Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Funkcja Share Play z PlayStation 4 objaśniona w materiale wideo

„Wirtualna kanapa” i dzielenie się grą.

Już w najbliższy wtorek - 28 października - Sony opublikuje dużą aktualizację oprogramowania dla konsol PlayStation 4, wprowadzając między innymi funkcję Share Play.

Zapraszamy

W nowym materiale wideo producent konsoli stara się objaśnić działanie tej opcji, podzielonej na trzy podstawowe elementy. Całość opisano jako „wirtualna kanapa”.

Gracze będą mogli „dzielić się ekranem” przez sieć, pozwalając znajomemu obserwować naszą rozgrywkę i udzielać porad. W tym przypadku nie będzie konieczne posiadanie konta PlayStation Plus.

Druga opcja to „przekazanie kontrolera”. Inna osoba - nawet z drugiego końca świata - przejdzie za nas trudny fragment czy samemu przetestuje jakiś tytuł. Zapraszana osoba nie musi posiadać gry ani ściągać żadnych plików, nie potrzebuje też PS Plus. Abonament musi za to opłacać osoba zapraszająca.

Ostatnia możliwość to wspólna kooperacja. Nawet w przypadku gier wspierających tylko lokalną współpracę, Share Play umożliwi dodanie znajomego do rozgrywki. Zapraszana osoba - ponownie - nie musi posiadać gry i pobierać danych, ale obie strony potrzebują PS Plus.

W każdym z opisanych przypadków sesja potrwa maksymalnie jedną godzinę. Nie wiadomo jeszcze, jakie tytuły będą korzystały z Share Play.

Tagi

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze