Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Firmy Majesco i Midnight City z poważnymi problemami finansowymi

Dalsza działalność zagrożona.

Firma wydawnicza Majesco i jej podmiot zajmujący się tytułami niezależnymi - Midnight City - stoją na progu bankructwa.

Costume Quest 2

„Ponieśliśmy straty, które stawiają pod znakiem zapytania możliwość dalszego funkcjonowania” - napisano w najnowszym raporcie finansowym spółki.

„Przyglądamy się różnym alternatywom, w tym redukcji wydatków operacyjnych, pozyskaniu dodatkowego finansowania, a także sprzedaży czy połączenia firmy.”

„Redukcje dotyczą prac deweloperskich i testów, sprzedaży, marketingu i wsparcia technicznego. Obecnie nie rozwijamy żadnej znaczącej premiery na rok fiskalny 2015.”

Ostatni raport finansowy za zakończony we wrześniu kwartał ujawnił 2,3 mln dolarów straty.

Największe licencje Majesco w ostatnich latach to Cooking Mama oraz Zumba Fitness. Gracze mogą kojarzyć lepiej działalność Midnight City, odpowiadającego między innymi za dystrybucję Costume Quest 2 i Gone Home na Wii U.

Majesco Entertainment powstało w 1986 roku, niemal od zawsze operując „na uboczu” największych wydawców. Firma produkowała nawet konsole na licencji, lecz szybko przestawiła się na gry. Najsłynniejsze pozycje z katalogu firmy to zapewne Psychonauts czy seria BloodRayne.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze