Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Fortnite: Battle Royale - zasoby, budowanie schronu, koniec rundy

Wszystko o zakończeniu rundy w grze.

Pod koniec meczu, gdy na placu boju pozostaje już tylko kilkunastu graczy i wszyscy zaczynają się bardziej denerwować, każdy błąd może zaważyć o być albo nie być.

Rozgrywka staje się szybsza, ponieważ ze względu na zmniejszony obszar wolny od burzy rośnie zagęszczenie graczy. Warto mieć wtedy oczy dookoła głowy i zapoznać się z radami z tej części poradnika.


Zasoby

W grze istnieją trzy możliwe do zebrania zasoby: drewno, cegła i metal. Z każdego z nich można wybudować wszystkie elementy budowli. Różni je wytrzymałość oraz szybkość ich wydobywania. Drewno pozyskać najłatwiej, jednak jego wytrzymałość jest mała i nie będzie zapewniało wystarczającej ochrony w końcowych momentach gry.

Metal jest natomiast najwytrzymalszym materiałem, jednak trudniej go znaleźć i wolniej się wydobywa. Jest za to niezastąpiony w momencie tworzenia fortyfikacji pod koniec. Nigdy nie marnuj go na budowę prostych schodków na początku, gdyż później będzie to drogo kosztować.

Cegła ma wszystkie statystyki pomiędzy drewnem a metalem. Może więc pełnić dowolną rolę, zależnie od potrzeby i ilości pozostałych zasobów.


Budowanie schronienia i zmiana sposobu przemieszczania się

Pod koniec gry pole wolne od burzy jest wyjątkowo małe. Ułatwia to uciekanie podczas kolejnych ograniczeń wolnego od niej obszaru, gdyż z reguły wystarczy kilkunastosekundowy sprint i już jesteśmy bezpieczni.

Większym zagrożeniem na tym etapie rozgrywki będą stanowić inni gracze, którzy będą tylko czekać, aż zmuszeni nadciągającą burzą chociaż na chwilę wyjdziemy z kryjówki, którą sobie zbudowaliśmy.

Budowanie schronienia przed końcem gry jest bezcelowe. Bardzo prawdopodobne jest to, że znajdzie się ono w obszarze zajętym przez burzę, a my stracimy tylko surowce. Pamiętaj, że zasobów wydanych na budowę budynków nie odzyskamy, nawet jeżeli własnoręcznie zniszczymy daną budowlę.

Dopuszczalne jest postawienie jednej lub kilku ścian, żeby osłonić naszą ucieczkę czy umożliwić postawienie na nogi towarzysza, czy zebranie przedmiotów pokonanego wroga unikając w tym czasie ognia jego kompanów.

Postawienie ściany ochroni nas przed ogniem wroga i umożliwi pomoc sojusznikom.

W zbudowanym schronieniu warto zamontować pułapki, jeżeli znaleźliśmy jakieś po drodze. Szczególnie, jeżeli do środka prowadzi tylko jedno wejście. Pozwoli nam to na wyeliminowanie przeciwnika, bez ryzyka odniesienia obrażeń w starciu.


Uwagi odnośnie strzelanin

Pomimo, że w grze nie musimy zabić wszystkich pozostałych przeciwników, to chcąc wygrać będziemy musieli pokonać co najmniej jednego z nich - nie ma co liczyć, że sam się wysadzi. Ważne jest więc opanowanie kilku informacji o starciach.

Dobijaj powalonych graczy, uniemożliwiając im otrzymanie pomocy od kompanów.

Przede wszystkim kucaj przez cały czas, chyba, że akurat musisz sprintem uciekać przed burzą lub przeciwnikiem. W mniejszy cel trudniej trafić, trudniej go także zauważyć, dodatkowo zapewnia mniejszy odrzut broni i poprawia celność.Podczas strzelania warto też uważnie spoglądać na ślady zostawiane przez pociski. Są one w grę bardzo dobrze widoczne, dzięki jej kreskówkowej oprawie. Pomagają nam nakierować ogień na przeciwnika oraz ułatwiają szybkie zlokalizowanie osoby, która strzela do nas.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Fortnite

Android, iOS, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC, Mac, Nintendo Switch

Related topics
O autorze

Adam Thiem

Contributor

Komentarze