Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

FOnline2 - darmowa gra sieciowa w świecie Fallouta startuje w sobotę

Także w polskiej wersji językowej.

Oryginalny pomysł na Fallout Online od studia Interplay Entertainment nigdy nie został zrealizowany, ale fani skutecznie wypełnili niszę, tworząc liczne projekty sieciowe, bazujące na popularnym uniwersum. Jednym z nich jest FOnline2 - nowa wersja tej produkcji zadebiutuje w najbliższą sobotę, 25 października.

Znajome widoki

Akcja toczy się w Stanach Zjednoczonych Kalifornii, w 2237 roku - cztery lata przed wydarzeniami z Fallout 2. Twórcy umożliwiają wykonywanie zadań w ramach kampanii fabularnej lub po prostu swobodne zwiedzanie postapokaliptycznego świata.

Oprawę graficzną obserwujemy w rzucie izometrycznym, jak przystało na dwie pierwsze części serii Fallout. Całość napędza autorski silnik, bazujący na technologii Fallout 2. Dostępna jest także polska wersja językowa, a całość można pobrać za darmo z oficjalnej strony.

Użytkownicy tworzą własne postacie za pomocą dobrze znanego systemu, by następnie dołączyć do jednej z frakcji lub postawić na los samotnika. Nie zapomniano o systemie rzemiosła, umożliwiającym budowanie własnych przedmiotów.

Prace nad FOnline2 trwają już od dwóch lat, a ostatnio prowadzono otwarte testy beta. W najbliższą sobotę wystartuje jednak kolejna, trzecia już „sesja”, z dodatkową zawartością i licznymi poprawkami.

Tagi

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze