Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Fortnite jednym z głównych konkurentów platformy Netflix

Większym od HBO.

W swoim najnowszym raporcie finansowym Netflix ujawnił, że jednym z głównych konkurentów platformy streamingowej jest nastawiony na rozgrywkę sieciową Fortnite.

Usługa rywalizuje z produkcją studia Epic Games pod względem czasu spędzanego przez konsumentów przed ekranem - zarówno telewizora, jak i urządzeń mobilnych. Podkreślono, że na razie serwis przegrywa bezpośrednią walkę o uwagę odbiorców.

W dokumencie jednocześnie zaznaczono, że obecnie wieloosobowa strzelanka jest dla Netflixa znacznie większym konkurentem niż inne stacje oraz platformy transmitujące seriale i filmy, w tym HBO (dzięki, IGN).

Netflix przegrywa w rywalizacji z Fortnite

Zobacz: Fortnite Battle Royale - poradnik dla początkujących

Fortnite cieszy się dużą popularnością - niedawno poinformowano, że liczba zarejestrowanych w produkcji kont przekroczyła 200 milionów. Dla porównania usługa streamingowa posiada 139 milionów aktywnych abonentów.

Tytuł studia Epic Games sukces zawdzięcza przede wszystkim dostępnemu za darmo modułowi Battle Royale, opartym na mechanizmach zabawy rozpowszechnionych przez PUBG. Na jednej wyspie o przetrwanie walczy setka graczy.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze