Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Gameplay inspirowany Dragon Age i Baldur's Gate w materiale z The Waylanders

Celtyckie RPG.

The Waylanders to gra RPG, nad którą pracuje między innymi scenarzysta Chris Avellone (KOTOR 2, Fallout: New Vegas) czy Mike Laidlaw (dyrektor kreatywny cyklu Dragon Age). Przedstawiciele Gato Studios opublikowali nowy gameplay z ambitnej produkcji.

Producenci inspirują się klasycznymi przedstawicielami gatunku, stawiając jednak na rzadko wykorzystywane motywy mitologii i historii celtyckiej.

Walka to istotny element gry, a podczas starć skorzystamy z opcji pauzy, by w spokoju wydać polecenia bohaterom. Dużo czasu spędzimy też na rozmowach z postaciami niezależnymi.

Produkcja została ufundowana na Kickstarterze - twórcom udało się zebrać prawie 170 tys. dol. Opowieść ma obejmować dwa okresy czasowe, a nasze decyzje z jednej ery mają mieć skutki odczuwalne w kolejnej.

Twórcy przygotowują w sumie 6 klas do wyboru oraz 30 specjalizacji. Interesujący wydaje się też system formacji, przypominający ustawianie jednostek z gier strategicznych w specjalnych szykach.

Premiera latem 2020 roku, wyłącznie na PC.

Następnie: Internet reaguje na Jokera z Mortal Kombat 11 - memy, żarty i komentarze

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

  • PC
  • RPG
O autorze
Komentarze