Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Gameplay z Total War: Warhammer 2 przybliża zdolności Jaszczuroludzi

Rozgrywka na mapie kampanii.

Creative Assembly opublikowało kolejny materiał poświęcony strategii Total War: Warhammer 2. Nagranie prezentuje rozgrywkę Jaszczuroludźmi na mapie kampanii.

W filmie pokazano unikalne dla frakcji opcje. Stronnictwo może skorzystać ze starożytnej sieci mocy łączącej ze sobą poszczególne osady. Mechanizm gwarantuje trzy bonusy do nakazów wydawanych kontrolowanym prowincjom.

Jaszczuroludzie nie należą do zbyt pięknych istot

Monuments wzmacnia magię i przyspiesza prowadzenie badań, a Order pomaga podwładnym oprzeć się rozprzestrzenianej przez wroga pladze. Natomiast War zwiększa siłę wojsk w trakcie walki.

Efektywność bonusów zależy od poziomu sieci, którą można ulepszyć poprzez rozbudowywanie iglic w połączonych ze sobą osadach.

Jaszczuroludzie dysponują również Blessed Spawnings, czyli elitarnymi wersjami tradycyjnych jednostek, odblokowywanych po wykonaniu specjalnych misji. W rozszerzonym wariancie żołnierze posiadają nieco wyższe statystyki - przykładem jest Carnosaur, którego udoskonalona forma porusza się o 25 procent szybciej.

W materiale na czele armii stoi lord Mazdamundi, władca miasta Hexoatl. Jedną ze zdolności dowódcy jest Ruination of Cities, które generuje trzęsienie ziemi rozchodzące się w trzech losowych kierunkach.

W produkcji pojawią się łącznie cztery frakcje - oprócz wspomnianych Jaszczuroludzi, gracze otrzymają do dyspozycji Wysokich Elfów, Mrocznych Elfów i Skavenów. Wszystkie ugrupowania staną do wojny o Wielki Wir.

Total War: Warhammer 2 ukaże się 28 września na PC.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze