Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Fractured Space - symulator statków kosmicznych debiutuje na Steamie

Jest też nowy trailer.

Studio Edge Case Games opublikuje dzisiaj na Steamie swój debiutancki projekt - Fractured Space. Gracze przejmą dowodzenie nad ogromnymi statkami kosmicznymi.

Gra nie jest jeszcze dokończona i trafi do programu Early Access z wczesnymi wersjami. Cenę ustalono na 10 euro (ok. 42 zł) za podstawowy pakiet.

Fractured Space opisywane jest jako „kosmiczna MOBA”, na wzór League of Legends czy Dota 2. W sieciowych meczach udział biorą dwie drużyny, liczące po pięć jednostek. Całość bazuje na silniku Unreal Engine 4.

Edge Case Games zostało założone przez deweloperów odpowiedzialnych w przeszłości za sfinansowane na Kickstarterze Strike Suit Zero.

„Przede wszystkim chcieliśmy zadbać o odpowiednie poczucie skali - uczestniczenie w ogromnych bitwach w przestrzeni kosmicznej we własnym okręcie, niszcząc jednostki przeciwnika i współpracując z zespołem na drodze do celu” - wyjaśniał w październiku James Brooksby, szef firmy.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze