Anthem Artykuły

ArtykułOd Baldur's Gate do Mass Effect - BioWare powraca

Wspominamy najważniejsze produkcje kanadyjskiego studia.

Trudno wyobrazić sobie, jak wyglądałby rynek gier wideo, gdyby nie BioWare. Licząca niemal ćwierć wieku działalność studia zaowocowała takimi seriami, jak Baldur's Gate, Dragon Age czy Mass Effect. Założona w 1995 roku firma początkowo zajmowała się oprogramowaniem na rynek medyczny, aby po pewnym czasie zmienić branżę na gry wideo.

ArtykułAlfabet Anthem

Informacyjna pigułka o produkcji BioWare.

„Gra przyszłości BioWare'u” - tak o tej wyjątkowej produkcji mówią sami twórcy Anthem. Gra zadebiutuje 22 lutego 2019 roku na trzech platformach: PC, PlayStation 4 i Xbox One.

Anthem w znacznej mierze stawia na rozgrywkę kooperacyjną, a nowa gra BioWare to przede wszystkim dobrze zaprojektowana strzelanka. W trakcie kilkugodzinnego pokazu w Londynie zapoznaliśmy się z kilkoma wybranymi misjami. Tytuł wyróżnia też przepiękna oprawa wizualna i ciekawe połączenie fantastyki z technologią.

ArtykułAnthem - wszystko, co warto wiedzieć

Najważniejsze informacje o sieciowej strzelance od BioWare.

Już 22 lutego 2019 roku BioWare zaprezentuje światu swoją nową markę, czyli Anthem. Futurystyczny shooter z elementami sieciowymi nie jest typowym tytułem MMO. W dniu premiery twórcy kładą nacisk na kooperację graczy niż walkę gracz kontra gracz (PvP). Gra będzie dostępna w formie usługi stale rozwijanej po premierze.

Trudno o lepsze zamknięcie konferencji na E3 niż pokaz Anthem na koniec tegorocznej prezentacji Microsoftu. Całość wyglądała niesamowicie, oferując sześć minut wysoce reżyserowanej akcji, włączonej na Xbox One X. Nie trzeba jednak dodawać, że Wiedźmin 3, Destiny czy pierwsze Watch Dogs nauczyły nas bardzo ostrożnie spoglądać na tego typu materiały wideo, a słowo „downgrade” na stałe wpisało się do słownika gracza. Uzbrojeni w źródłowy materiał wideo w 4K, zadajemy pytanie - ile prawdy jest w trailerze Anthem?