Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Fortnite bez budowania jako osobny tryb rozgrywki

Tylko bronie, gadżety i zdolności gracza.

Niedawno Epic Games zaskoczyło i wraz ze startem nowego sezonu w Fortnite wyłączyło budowanie, czyli jedną z najważniejszych funkcji w grze. Teraz firma udostępniła osobny tryb bez wspomnianej mechaniki.

Możliwość wznoszenia konstrukcji w głównym wariancie strzelanki zablokowana jest tymczasowo, choć na razie nie wiadomo, kiedy ograniczenie zniknie. Dla osób, które chciałyby dłużej grać bez konieczności tworzenia obiektów, przygotowano osobną opcję zabawy.

Tryb o wymownej nazwie Zero Budowania to - jak podkreśla Epic Games - „test broni, przedmiotów i zdolności ruchowych. Nie można niczego konstruować, ale gracze dysponują odnawialną nadosłoną, która przez chwilę chroni postać przed atakami przeciwników.

Zero Budowania dostępne jest w zakładce Odkryć

W wymienionym wariancie użytkownicy mogą również korzystać z wyciągów, które pozwalają na przykład dotrzeć na pokład sterowca, a także z opcji wspinania się.

Zero Budowania znaleźć można w menu Odkryć jako Dzieło Epic. Zmagania w trybie można rozegrać solo, w parach, trójkach lub oddziałach. Na razie nie wiadomo, czy wariant będzie dostępny przez cały czas.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze