Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Fortnite - jak zniszczyć czołg

Walka z czołgiem w 2. sezonie 3. rozdziału.

Czołgi w Fortnite to niezwykle potężna broń, ale nie są niepokonane. Jeśli wiesz, jak atakować i jak je wymanewrować, czołgi stają się pułapkami na siedzących w nich graczy. Na tej stronie dowiesz się, jak poradzić sobie z tymi jeżdżącymi fortecami - nawet jeśli nie masz przy sobie ładunków wybuchowych.


Na tej stronie:


Słabe punkty czołgu - gdzie celować

Oto rozpiska słabych miejsc w konstrukcji czołgu, która pomoże ci z nim walczyć:

  • Żółte kraty z tyłu czołgu (1) - strzelanie w te miejsca sprawi, że silnik pojazdu się przegrzeje, na chwilę unieruchamiając czołg. Po chwili jednak schłodzi się, a czołg będzie mógł jechać dalej
  • Właz do miejsca kierowcy (2) - jeśli go zniszczysz, kierowca będzie odkryty na ostrzał. Pamiętaj jednak, że właz po chwili naprawi się
  • Gąsienice (3) - jeśli je zniszczysz, czołg znacznie zwolni, a manewrowanie i skręcanie pojazdem będzie bardzo utrudnione. Gąsienice można naprawić tylko ręcznie

Jak walczyć z czołgiem

Jedną z najlepszych taktyk na czołg jest użycie zdalnie detonowanych ładunków wybuchowych. Jeżeli masz je w ekwipunku, spotkanie z czołgiem jest idealnym momentem, by ich użyć.

Co jednak zrobić, gdy nie masz C4? Oto kilka wskazówek, które w połączeniu z wiedzą o słabych punktach powinny znacznie ułatwić ci zwycięskie wyjście z pojedynku:

  • Jeśli czołg ma pasażerów, powinieneś wyeliminować najpierw ich
  • Zadawanie obrażeń operatorowi działka to świetna taktyka, by zmusić go do zmiany pozycji lub nawet wyjścia z czołgu. Działko nie jest zbyt celne, szczególnie na daleki dystans, więc duża odległość powinna być twoją przewagą
  • Główne działo czołgu obraca się wolno. Skracając dystans, możesz sprawić, że kierowca po prostu nie nadąży za tobą i będzie wręcz bezbronny. Musisz jednak uważać na operatora działka, jeśli też się tam znajduje!
  • Działko przegrzewa się, jeśli operator używa go zbyt długo. To świetny moment na atak
  • Czołgi są relatywnie wolne, więc jeśli masz taką możliwość - i nie chcesz walczyć - po prostu im ucieknij

Jeśli szukasz podstawowych informacji tych pojazdach, zobacz naszą stronę o znajdowaniu, przejmowaniu i naprawianiu czołgów w Fortnite.

Spis treści: Fortnite - rozdział 3, sezon 2: poradnik i najlepsze porady

O autorze

Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Komentarze