Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Final Fantasy 16 w złocie. Gra gotowa do premiery

Opóźnień już raczej nie będzie.

Final Fantasy 16 jest jedną z bardziej wyczekiwanych premier tego lata, zwłaszcza wśród fanów japońskich gier RPG. Wiele wskazuje na to, że premiera odbędzie się zgodnie z planem i bez opóźnień, a tłoczenie płyt może ruszyć w każdej chwili.

Na oficjalnym twitterowym profilu Final Fantasy 16 opublikowano krótką wiadomość, w której twórcy chwalą się, że gra znalazła się w złocie. Oznacza to, że wszystkie najważniejsze prace zostały zakończone i gra gotowa jest do czerwcowej premiery. Pozostały czas deweloperzy mogą wykorzystać na dopracowanie produkcji i przygotowanie premierowej aktualizacji.

Final Fantasy 16 zadebiutuje 22 czerwca. Początkowo gra dostępna będzie wyłącznie na konsolach PlayStation 5, jednak po zakończeniu okresu półrocznej wyłączności możemy spodziewać się wersji na PC. Obecnie nie wiadomo, czy najnowszy tytuł Square Enix trafi na inne konsole, jednak spore zaangażowanie Sony w projekt może oznaczać, że tak się nie stanie.

Gra stawia ogromny nacisk na widowiskową i dynamiczną walkę w czasie rzeczywistym, co sprawia, że Final Fantasy 16 już praktycznie w niczym nie przypomina turowych odsłon serii. Zupełnie inaczej wygląda natomiast kwestia historii, która zdaje się sięgać do korzeni i czerpać inspirację z kilu pierwszych części Final Fantasy.

Fabuła śledzi losy braci Clive'a oraz Joshuy Rosfieldów, którzy wyruszają w wieloletnią podróż szlakiem zemsty i śladem ludzi odpowiedzialnych za zniszczenie ich rodzimego królestwa. Tłem akcji jest piękny, choć rozdarty walkami o władzę i wpływy świat Valisthei. Gra dostępna będzie w polskiej wersji językowej (napisy).


Dlaczego warto sięgnąć po „Legendy gier wideo”?

Dzięki książce poznasz największych twórców gier wideo w historii, a przy okazji dowiesz się, jak wielki był ich wpływ na wszystkie kolejne gry, również dzisiejsze hity, w które grasz na co dzień.

Pobierz darmowy fragment i zamów książkę „Legendy gier wideo” w przedsprzedaży »

Kto pierwszy poruszył postacią na ekranie, jak narodziły się komputerowe RPG-i, dlaczego grom tak blisko do filmów, kto wymyślił otwarte światy, jak narodziły się strzelanki czy wreszcie, który znany twórca poleciał w kosmos jako drugi cywil w historii.

Dowiedz się więcej teraz »

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.

Komentarze