Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Firma ze Szczecina tworzy mocną konsolę mobilną. Sprzęt uruchomi Wiedźmina 3 i GTA 5?

Combo Gaming chce podbić świat.

Combo Gaming to nowy projekt mieszkańców Szczecina - przenośna konsola, która w założeniach ma pozwolić na uruchomienie wymagających sprzętowo gier w dowolnym miejscu, a także dorównywać mocą obliczeniową stacjonarnym odpowiednikom.

- Na rynku funkcjonuje obecnie wiele komputerów i konsoli gamingowych, gracze grają na telefonach i tabletach, natomiast produkcje, które wymagają większej mocy obliczeniowej, niezbyt dobrze zachowują się na telefonach i często są nieobecne na platformach mobilnych - powiedział Tomasz Parandyk, współtwórca Combo Gaming.

- Użytkownicy oczekują bardziej zaawansowanych gier, mają ochotę przerzucić się na wyższy poziom, a to wymaga dobrej karty graficznej i lepszych ekranów. Wtedy mobilne urządzenia przestają być wystarczające - dodaje.

Switch to obecnie najpopularniejsza - i zarazem najmocniejsza - konsola mobilna

Nie znamy szczegółów sprzętu, ale twórcy przekonują, że Combo Gaming „zapełniłby rynkową lukę i na nowo zdefiniowałby sposób grania”. Na konsoli uruchomimy między innymi produkcje z wieloosobowym trybem lokalnym.

Szczegóły specyfikacji również nie są znane, poza tym, że urządzenie „nie będzie odbiegać od konsol stacjonarnych”. Nie sprecyzowano jednak, o jakim sprzęcie mowa.

Jeśli chodzi o gry, ponownie brak informacji, ale na grafice promocyjnej - oprócz mniej wymagających gier, jak Don't Starve czy Hearthstone - widać też Doom z 2016 roku, Wiedźmina 3, GTA 5, PUBG, Fallout 4 czy Need For Speed: Payback. Combo Gaming zaoferuje podobno bibliotekę 30 tysięcy tytułów.

Grafika przedstawia też uproszczony zarys kształtu Combo Gaming

Obecnie firma poszukuje inwestorów. Projekt wsparła już Zachodniopomorska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. w ramach programu „WeP UP! West Pomeranian ICT Start Hub”.

Stworzono model konsoli, ale wprowadzenie Combo Gaming na rynek zależy od pozyskanych funduszy.

Źródło: wszczecinie.pl

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze