Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Fortnite - zwierzęta: gdzie znaleźć i jak oswoić wilki, dziki, kurczaki, żaby

Oraz czym karmić.

Dzikie zwierzęta wprowadzono do Fortnite w ramach 6. sezonu 2. rozdziału. Na mapie spotkasz wilki, dziki, kurczaki i żaby. Są nie tylko zagrożeniem, ale też okazją na zwiększenie szans na zwycięstwo.

Na zwierzęta można bowiem polować, aby zyskać składniki potrzebne do wytworzenia przedmiotów. Wilki i dziki można też dodatkowo oswoić, by za tobą podążały. Wszystkie szczegóły poznasz na tej stronie.


Na tej stronie:


Zwierzęta w Fortnite, jak je znaleźć

W 6. sezonie po mapie Fortnite wędrują zwierzęta. Twórcy wprowadzili cztery gatunki: wilki, dziki, kurczaki i żaby.

Dziki to jedne ze zwierząt, które możesz spotkać

Żaby i kurczaki nie są agresywne, natomiast wilki i dziki zaatakują cię, kiedy cię zauważą, więc będziesz musiał się bronić.

Tropienie i zabijanie zwierząt zapewnia ci zdobycie składników, które możesz wykorzystać do tworzenia przedmiotów lub ulepszania broni. Przykładowo kości i mięso pozwolą ci stworzyć Płaszcz Łowcy, a kości sprawią, że zmienisz broń Prowizoryczną na jej Pierwotną wersję, zwiększając obrażenia.

Ponadto masz możliwość oswojenia dzików i wilków - więcej o tym poniżej.

Zwierzęta pojawiają się w różnych miejscach na mapie Fortnite. Dodatkowo przemieszczają się, więc nie będą w tych samych lokacjach w każdym meczu. Jeżeli tropisz zwierzęta, radzimy udać się do zalesionych lokacji, jak Piszczącej Puszczy, lub innych nienazwanych zalesionych obszarów na wyspie.

Niektóre zwierzęta spacerują pojedynczo

Ponadto, kurczaki często pojawiają się w okolicach farm, więc udaj się w ich kierunku, jeżeli szukasz drobiu.

Gdy wybierasz się na polowanie, upewnij się, że w ustawieniach efekty dźwiękowe są podwyższone do 100 proc. Zwierzęta bardzo łatwo wytropić za pomocą słuchu, bo wszystkie wydają charakterystyczne dźwięki.

Efekty dźwiękowe na 100 proc. i możesz ruszać na polowanie

Składniki i surowce ze zwierząt

Każde zwierzę, które wyeliminujesz, upuści pewne zasoby, które możesz wykorzystać do stworzenia lub ulepszenia ekwipunku, a także oswajania.

Dziki, kurczaki i wilki upuszczą:

  • Kości
  • Mięso

Żaby upuszczą:

  • Stink Sac

Dziki

Dziki znajdziesz zazwyczaj w zalesionych obszarach mapy Fortnite. My znaleźliśmy jednak te zwierzęta również w nowej lokacji, Kolosalnym Kwartale.

Gdy znajdziesz się blisko dzika, usłyszysz chrumkanie. Podążaj za tym dźwiękiem, by dotrzeć do zwierza.

Dziki są agresywne, więc zaatakują cię, kiedy się zbliżysz. Nie będą cię jednak ścigać, a dodatkowo duży rozmiar czyni je łatwymi celami.

Po zabiciu, dzik upuści kawałek mięsa, który możesz zjeść, by odzyskać zdrowie. Masz też możliwość wykorzystania go do wytworzenia przedmiotów lub oswojenia wilka.


Kurczaki

Jeśli szukasz kurczaków, udaj się na farmę, tereny zalesione lub wiejskie. Możesz natknąć się na grupy kurczaków, jak i pojedyncze okazy.

Gdy kurczak jest blisko, usłyszysz gdakanie, więc udaj się w kierunku dźwięku.

