Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Fortnite - co to znaczy? Skąd pochodzi nazwa gry

Pochodzenie tytułu.

Witaj na stronie, na której tłumaczymy, skąd wziął się tytuł niezwykle popularnej gry Fortnite. Nazwa jest dość nietypowa, bo takiego zwrotu nie ma przecież w słowniku języka angielskiego.

Etymologia tego tytułu nie jest jednak tak skomplikowana, jak mogłoby się wydawać. Fortnite to połączenie dwóch wyrazów: „fort” i „night”, a więc „fortu” (fortyfikacji) oraz „nocy”.

Skąd taki pomysł? Kiedy Fortnite nie był jeszcze tak popularny jak dziś, zaczynał od trybu, w którym gracze współpracują, by w dzień tworzyć fortyfikacje, które pomogą w nocy odeprzeć atakujące fale potworów. Ten typ rozgrywki, znany pod nazwą Ratowanie świata, zdecydowanie został wyparty przez battle royale.

To ciekawa sytuacja, bo dzisiaj Fortnite ma niewiele wspólnego z budowaniem fortów i rozgrywką w nocy (przynajmniej w trybie battle royale), ale twórcy z Epic Games zbudowali już na tyle silną markę, że nie zmienili tytułu gry.

Pozostaje jeszcze pytanie, dlaczego Fortnite, a nie Fortnight, co byłoby zapisem zgodnym z językiem angielskim. Zapewne deweloperzy zadecydowali, że taki tytuł będzie znacznie łatwiejszy i szybszy do napisania, a także odczytania. Słowem: będzie mniej skomplikowany.

Niektórzy gracze twierdzą, że nazwa Fortnite jest dodatkowo związana ze specjalnym wydarzeniem w grze, które wprowadzono po premierze we wczesnym dostępie. Event trwał 14 dni, a angielskie słowo „fortnight” tłumaczymy właśnie jako „dwa tygodnie”.

Następnie: Kto wymyślił i stworzył Fortnite, kiedy powstała gra?

Spis treści: Fortnite Battle Royale - poradnik dla początkujących

Poprzednio: Fortnite - ile zajmuje miejsca na dysku: PC, PS4, Xbox One

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze