Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Football Manager 2013 jest najlepiej sprzedającą się grą z serii

Do sukcesu przyczynił się fakt, że zabezpieczenia nie zostały jeszcze złamane przez piratów.

Miles Jacobson, szef studia Sports Interactive poinformował, że Football Manager 2013 jest najlepiej sprzedającą się częścią serii. Do sukcesu przyczynił się fakt, że zabezpieczenia gry nie zostały jeszcze złamane przez piratów.

„W roku, gdy wyniki całej branży lecą w dół, możemy pochwalić się dwucyfrowym wzrostem sprzedaży na świecie” - chwalił się producent w wywiadzie udzielonym serwisowi MCV.

„Również wersja na urządzenia z systemem iOS zanotowała dwucyfrowy wzrost: sprzedano ponad pół miliona kopii. Nawet na PSP radzimy sobie lepiej, niż się spodziewaliśmy” - dodał producent.

Tyle czasu spędził autor wiadomości przy poprzedniej odsłonie serii. Redaktor naczelny zabronił włączać Football Manager 2013.

Co jest przyczyną świetnych wyników Football Manager 2013? Jacobsen twierdzi, że zabezpieczenie gry nie zostały jeszcze złamane przez piratów, co przełożyło się na większe zainteresowanie w niektórych krajach, np. w Turcji.

Gra notuje świetne recenzje. W serwisie Metacritic, agregującym oceny z całego świata, FM13 może pochwalić się średnią notą na poziomie 87%. Jednak, jak twierdzi Jacobsen, ambicje firmy są większe. „To wciąż mniej, niż nasze założenia. Celujemy w 90%.”

Football Manager 2013 wydano w listopadzie zeszłego roku na PC i Maca. Cechą charakterystyczną najnowszej odsłony jest „uproszczony” tryb rozgrywki, umożliwiający zabawę graczom, którzy nie mogą poświęcić na grę setek godzin.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze