera poprzez eliminowanie kolejnych przeciwników. W filmie pokazano też morską żeglugę.

Czytaj więcej...

Assassin's Creed Odyssey - nowy trailer przypomina o premierze

Przedstawiciele Ubisoftu opublikowali dziś nowy zwiastun Assassin's Creed Odyssey. Materiał przypomina o zbliżającej się premierze gry - nowa odsłona cyklu debiutuje 5 października.

Odyssey zabiera graczy do 431 roku p.n.e., a konkretnie do starożytnej Grecji, gdzie akurat rozpoczyna się wojna peloponeska. Bohater lub bohaterka będą mogli wybrać stronę konfliktu, po której się opowiedzą, choć pochodzą ze Sparty.

Co ciekawe, tym razem nie wcielamy się w Asasyna. Wątki związane z Bractwem zapewne pojawią się w grze w jakiejś formie, ale bohaterowie nie zostaną członkami zakonu.

Czytaj więcej...

Prace nad Assassin's Creed Odyssey ukończone

Gra osiągnęła „złoty” status.

Przedstawiciele firmy Ubisoft ujawnili, że Assassin's Creed Odyssey osiągnęło tak zwany „złoty” status. To oznacza, że prace nad podstawową wersją kolejnej odsłony cyklu zostały zakończone.

Assassin's Creed Odyssey - gameplay prezentuje początek kampanii fabularnej

Serwis Gaming Trend opublikował trwający blisko pół godziny gameplay z Assassin's Creed Odyssey. Materiał prezentuje początek kampanii fabularnej tegorocznej odsłony cyklu.

Uwaga - możliwe spoilery!

Film zarejestrowano podczas zorganizowanego niedawno pokazu dla przedstawicieli mediów. Nagranie pochodzi z wersji PC, którą uruchomiono w rozdzielczości 4K i maksymalnych ustawieniach graficznych.

Czytaj więcej...

Assassin's Creed Odyssey - wymagania na PC

Jest też konfiguracja dla rozdzielczości 4K.

Ubisoft opublikował wymagania sprzętowe Assassin's Creed Odyssey w wersji PC. Przedstawiciele firmy podkreślają, że edycja nie jest zwykłym portem z konsol i została przygotowana od zera.

Gameplay z Assassin's Creed Odyssey prezentuje walkę na morzu i rektutację

Dziennikarze IGN opublikowali pięciominutowy materiał prezentujący zmiany w walce morskiej w Assassins Creed Odyssey. Do serii powraca możliwość abordażu zniszczonego statku i toczenia na pokładzie walki - tak jak w czwartej odsłonie cyklu, Black Flag.

Na szerokich wodach kluczem jest nabranie odpowiedniej prędkości i staranowane wrogiego statku. Ostateczny atak może nawet rozpołowić okręt nieprzyjaciela. Wtedy możemy zanurkować, by złupić skarby z wraku, ale trzeba uważać na rekiny.

Główną bronią w walce na morzu są jednak strzały i włócznie, które zastępują armaty z Black Flag. Warto celować w czułe punkty okrętu, aby szybciej go zniszczyć.

Czytaj więcej...

Gameplay z Assassin's Creed Odyssey przedstawia ataki z teleportacją

Dziennikarze portalu IGN opublikowali dziesięciominutowy fragment rozgrywki z Assassin's Creed Odyssey. W materiale widzimy cichy atak na wrogi obóz oraz magiczne ataki specjalne.

Główny bohater - Alexios - otrzymuje od Hipokratesa zadanie odzyskania bezcennych notatek greckiego lekarza, ukrytych przez nieprzyjaciół. Skrytobójca eliminuje więc kolejnych wrogów na swojej drodze, nie wywołując alarmu.

W Odyssey kultowe ukryte ostrze zastępuje Włócznia Leonidasa (a dokładniej jej metalowa część), której protagonista używa jak sztyletu. Broń służy do eliminacji na krótki dystans, ale twórcy przygotowali też ataki magiczne, obecne z racji posiadania przez podopiecznego potężnego Fragmentu Edenu.

Czytaj więcej...

Gameplay z Assassin's Creed Odyssey przedstawia strzelanie przez ściany

Twórca materiałów na YouTube - JorRaptor - opublikował fragment rozgrywki z Assassin's Creed Odyssey. Materiał prezentuje nowy system walki na dystans - pojawia się też umiejętność, dzięki której bohater trafia wrogów przez ściany.

Twórcy przygotowali wiele zmian w stosunku do Origins. Nie mamy już podziału na kilka typów łuków, które w dużym uproszczeniu działaniem przypominały karabin snajperski, strzelbę czy pistolet maszynowy. Zamiast tego możemy dostosować łuk, zmieniając właściwości broni, by służyła we wspomniany sposób.

Pojawiają się też nowe strzały specjalne. Oprócz ognistych i zatrutych otrzymamy paraliżujące, a także strzały śmierci - zadające większe obrażenia i poruszające się szybciej.

Czytaj więcej...

Na stronie Ubisoftu opublikowano wpis dotyczący strategii firmy w najbliższej przyszłości. Lionel Raynaud, wiceprezes kanadyjskiego oddziału Ubisoftu tłumaczy, jak producent zamierza tworzyć „nieskończone” doświadczenia i łączyć różne przygody w obrębie jednej produkcji.

Assassin's Creed Odyssey zaoferuje więcej misji bez walki

Oraz kilka zakończeń. Nowe szczegóły.

Assassin's Creed Odyssey jest jedną z gier dostępnych do przetestowania na targach E3 w Los Angeles. Dziennikarze Kotaku dokładnie zapoznali się z demem i porozmawiali z deweloperami, by przygotować listę najciekawszych szczegółów na temat nowej odsłony serii.

Assassin's Creed Odyssey - pierwszy trailer z ujęciami z Grecji

Ubisoft ujawnił oficjalnie Assassin's Creed Odyssey. Gra zadebiutuje 5 października. Zaprezentowano zwiastun, a także materiał z rozgrywką.

Bohater - lub bohaterka - zyska dostęp do broni swojego przodka, Leonidasa. Dzięki ostrzu legendarnej włóczni, w boju wykorzystamy różnorodne umiejętności specjalne.

W filmie z rozgrywką możemy przyjrzeć się zdolnościom w akcji. Spartanka mierzy się z najemnikiem. Tacy wojownicy będą prawdopodobnie polować na bohatera. Widzimy też dialogi oraz sceny bitewne.

Czytaj więcej...