Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Final Fantasy 16 pozwoli dołączyć pieska do drużyny. Znamy datę premiery

Gryzie tylko wrogów i potwory.

Ubiegła noc przyniosła ważne informacje dla fanów japońskich RPG, w tym datę premiery Final Fantasy 16. Internetowa społeczność zauważyła jednak pewien szczegół, który wzbudza równie duże zainteresowanie.

Final Fantasy 16 zadebiutuje 22 czerwca 2023 roku na konsolach PS5. Tytuł objęty jest czasową wyłącznością na maszynach Sony, a wersje na inne platformy pojawią się najwcześniej 31 grudnia 2023 roku. Po tym terminie możemy spodziewać się gry na PC, nie wiadomo jednak, co z portem na Xbox Series X/S.

W zwiastunie z datą debiutu Final Fantasy 16 możemy zobaczyć fragmenty rozgrywki, wśród których znajdziemy sceny pokazujące psa. Najwyraźniej w grze będzie można dołączyć czworonoga do drużyny (sterowanej przez sztuczną inteligencję), a nawet będzie można go głaskać. Najprawdopodobniej jest to Torgal, którego mogliśmy zobaczyć jako szczeniaka w jednym z wcześniejszych trailerów.

Trzeba przyznać, że japońska produkcja na każdym kolejnym materiale wygląda coraz lepiej i zanosi się na to, iż przyszłe wakacje warto będzie spędzić w magicznym świecie Valisthei. Fabuła Final Fantasy 16 kręcić się będzie wokół charakterystycznej dla serii koncepcji potężnych kryształów, a wydarzenia rozgrywać się będą na przestrzeni wielu lat. Należy spodziewać się ogromnych zmian zachodzących w świecie i bohaterach.

W grze pojawią się Eikony, czyli odpowiednik znanych z poprzednich części „summonów” - potężnych bóstw lub istot, które można przyzwać na pomoc. W Final Fantasy 16 Eikony będą odgrywały ważną rolę w opowiadanej historii, natomiast ich wykorzystywanie w walce ma pchnąć serię na nowe tory - tradycyjne zdolności przyzwańców mają przekładać się na akcje podejmowane przez gracza. Możliwe będzie też „żonglowanie” zdolnościami oraz łączenie ich w zabójcze kombinacje.

O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.

Komentarze