Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Fortnite - rozdział 3, sezon 3: kiedy start, przecieki, nowości

Wszystko, co warto wiedzieć.

Aktualnie trwający sezon w Fortnite zapewnił graczom wiele wrażeń, przy czym największą rewolucją był tryb bez budowania. Zbliża się już jednak 3. sezon 3. rozdziału Fortnite, więc trzeba przygotować się na nowe niespodzianki.

Na tej stronie zbieramy najważniejsze informacje i plotki o sezonie 3. Dowiesz się tu, kiedy start, jak będzie wyglądał event końcowy oraz jakich zmian w rozgrywce możemy się spodziewać.


Na tej stronie:


Fortnite sezon 3 - kiedy start

Sezon 3. najprawdopodobniej ruszy 5 czerwca. Skąd to wiemy? Event kończący aktualną fazę rozgrywek odbywa się dzień wcześniej, a jest on zawsze ostatnim doświadczeniem w danym sezonie.

Co ciekawe, strona Karnetu Bojowego w grze sugerowała, że sezon 3. rozpocznie się 4 czerwca, jednak w tym dniu odbywa się wielkie wydarzenie kończące, więc trudno oczekiwać, by Epic Games od razu ruszyło z nową fazą zabawy.

Przejście do nowego sezonu klasycznie poprzedzi przerwa techniczna, która jest konieczna, by deweloperzy mogli wdrożyć nowości, nad którymi pracowali przez ostatnie tygodnie.


Event finałowy - Zderzenie

Wiemy już, kiedy odbędzie się wydarzenie kończące 2. sezon 3. rozdziału.

Event o nazwie Zderzenie odbędzie się 4 czerwca o godz. 22:00 polskiego czasu. Tak jak w przypadku poprzednich wydarzeń, jest ono jednorazowe, więc jeśli nie zdążysz na czas, nie będziesz już mógł wziąć w nim udziału - co najwyżej obejrzeć na YouTube.

Na 30 minut przed eventem zostanie otwarta lista, do której można się zapisać, by mieć pewność, że weźmiesz udział w wydarzeniu Zderzenie.

Co stanie się podczas Zderzenia

Wiemy na pewno, że podczas eventu powróci ulubieniec graczy, a więc wielki miś-robot. Poznamy tożsamość jego pilota (ostatniego członka Siódemki), a frakcja stoczy wybuchowe starcie z Urojonym Reżimem. To kulminacja wojny, która trwała już od wielu tygodni.

Wiadomo też już, jak będą wyglądały animacje w lobby podczas eventu:

Co warto zrobić przed eventem Zderzenie

Wydarzenie kończy sezon, a więc gracze utracą dostęp do różnych wyzwań z poprzednich tygodni. Warto więc:


Karnet Bojowy

Tak się składa, że największy - i najbardziej wiarygodny - przeciek dotyczący 3. sezonu 3. rozdziału jest związany z Karnetem Bojowym.

W sieci krąży obrazek pokazujący rzekomy screenshot z menu głównego, który pokazuje Dartha Vadera z Gwiezdnych Wojen oraz inną, bliżej niesprecyzowaną postać.

Jest też Indiana Jones, który - zgodnie z wcześniejszymi przeciekami - faktycznie ma być jedną z najważniejszych postaci w nadchodzącym sezonie.

Niektórzy radzą podchodzić do leaku ostrożnie, bo może być fałszywką, jednak trzeba przyznać, że wygląda bardzo wiarygodnie.

Jeśli chodzi o cenę Karnetu, trudno oczekiwać, by coś się miało zmienić. Płatna wersja Karnetu Bojowego ponownie będzie nas więc kosztować 950 V-dolców, co przy pustym koncie wiąże się z wydaniem 27 zł na 1000 V-dolców.


Nowości i zmiany w rozgrywce

Zgodnie z informacjami pozyskanymi przez leakerów, do gry powrócą Kulojazdy, a więc nietypowe wehikuły, znane fanom gry:

Krążą też pogłoski, że w 3. sezonie będziemy mogli jeździć na zwierzętach. Epic Games podobno od dłuższego czasu pracuje nad mechaniką, ale nie wiadomo, czy trafi do gry w najbliższym czasie.

To samo można powiedzieć o modyfikacjach broni, które mogą trafić do 3. sezonu, ale nie jest to gwarantowane. Deweloperzy podobno próbują znaleźć odpowiedni sposób ich działania.

  • TaborTime - który wielokrotnie publikował przecieki, znajdujące potem odzwierciedlenie w rzeczywistości - twierdzi, że Darth Vader jest jedną z postaci, którą będziemy mogli spotkać na mapie - i zapewne z nią zawalczyć
  • Sugeruje to dalsze wkraczanie w świat Gwiezdnych Wojen i jeszcze więcej nawiązań do tej marki. W drugim sezonie pojawiło się w sklepie sporo postaci z filmów

Spis treści: Fortnite - rozdział 3, sezon 2: poradnik i najlepsze porady

O autorze

Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Komentarze