Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Frostpunk - zapowiedziano mroźny survival od twórców This War of Mine

Na PC, w przyszłym roku.

Polskie studio 11 bit z Warszawy - twórcy cenionego This War of Mine - zapowiedzieli Frostpunk, swój kolejny projekt.

Grafika promocyjna

Produkcja reprezentuje popularny ostatnio gatunek survival. Jak sama nazwa wskazuje, akcja toczy się w mroźnych warunkach. Podobnie jak w poprzedniej grze, ważniejsze od zbieractwa i zarządzania surowcami będzie jednak podejmowanie trudnych decyzji.

Premiera w drugim kwartale przyszłego roku. Jedyna potwierdzona obecnie platforma docelowa to PC.

Opuszczamy także prawdziwe realia historyczne, przenosząc się do fantastycznego świata, gdzie jedynym ratunkiem przed obezwładniającym mrozem jest technologia bazująca na parze.

„To bardzo poważna gra, stworzona dla dojrzałych odbiorców” - zapewnia dyrektor kreatywny Michał Drozdowski w informacji prasowej. „W porównaniu z This War of Mine przesuwamy pewne granicę jeszcze dalej, ale nie komentujemy rzeczywistości poprzez grę w ten sam sposób, jak wcześniej.”

Poniższy trailer prezentuje ogólny nastrój Frostpunk:

„Kładziemy pod mikroskop ludzką naturę, aby zapytać, co stanie się, gdy ludzie zostaną postawieni na krawędzi” - dodaje Drozdowski, odpowiedzialny w przeszłości za projektowanie wszystkich gier 11 bit, w tym This War of Mine.

Na temat rozgrywki wiemy niewiele, choć twórcy tłumaczą, że choć koncentrują się na „emocjach”, to nie zabraknie także strategii i zarządzania.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze

More News

Najnowsze artykuły