Kurczaki nie są agresywne, więc niezależnie co zrobisz, nigdy cię nie zaatakują. Zamiast tego będą uciekać, co może zwrócić uwagę przeciwników.

Jeżeli podejdziesz do kurczaka, możesz go chwycić, naciskając przycisk wskazany na ekranie. Twoja postać będzie trzymać zwierzę nad głową, co pozwoli ci szybować w powietrzu - musisz jednak wyskoczyć z odpowiednio dużej wysokości.

Po zabiciu, kurczaki upuszczają mięso. Możesz się nim podleczyć lub użyć do oswojenia lub wilka.


Żaby

Ze względu na mały rozmiar, żaby są najtrudniejsze do znalezienia. Najlepiej udać się do obszarów w okolicach wody, np. rzeki biegnącej przez Piszczącą Puszczę. Żaby wydają oczywiście dźwięk charakterystyczny dla tych zwierząt.

Żaby są całkiem szybkie

O ile żaby nie są agresywne i wystarczy na nie jeden strzał, poruszają się dość szybko, więc przyda się refleks.

Po zabiciu, żaba upuszcza Stink Sac, wymagany do niektórych receptur craftingowych.


Wilki

Jak można się spodziewać, wilki są najgroźniejszym typem zwierzęcia w Fortnite. Są szybkie i zadają spore obrażenia, a dodatkowo rozpoczynają atak zaraz po zauważeniu cię.

Zazwyczaj podróżują w grupach po trzy osobniki, ale zdarzają się też pojedyncze jednostki. Znajdziesz je zazwyczaj w zalesionych obszarach w okolicach gór, ale też na terenach wiejskich.

Samotnicy też się zdarzają

Wilka w okolicy możesz rozpoznać po dźwiękach szczekania i wycia.

Po zabiciu wilka, ten upuści kości oraz mięso. Oba składniki mogą być użyte w systemie craftingu, a mięso dodatkowo do uzupełnienia zdrowia lub ujarzmienia innego wilka.


Oswajanie wilków i dzików

Do oswojenia wilków i dzików potrzebujesz znaleźć odpowiednie jedzenie:

  • mięso dla wilka
  • kukurydzę dla dzika

Mięso zdobędziesz, zabijając dowolne zwierzę oprócz żaby. Kukurydzę znajdziesz zaś na farmach, np. w skrzynkach z warzywami:

Kiedy masz już w ekwipunku przysmak, znajdź zwierzę, a następnie, kiedy zwrócisz jego uwagę, rzuć jedzenie na ziemię (Tab lub strzałka w górę na padzie, następnie przenieś ikonę jedzenia z ekwipunku na ziemię).

Jeśli zrobiłeś to odpowiednio, to nad głową zwierzęcia pojawią się niebieskie fale, które wskazują, że jest zainteresowane smakołykiem.

Poczekaj, aż wilk lub dzik zacznie jeść, a kiedy to się stanie, podejdź do niego i naciśnij przycisk wskazany na ekranie, by rozpocząć proces oswajania. Musisz zdążyć przed tym, jak zwierzę zje mięso lub kukurydzę.

O pomyślnie przeprowadzonym oswajaniu poinformują cię serduszka ulatujące ze zwierzęcia:

Oswojone zwierzę podąża za tobą po mapie, a ponadto automatycznie atakuje przeciwników. Ma też swój pasek życia - kiedy zostanie wyczerpany do zera, zginie.

Choć wilk i dzik mogą stanowić lekką pomoc, nie spodziewaj się jednak, że wygrają za ciebie mecz. Są stosunkowo powolne i w porównaniu z klasyczną bronią palną zadają niewielkie obrażenia.

Następnie: Fortnite - Płaszcz Łowcy: jak stworzyć

Spis treści: Fortnite - sezon 6: poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Fortnite - sezon 6: wyzwania i zadania

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze