Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

From Software nie wyklucza powstania odświeżonego Demon's Souls

Choć szef studia nie jest zainteresowany.

W lutym minie dziesięć lat od premiery Demon's Souls, które zapoczątkowało serię gier od From Software o wysokim poziomie trudności. W związku z rocznicą studio odniosło się do możliwości powstania odświeżonej wersji.

W rozmowie z magazynem Game Informer szef zespołu - Hidetaka Miyazaki - przyznał, że przygotowanie nowego wydania produkcji jest możliwe. Zaznaczył jednak, że sam nie jest zainteresowany podobnym projektem.

- To tak jak w przypadku pisania: kiedy patrzymy na swoje wcześniejsze dzieła, zastanawiamy się, co mieliśmy na myśli. Nie chodzi o to, że jestem zawstydzony [grą], nie lubię po prostu spoglądać na poprzednie dzieła - wyjaśnił menedżer.

Japończyk podkreślił jednocześnie, że zgodę na powstanie ewentualnego remastera lub remake'u musiałoby wyrazić Sony. Oryginał ukazał się wyłącznie na PS3 i prawa do marki posiada producent konsoli.

Miyazaki dodał, że ewentualne prace From Software mogłoby zlecić innemu studiu, o ile rzeczywiście „kochałoby” pierwowzór i gotowe byłoby włożyć „serce i duszę” w przygotowanie projektu.

- To skomplikowane, ponieważ mam miłe wspomnienia związane z tą grą. Na myśl o remasterze czuję motyle w brzuchu, ale jednocześnie lekko się denerwuję - wytłumaczył menedżer.

Odświeżone Demon's Souls nie byłoby jedyną tego typu produkcją od From Software. W maju ubiegłego roku ukazało się nowe wydanie pierwszej odsłony Dark Souls - jednej z najbardziej znanych serii od From Software.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze