Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Flying Wild Hog pracuje nad grą z serii Shadow Warrior

AKTUALIZACJA: Polskie studio potwierdza oficjalnie współpracę z Devolver Digital.

Aktualizacja: Flying Wild Hog potwierdziło na swoim profilu na Facebooku, że pracuje wspólnie z Devolver Digital nad nową odsłoną Shadow Warrior.

*

Oryginalny tekst: Polskie studio Flying Wild Hog, we współpracy z Devolver Digital, wydawcą m.in. Hotline Miami, prawdopodobnie przygotowuje nową grę z serii Shadow Warrior.

Nie wiadomo, czy chodzi o remake, czy o całkowicie nowy projekt.

Rano anonimowy użytkownik przekazał serwisowi GameFront informację, że na serwerze domeny ShadowWarrior.com znajdują się różne obrazki, w tym nowe logo Shadow Warrior.

W nazwie plików pojawia się również Flying Wild Hog, co wskazuje, że za produkcję odpowiadać może polski deweloper, znany przede wszystkim z gry Hard Reset - cyberpunkowej strzelanki z 2011 roku.

Przy oryginalnym Shadow Warrior nie dało się zasnąć. Jak będzie z kontynuacją?

Mimo wielu publikacji w mediach zagranicznych i w Polsce, pliki wciąż pozostają dostępne na serwerze.

Tymczasem Devolver Digital opublikował filmik promujący Blade Analyzer Pro (poniżej). W opisie czytamy, że jest to aplikacja zaprojektowana w Zilla Enterprise. To właśnie w tej korporacji jako ochroniarz pracował główny bohater Shadow Warrior - Lo Wang.

W lutym na łamach Eurogamera w artykule „Ulotne dźwięki gier wideo” Adam Skorupa, twórca muzyki do gier Wiedźmin i Painkiller, wspominał, że obecnie współpracuje właśnie ze studiem Flying Wild Hog.

- Mogę powiedzieć tylko tyle, że Hard Reset był dobrą wprawką przed tytułem, nad którym obecnie pracujemy. Jedna z gier to shooter, a druga to platformówka, co też jest rzadko spotykane w polskim gamedevie - mówił wówczas w rozmowie z nami.

Eurogamer skontaktował się ze Flying Wild Hog. Zaktualizujemy wiadomość, jeśli otrzymamy odpowiedź.

Shadow Warrior - brutalna strzelanka, której akcja rozgrywa się w Japonii - ukazał się w połowie 1997 roku. Nad grą pracowało legendarne studio 3D Realms, którego znakiem rozpoznawczym jest seria Duke Nukem.

Aplikacja Blade Analyzer Pro
Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Zbigniew Jankowski

Zbigniew Jankowski

Editor

Od ponad 20 lat związany z mediami internetowymi, a w międzyczasie także z czasopismami o grach wideo oraz prasą regionalną.

Komentarze