Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

FTL w przyszłym roku na iPada

Ogłoszono też darmowy dodatek.

FTL: Advanced Edition na iPadzie

Niezależna gra strategiczna FTL: Faster Than Light zadebiutuje także na iPadzie. Studio Subset Games ogłosiło na oficjalnej stronie, że dostosowuje swoją produkcją do możliwości urządzeń dotykowych.

Nowa edycja zadziała na tabletach drugiej generacji i nowszych oraz na iPadzie mini. Przenośne FTL otrzyma także wszystkie usprawnienia z wersji Advanced Edition, którą również dzisiaj potwierdzono.

Darmowy dodatek obejmuje między innymi nowe bronie, drony, usprawnienia statków, systemy pokładowe i przeciwników. Twórcy przygotowują kolejne sektory i wydarzenia, niektóre z nich opisane przez samego Chrisa Avellone (współtwórca Planescape, Alpha Protocol, Fallout: New Vegas, Wasteland 2 czy Project Eternity).

Subset Games zapewnia, że zwolennicy oryginalnej wersji będą mogli wyłączyć wszelką dodatkową zawartość przed startem przygody. W planach jest także wersja na Androida i Surface, ale bez konkretnych planów.

„Pierwsza premiera FTL odbyła się równocześnie na trzech platformach i było to gigantyczne przedsięwzięcie dla naszego dwuosobowego studia” - czytamy na blogu.

„Nauczeni poprzednimi doświadczeniami, staramy się nie popaść w obłęd i koncentrujemy się na jednym systemie na raz. Rozszerzenie liczby obsługiwanych tabletów będzie teraz naszym priorytetem, ale nie chcemy nic obiecywać, jeśli nie jesteśmy w stu procentach pewni.”

FTL na pewno nie ukaże się jednak na smartfonach. „Po wielokrotnych testach zdaliśmy sobie sprawę, że na ograniczonych wyświetlaczach nie jest możliwe osiągnięcie wymaganej przez nas jakości rozgrywki.”

Wersja na iPady zadebiutuje w przyszłym roku, razem z premierą Advanced Edition na PC, Macu i Linuksie. Oryginalna wersja ukazała się we wrześniu ubiegłego roku. Wcielamy sie w pilota statku kosmicznego, który musi dostarczyć ważne informacje do sojuszników, będąc ściganym przez siły rebeliantów. Kontrolujemy załogę, systemy pokładowe i uzbrojenie, obserwując akcję z góry. Po każdej porażce podróż musimy zaczynać od początku.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze