Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Final Fantasy 7 Remake - porównanie z oryginałem z 1997 roku

Zestawienie tych samych scen.

Podczas wczorajszego pokazu State of Play, Square Enix zaprezentowało pierwszy od lat zwiastun odświeżonej wersji Final Fantasy 7. Jeden z internautów postanowił zestawić obok siebie sceny z oryginału z 1997 roku i remake'u.

Zmiany są bardzo duże - być może większe niż w odnowionym Resident Evil 2. Podobnie jak produkcję Capcomu, unowocześnioną wersję Final Fantasy 7 zbudowano od nowa, dbając o nowoczesną oprawę audiowizualną.

Statyczne sceny przerobiono na dynamiczne sekwencje filmowe, lokacje są mroczniejsze, a przeciwnicy bardziej przerażający i realistyczni.

Final Fantasy 7, kultowy przedstawiciel gatunku jRPG, jest uznawany za jedną z najlepszych części serii. Głównym bohaterem jest Cloud Strife, członek ruchu oporu, sprzeciwiającego się wrogiej organizacji, która eksploatuje energię życiową planety.

Oryginał zadebiutował początkowo na pierwszym PlayStation, ale potem trafił na wiele innych platform

Przypomnijmy, że remake gry zapowiedziano jeszcze w 2015 roku. Oprócz powyższego zwiastuna nie otrzymaliśmy żadnych nowych informacji, ale dodatkowe szczegóły pojawią się w czerwcu - najprawdopodobniej podczas targów E3.

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze