Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Football Manager 2016 pozwoli stworzyć własny klub i menedżera

Premiera 13 listopada.

Football Manager 2016 ukaże się 13 listopada tego roku, zgodnie z jesienną tradycją serii. Studio Sports Interactive ujawniło datę premiery wraz z opisem nowości wprowadzanych w tej odsłonie piłkarskiego menedżera.

Twórcy szykują dwa nowe tryby rozgrywki: Create-A-Club oraz Fantasy Draft. Ten pierwszy - jak sama nazwa wskazuje - pozwoli stworzyć własną drużynę i poprowadzić ją do zwycięstw, bez konieczności korzystania z edytora. Zmodyfikujemy nawet kolor koszulek i nic nie stanie na przeszkodzie, by dodać do składu siebie i kilku kolegów.

Fantasy Draft to mini-liga przeznaczona zapewne do zmagań sieciowych. Każdy z menedżerów rozpoczyna z ustalonym budżetem i pustą szatnią, mogąc wybierając piłkarzy według upodobań - o ile starczy pieniędzy.

Są też mniejsze zmiany i innowacje: dwa tysiące nowych animacji, łatwiejsza możliwość śledzenia wydarzeń na innych stadionach czy usprawnione narzędzie do analizy pomeczowych wydarzeń, przygotowane we współpracy z firmą Prozone.

Do tego nowy kreator stałych fragmentów gry, bardziej realistyczne kontuzje (deweloperzy śpieszą z zapewnieniami, że nie znaczy to, iż będzie ich mniej), rozbudowane konferencje prasowe, jeszcze więcej statystyk czy usprawniony interfejs.

Ciekawostką jest także opcja tworzenia własnego menedżera i zmiana jego wyglądu. Nasz awatar pojawi się przy bocznej linii, by wykrzykiwać polecenia dla podopiecznych (lub kłócić się z arbitrem).

To jeszcze nie koniec. Sports Interactive obiecuje przebudowany system kontaktów z zarządem, lepszy moduł finansów, mądrzejszą sztuczną inteligencję i „wiele, wiele więcej”.

Jeszcze przed świętami w sklepach pojawi się mobilna wersja Football Manager Touch (wydzielony tryb Classic) na tablety oraz Football Manager Mobile na smartfony.

Poniżej zestaw screenów z nowej gry:

Krótka przerwa? Zobacz także:

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze